FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Brest pokračoval na západu Francie ve spanilé jízdě. Nantes nezachytilo vstup do druhé půle

Nantes prohrálo v 16. kole Ligue 1 na domácí půdě s Brestem 0:2. První poločas příliš šancí nenabídl. Téměř ihned po změně stran se však chopili iniciativy hosté, kteří během 10 minut vstřelili dva góly. Nádherným volejem se nejprve prezentoval Hugo Magnetti, na kterého navázal o chvíli později v malém vápně nikým nehlídaný Steve Mounié, jenž neměl problém s dorážkou. Piráti tak neprohráli již pátý zápas v řadě a v neúplné tabulce se prozatím vyšplhali zpět do top čtyřky.

Boj na Bretaňském poloostrově: Nantes uvítá v derby lokálního rivala z Brestu

Brest prožil jakousi menší výsledkovou krizi na přelomu října a listopadu, od té doby se ale dostal znovu do slušné pohody, kterou bude chtít potvrdit také v bitvě o Bretaňský poloostrov na půdě Nantes. Pakliže můžeme v Ligue 1 ukázat na někoho, kdo zásadně překvapuje, jsou to právě Piráti. A Nantes proti nim nečeká v derby bezpochyby vůbec jednoduchá pořízená.

Zázračné dítě z Lyonu se dočkalo gólu za PSG. Fanoušky Nantes rozesmutnil i jejich dřívější miláček

Hráči PSG se sice v 15. kole Ligue 1 nečekaně nadřeli, nakonec ale na svém hřišti porazili Nantes 2:1. Velkého favorita poslal do vedení krátce před odchodem do kabin Bradley Barcola, jenž se trefil vůbec poprvé od svého letního příchodu z Lyonu. Po změně stran sice po diskutabilním rohovém kopu Kanárci vyrovnali, poslední slovo však měl opět pařížský gigant. V závěru se totiž po několika minutách strávených na hřišti prosadil někdejší hráč hostujícího celku Randal Kolo Muani, a zařídil tak svému stávajícímu zaměstnavateli již osmou ligovou výhru v řadě.

PSG se vrací Marquinhos i Zaïre-Emery. Naváže povzbuzené Nantes na výhru nad Nice?

Moc pozitivní zprávy hlásí PSG nejen před nynějším kláním s Nantes, ale především před tím následujícím v Lize mistrů na půdě Dortmundu. Marodku totiž opustili dva klíčoví hráči, jak kapitán Marquinhos, tak záložník Warren Zaïre-Emery by se měli zjevit v nominaci na utkání Ligue 1 proti celku z Bretaňského poloostrova. A potvrzovat budou domácí vedení v tabulce.

Zbytky obranného valu z dob Západořímské říše zastavily Nice. První prohru Orlů obstaral Mollet

Fotbalisté Nantes překvapivě vyhráli ve 14. kole Ligue 1 nad dosud neporaženým Nice 1:0. Tým s nejvíce čistými konty kapituloval ještě v prvním dějství, kdy se míč odrazil přímo k Florentu Molletovi, jenž střelou z bezprostřední blízkosti pod břevno nedal brankáři sebemenší šanci. Na druhé straně zůstal výborně chytající Alban Lafont nepřekonán, a celek z města, kolem kterého byla během nadvlády Západořímské říše vybudována obranná zeď, z níž zůstaly jen pozůstatky, tak po čtyřech zápasech bez výhry bral tři body.

Najdou v Nantes stabilitu pod Gourvennecem? Nový kouč prožije premiéru proti Nice

Nantes vlastně neprožívalo úplně špatný ročník. Od startu nového období získalo solidních patnáct bodů a po neúplných třinácti kolech se nacházelo ve středu tabulky. Nutno nicméně podotknout, že žádný zásadní náskok na sestupové pásmo si Kanárci neutvořili. I proto došlo na změnu trenéra krátce před nynějším zápasem s Nice, které začíná být více a více při chuti.

Čtyři zápasy bez výhry a dost. Aristouyho v Nantes vystřídal Gourvennec

V Nantes byl po čtyřzápasové sérii bez vítězství odvolán trenér Pierre Aristouy. Vedení klubu oznámilo, že tým převezme Jocelyn Gourvennec, jenž podepsal smlouvu do konce sezony s opcí na další ročník...

Le Havre se Kanárky přeskočit nenechal. Nováček dosáhl v Nantes tradiční bezgólové remízy

Nantes remizovalo ve 13. kole francouzské Ligue 1 na domácím trávníku s Le Havrem 0:0. Kanárci si vedli od úvodního hvizdu lépe, za 90 minut hry se jim však navzdory dlouhé přesilovce podařilo docílit pouze gólu z ofsajdového postavení. Nováček soutěže tak dovedl už čtvrtý z posledních pěti duelů k bezbrankové remíze. Celkově se mu to povedlo už popáté v ročníku, díky čemuž zůstal v tabulce o bod před žlutozelenými.

Nebojácný Le Havre chce uspět v Nantes

Ligový nováček se zatím prezentuje povedenými výkony, v jejichž rámci zatím dokázal obrat o body Monaco či Lens. Naopak na Les Canaris padla v závěru října deka, jakou se dosud nepodařilo setřást.

Nantes načal Alžířan s netypickým jménem. Métám zařídili výhru nováčci na střelecké listině

Hráči Nantes prohráli ve 12. kole Ligue 1 na hřišti Mét 1:3. Kanárci tím navázali na neúspěšnou formu a připsali si třetí porážku v řadě, zatímco nováček soutěže naplno bodoval poprvé od poloviny září a zaznamenal výrazný posun vyrovnanou tabulkou. Les Grenats k tomu pomohl už ve třetí minutě Kevin Van Den Kerkhof, francouzský rodák, jenž ovšem od března 2023 reprezentuje Alžírsko. Pro letní posilu se jednalo o první přesný zásah v novém klubu, což platilo i o dalším úspěšném střelci domácích Simonu Elisorovi.

Nantes hodlá proti Metám odčinit porážku s Remeší

Oba kluby dělí v tabulce osm příček, avšak pouhopouhé čtyři body, jelikož Ligue 1 je i letos tradičně vyrovnaná. Jednoznačný favorit tohoto utkání 12 kola se tedy nehledá snadno.

Slibnou domácí sérii Nantes přerušila japonská střela. Remeš nadále stoupá tabulkou

Hráči Remeše zvítězili v 11. kole Ligue 1 na hřišti Nantes 1:0. Utkání dlouho směřovalo k bezgólovému výsledku, v 75. minutě se však objevil na správném místě ve vápně Junja Ito a přízemní ranou duel rozhodl. Kanárci tak po čtyřech neprohraných domácích zápasech v řadě publikum příliš nepotěšili. Hosté využili remízového zaváhání Lille a poskočili na průběžnou čtvrtou příčku tabulky.

Nantes má s Remeší nevyřízené účty

Dubnová prohra před vlastními příznivci byla pro Les Canaris velmi nepříjemná. Tím spíše, že tehdy bojovali o udržení mezi elitou. Tentokrát ovšem nebudou chtít ztratit kontakt s pohárovými příčkami. Ostatně to platí i pro Remeš, která má zatím na kontě o tři body více, což stačí na skvělou pátou příčku.

Lens našlo ve zkušeném Sotocovi nového střelce století. Nantes pykalo za prohřešky ve vápně

Fotbalisté Lens zvítězili v 10. kole Ligue 1 doma nad Nantes jednoznačně 4:0. Veškerou pozornost si pro sebe uzmul útočník Florian Sotoca, jenž dvěma proměněnými penaltami a přesnou přihrávkou na branku Facunda Mediny rozhodl o tom, že se jeho tým po téměř měsíci radoval z triumfu ve francouzské nejvyšší soutěži. Zkušený kanonýr se navíc díky svému počinu stal nejlepším ligovým střelcem Racing Clubu v tomto století.

Nantes vítá zpět svého nejlepšího střelce. Uspějí s ním rozjetí Kanárci v Lens?

Pryč jsou ty doby, kdy loni Nantes zachraňovalo Ligue 1 na poslední chvíli. Po devíti kolech se bretaňský výběr nacházel v tabulce na slušném sedmém místě před sobotním programem a velmi rád by namotával další bodíky na provázek, ostatně jako v týdnech předchozích. A to bez ohledu na to, že nyní pocestuje na půdu Lens, které se začíná postupně vzpamatovávat.