FC Nantes Francie - FC Nantes - Zprávy

Další články

Bitva o Bretaňský poloostrov: Nantes hraje o záchranu, Rennes o postup do pohárové Evropy

Oba tito bretaňští rivalové můžou pro letošek jen tiše závidět svému lokálnímu konkurentovi z Brestu. Zatímco se Pirátům daří chovat své postavení na předních místech, Nantes bojuje o záchranu a Rennes horlivě o příčky zajišťující kvalifikaci do evropských pohárů. Především hosté v tomto ohledu ztrácejí půdu pod nohama a potřebují urychleně najít nějakou vzpruhu.

Zákroky zkušeného beka nasměrovaly Nantes k vítězství v přímém boji o záchranu

Le Havre padl ve 29. kole Ligue 1 na domácí půdě s Nantes 0:1. Dlouhou dobu vyrovnaný duel opanovaly především defenzivní řady obou celků, přičemž hostující zadák Nicolas Pallois v závěrečné půlhodině hned dvakrát zachránil Kanárky od jistého inkasování. Ti byli nakonec za svou bojovnost odměněni ve třetí minutě závěrečného nastavení, kdy se povedenou individuální akcí zakončenou přesnou přízemní střelou k tyči prezentoval Abdoul Kader Bamba.

V zápase dvou sestupem ohrožených celků vyzve Le Havre konkurenta z Nantes

Luka Elsner byl v průběhu sezony oslavován za svou práci u úřadujícího mistra Ligue 2. Ještě nedávno to vypadalo, že pro Les Ciel et Marine nebude problém se udržet mezi elitou. Naopak Les Canaris se trápí - s výjimkou hrstky světlých momentů - prakticky od úvodního kola.

Bývalí Kanonýři pomohli zkompletovat obrat Lyonu před prázdnými tribunami v Nantes

Fotbalisté Lyonu potvrdili zlepšenou formu také ve 28. kole Ligue 1, když na půdě Nantes zvítězili 3:1. Utkání se však vyvíjelo lépe pro Kanárky, kteří se ujali vedení již v 16. minutě po trefě Matthise Ablineho. Hosté se i přes herní převahu dlouho trápili a vyrovnání se dočkali až v 75. minutě zásluhou Alexandra Lacazetta. Pouhé dvě minuty nato dokonal obrat premiérovou brankou v dresu Les Gones Malick Fofana. Domácímu celku pravděpodobně nepomohl ani fakt, že se zápas hrál bez podpory diváků. Těm byl vstup na stadion znemožněn poté, co disciplinární komise potrestala klub ze západu Francie za neukázněné chování skupiny fanoušků z březnového duelu se Štrasburkem.

Komplikace pro Nantes v bitvách o záchranu, Lyon uvítá na Stade de la Beaujoire bez diváků

Lyon se snaží zachránit, co se dá. Zkouší se i přes velmi nepovedenou první polovinu sezóny probít v ligové tabulce co nejvýše a ukázat, že jako gigant má stále svůj lesk a punc. Stěží se dá odhadnout, jestli se mu v Ligue 1 zdaří ještě získat příčky, které by ho dostaly do pohárové Evropy. Úspěch alespoň slaví v domácím poháru. A na ten poslední chce navázat v Nantes.

Kanárci z Nantes vylétli po překvapivé výhře v Nice ze zóny ohrožení

Fotbalisté Nantes zvítězili ve 27. kole Ligue 1 na stadionu Nice 2:1, díky čemuž se posunuli z barážové pozice, na níž víkendový program zahajovali. Kanárci měli skvělý vstup do utkání, když se již v 19. minutě prosadil mladý útočník Matthis Abline, který se trefil poprvé od loňského září. Celek z jihu Francie na trefu hosta z Rennes sice zareagoval proměněnou penaltou v 72. minutě, jen o pár chvil později však pokutový kop zužitkoval i Mostafa Mohamed. Orli tak zůstali na páté příčce s tříbodovou ztrátou na Lille.

Dokáže Nantes podruhé v sezoně překvapit Nice?

Les Aiglons nemají za sebou zrovna přesvědčivé období. Čtyři porážky z šesti utkání znamenaly propad na pátou pozici, avšak ta druhá není daleko. Proti krizi zažívajícím Les Canaris se k ní můžou zase přiblížit.

Potvrzeno, na lavičku Nantes se vrací Kombouaré

Nantes vážně hrozí sestup z francouzské nejvyšší soutěže a vedení na to reaguje další rošádou u kormidla. U týmu dnešním dnem oficiálně končí Jocelyn Gourvennec, do své dřívější práce se vrací Antoine Kombouaré.

Třetí trenérská změna v Nantes, Gourvenneca má brzy nahradit Kombouaré

Jen tři a půl měsíce vydrží Jocelyn Gourvennec na lavičce Nantes, alespoň takové má interní zprávy francouzský sportovní deník L'Équipe. Bretaňský celek podnikne v průběhu tohoto ročníku už třetí změnu na postu hlavního trenéra, ze začátku mužstvu šéfoval Pierre Aristouy. Tentokráte by Kanárci měli vsadit na osvědčené jméno, Antoine Kombouaré v klubu naposledy působil ještě v roce 2023.

Štrasburk prvním ligovým vítězstvím v letošním roce prohloubil domácí kletbu Nantes

Nantes prohrálo ve 26. kole Ligue 1 na svém hřišti se Štrasburkem 1:3. Svěřenci Patricka Vieiry se rychle ujali vedení, když se už ve třetí minutě trefil zkušený šutér Kevin Gameiro. Kanárci sice dokázali zásluhou Eraye Comerta srovnat, na zisk bodů jim to ovšem nestačilo. V 62. minutě totiž potrestal chybu v rozehrávce nakonec dvougólový Emanuel Emegha, jenž tak strhl první ligovou výhru od 20. prosince na stranu Alsasanů. Žlutozelení naopak museli zkousnout už sedmou soutěžní porážku před vlastním publikem v řadě.

Štrasburk v novém roce stále čeká na výhru v Ligue 1. Zlomí se situace v Nantes?

Nantes ani Štrasburk nad nynějším stavem v tabulce rozhodně jásat nemůžou, v posledních týdnech si oba kluby určitě nepočínaly podle svých představ. Zatímco ekipa z Bretaňského poloostrova je aktuálně na šestnácté příčce, znamenající baráž o udržení, celek z Alsaska se nachází jen o kousek vepředu. Oba tak body z tohoto vzájemného souboje nutně potřebují.

Fotbalisté vyslyšeli hlas fanoušků, Marseille přiblížil pohárovým příčkám Aubameyang

Hráči Marseille přemohli v duelu 25. kola Ligue 1 o záchranu bojující Nantes 2:0. Rozhodující zásah zaznamenal Pierre-Emerick Aubameyang, jenž si v ročníku připsal už 11 ligových gólů. Les Olympiens zároveň potvrdili famózní formu, na které má značný podíl 70letý trenér Jean-Louis Gasset, jehož svěřenci vyhráli všechna soutěžní utkání pod jeho vedením s celkovým skóre 19:3. Výrazně se tak přiblížili postupu do pohárů, což jim za hlavní cíl pro závěr sezony vytyčili choreografií jejich fanoušci.

Marseille vzkvétá. Smetou při nedělním večeru ofenzivně naladění Les Phocéens i Nantes?

Je možná až s podivem, jak moc Marseille změna na trenérském postu prospěla. Přitom volba Jeana-Louise Gasseta se ukazovala spíše jako ta, že zkrátka byla jedna z mála k mání takhle narychlo. Tenhle impuls na každý pád rozputal výbuch s pozitivními výsledky. A co je před nedělním kláním s Nantes pro OM ještě zásadnější, to je předváděná líbivá a ofenzivní hra.

Gruzínská posila z Ajaxu přiblížila Méty k nesestupovým pozicím

Méty porazily ve 24. kole Ligue 1 Nantes na jeho hřišti 2:0. Hosté byli lepším celkem již od úvodu utkání, góly se jim však podařilo vstřelit až ve druhém dějství. Nejprve z penalty otevřel střelecký účet host z Ajaxu Georges Mikautadze, jenž o několik chvil později přesným pasem vybídl ke skórování Matthieua Udola. Gruzínský reprezentant se tak začal předposlednímu celku soutěže vyplácet, když po premiérové trefě s Lyonem vynesly jeho služby nováčkovi i první tři body v roce 2024.