Montpellier HSC Francie - Montpellier HSC - Zprávy

Netradiční střelci pomohli Montpellieru nalézt ztracený recept na vítězství

Montpellier ukončil ve 22. kole Ligue 1 více než dvouměsíční čekání na triumf v nejvyšší soutěži, když porazili Méty 3:0. O málo vídaném úspěchu La Paillade se navíc rozhodlo velmi rychle, neboť vítěznou trefu obstaral už ve třetí minutě Issiaga Sylla. Na guinejského hráče navázal po změně stran mimo jiné jeho kolega z defenzivy Modibo Sagnan, přičemž pro oba se jednalo o první přesný zásah v sezoně. Celek z jihu Francie tak opustil barážovou 16. příčku, na které se nacházel před začátkem utkání. Les Grenats naopak zůstali předposlední.

Dvaadvacáté kolo Ligue 1 svede dohromady také Montpellier a Mety

Oba celky v tomto kalendářním roce ještě nevyhrály, a tak není divu, že se pohybují ve spodku tabulky. Méty navzdory remíze s Marseille klesly na předposlední příčku, kdežto MHSC má na kontě o pouhé dva bodíky více.

Rozjetý Lyon uspěl i na jihu Francie, domácí strádání Montpellieru podtrhl Caqueret

Montpellier podlehl ve 21. kole Ligue 1 Lyonu 1:2. Domácí se dostali do vedení zásluhou Arnauda Nordina, jenž se po zdravotních problémech prosadil poprvé od září. Hosté byli hned několikrát blízko vyrovnání. Velkou smůlu měl Akor Adams, jemuž nejprve odvolali branku kvůli ofsajdu a následně spálil několik tutovek. Gólu a nakonec i obratu se však Les Gones dočkali. Nejprve v 74. minutě srovnal ve formě hrající Alexandre Lacazette, na nějž záhy navázal rozhodující trefou Maxence Caqueret.

Souboj ze spodních pater tabulky Ligue 1: Montpellier přivítá nabuzený Lyon

Možná se v Lyonu opravdu blýská na lepší časy. Určitě už nepůsobí tak bezradným dojmem jako prakticky po celou podzimní část sezóny, v Ligue 1 se postupně dere od pásma sestupu, daří se mu také v Coupe de France. A svou lepšící se výkonnost chce potvrdit v Montpellieru, který dlouhodobě tak nějak přešlapuje na místě. Na ligové scéně v novém roce ještě nevyhrál.

Terrier už znovu kouše obrany soupeřů, jeho blesková trefa nalomila Montpellier

Rennes porazilo ve 20. kole Ligue 1 trápící se Montpellier 2:1. Domácí udeřili už po třech minutách, kdy rychlý protiútok zakončoval Martin Terrier, který v posledních utkáních znovu našel střeleckou formu po svém asi třičtvrtěročním zranění. Ve druhé půli pak pojistil týmu z Bretaně vítězství z penalty Arnaud Kalimuendo. Červenočerní tak navázali na sérii úspěchů a začali se bodově dotahovat na příčky zajišťující postup do evropských pohárů.

Rennes míní navázat na úspěšné období. Prolomí zlepšenou defenzívu Montpellieru?

Rennes chytlo v lednu slinu. A najednou začíná působit jako přesně ten slušně se prezentující celek, kterým chtěl být po celou dobu sezóny. Bretaňský výběr pod vedením kouče Juliena Stéphana, jenž nahradil v listopadu svého předchůdce Bruna Génésia, se začíná usazovat do stabilních mantinelů. A určitě by nerad přerušoval svou sérii pěti vítězství napříč všemi soutěžemi v duelu s Montpellierem.

Montpellier HSC - Lille OSC 0:0

Hráči Montpellieru remizovali v 19. kole Ligue 1 s Lille 0:0. Bezgólové utkání do jisté míry ovlivnilo vyloučení z konce prvního poločasu, kdy se po zbytečné druhé žluté kartě poroučel předčasně do sprch Ayyoub Bouaddi. Záložník, jenž v A-týmu Dog debutoval v říjnu minulého roku, kdy mu bylo čerstvých 16 let, si tak pokazil svůj premiérový start v základní sestavě ligového duelu. Hosté pak sice nesložili zbraně, přesto poprvé od roku 2017 opouštěli Stade de la Mosson bez vítězství v kapse.

Lille by rádo zaútočilo na top čtyřku, potřebuje uspět na půdě Montpellieru

Lille se dlouhodobě drží na místech, které by mu na další sezónu zaručily účast v evropských pohárech. A samozřejmě že s takovým faktem mohou být na severu Francie zatím spokojeni. Teď pocestuje do Okcitánie, kde ho vyzve celek, jenž si počíná tak nějak střídavě, slunečno a oblačno. Montpellier není v tabulce výše a je v jejím středu hlavně proto, že častěji nevítězí.

Štika francouzské nejvyšší soutěže pokračuje ve vítězném tažení i po Vánocích

Hráči Brestu v 18. kole Ligue 1 porazili na svém hřišti Montpellier 2:0. Piráti byli celý zápas aktivnějším celkem a i přesto, že jim v prvním poločase obrana týmu z jihu Francie úctyhodně vzdorovala, ji tři minuty po přestávce dokázal zlomit sváteční střelec Hugo Magnetti, který si připsal teprve třetí ligový gól v kariéře. Červenobílí tak protáhli šňůru výher a stále pronásledují giganty před nimi. Naopak La Paillade se musí realisticky začít dívat pod sebe a nadále neztrácet, jinak se jich velmi brzy bude týkat boj o udržení.

Využije zaváhání Monaca kometa z Brestu? Doma uvítá Montpellier, má mu co vracet

Není pochyb o tom, že nejpřekvapivější výsledky za uplynulý podzim vykázal Brest. Celek, který se měl hlavně prát o udržení se v Ligue 1, podobně jako tomu bylo v minulé sezóně, se najednou permanentně dere do top čtyřky a útočí na kvalifikaci do Ligy mistrů. V roce 2024 se v prvním ligovém klání představí proti Montpellieru, který je čtyři body od pásma sestupu.

Germainova pohádka u protinožců: Šumění vln zlákalo do Austrálie usedlíka ze Lvího zálivu

Po dlouhá léta si Ligue 1 v podstatě nemohla představit dění bez Valéra Germaina. V květnu roku 2011 si zapsal svůj první profesionální debut v dresu Monaca, od té doby rovněž v dresu Nice, Marseille a Montpellieru odehrál přes 450 utkání ve všech soutěžích. V létě ale opustil místa Lvího zálivu a vyměnil ho za to neméně krásné. Angažmá ve slunné Austrálii si užívá.

Raketový vzestup Marseille přibrzdil teenager. Montpellier potěšil diváky tradičním bodem

Montpellier remizoval v 17. kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Marseille 1:1. Namotivovaní hosté zažili šok už ve 14. minutě, kdy domácí poslal do vedení 19letý záložník Khalil Fayad. Druhý ligový zásah nadějného Francouze ovšem krátce po návratu z kabin smazal na druhé straně Jordan Veretout, jenž se naopak v aktuálním ročníku trefil vůbec poprvé. Olympionici se tak po čtyřech výhrách v řadě lehce přibrzdili. Fanoušci La Paillade si na nerozhodné domácí výsledky již zvykli, když zde dělbou bodů skočilo už šesté utkání.

Nemyslete na vánoční svátky, vyzýval Gattuso. Marseille se představí na půdě Montpellieru

Marseille před pár dny potvrdila, že její forma aktuálně vykazuje stoupající křivku, a na půdě Montpellieru samozřejmě nemíní zastavovat. Už je pevně usazená na příčkách zajišťující pro příští sezónu evropské poháry, před vánočními svátky přitom nechce o takové postavení nijak přicházet. Dokonce se může vecpat i do první čtyřky, ale musí věřit v zaváhání svých rivalů.

Montpellier zase po dvou letech vykradl Méty. Při těsné výhře rozhodla trefa mladého obránce

Los 16. kola francouzské Ligue 1 svedl proti sobě dva trápící se celky. Lépe ze vzájemného duelu vyšel Montpellier, který si po výhře 1:0 odvezl z Mét všechny tři body. Jedinou branku utkání vsítil po rohovém kopu v deváté minutě Maxime Estéve, který si připsal první úspěšnou trefu tohoto ročníku. Ačkoliv byly Méty v zápase aktivnějším celkem, žádný z pokusů si cestu za záda Benjamina Lecomta nenašel. Tým z jihu Francie navrch může těšit fakt, že si tři body připsal poprvé od konce října, kdy zvítězil nad Toulouse.

Méty budou chtít proti MHSC očinit smolný duel s Brestem

Ten před týdnem rozhodla jediná branka, o kterou se čtvrt hodiny před koncem postaral Jérémy Le Douaron. Ligový nováček prohrál posedmé, přesto má v tabulce dvougólový náskok na nejbližšího soupeře z jihu Francie.