Olympique Lyon Francie - Olympique Lyon - Zprávy

Další články

Lyon zavítá do Parku princů. Potvrdí vzestup také proti francouzského vládci z Paříže?

PSG před pár dny zvládlo zatím ten nejdůležitější zápas sezóny. Dokázalo otočit nepříznivě se vyvíjející duel s Barcelonou a postoupilo do semifinále Ligy mistrů. Po náročném střetu se nyní představí v Ligue 1 v neméně složitém utkání, a to proti neustále se lepšímu Lyonu. Ten pokračuje v honbě za příčkami pro pohárovou Evropu a určitě si může věřit i v Parku princů.

Brest ochutnal vlastní medicínu. Del Castillova pomsta Lyonu k bodům nevedla

Hráči Lyonu v Ligue 1 popáté v řadě neprohráli, když ve 29. kole porazili na vlastním hřišti Brest 4:3. S Olympioniky už to přitom nevypadalo dobře, když v rozmezí 60. a 67. minuty zaznamenal Romain Del Castillo dva góly a jednu asistenci. Ten je přitom odchovancem domácích, avšak v A-týmu odehrál pouhé dva soutěžní duely. Les Gones ovšem nakonec v dlouhém nastavení dokonali heroický obrat zásluhou penalty Ainsleyho Maitlanda-Nilese a posunuli se v tabulce na sedmou příčku. Piráti naopak okusili druhou stranu podobné přestřelky, když před týdnem totožným výsledkem porazili Méty.

Brest se chce v Lyonu znovu přiblížit Lize mistrů

Brest se i nadále drží v první čtyřce pořadí, dokonce je tím druhým nejlepším. Pouze lídrovi z Paříže konkurovat nedokáže. To je nicméně jen vedlejší skutečnost, připomene-li fakt, že byl pasovaný před startem ročníku do role toho, kdo bude usilovat jen o záchranu. Teď ho prověří jeden z velikánů, který neprožívá úspěšnou sezónu. Lyon se každopádně snaží vše napravit.

Bývalí Kanonýři pomohli zkompletovat obrat Lyonu před prázdnými tribunami v Nantes

Fotbalisté Lyonu potvrdili zlepšenou formu také ve 28. kole Ligue 1, když na půdě Nantes zvítězili 3:1. Utkání se však vyvíjelo lépe pro Kanárky, kteří se ujali vedení již v 16. minutě po trefě Matthise Ablineho. Hosté se i přes herní převahu dlouho trápili a vyrovnání se dočkali až v 75. minutě zásluhou Alexandra Lacazetta. Pouhé dvě minuty nato dokonal obrat premiérovou brankou v dresu Les Gones Malick Fofana. Domácímu celku pravděpodobně nepomohl ani fakt, že se zápas hrál bez podpory diváků. Těm byl vstup na stadion znemožněn poté, co disciplinární komise potrestala klub ze západu Francie za neukázněné chování skupiny fanoušků z březnového duelu se Štrasburkem.

Komplikace pro Nantes v bitvách o záchranu, Lyon uvítá na Stade de la Beaujoire bez diváků

Lyon se snaží zachránit, co se dá. Zkouší se i přes velmi nepovedenou první polovinu sezóny probít v ligové tabulce co nejvýše a ukázat, že jako gigant má stále svůj lesk a punc. Stěží se dá odhadnout, jestli se mu v Ligue 1 zdaří ještě získat příčky, které by ho dostaly do pohárové Evropy. Úspěch alespoň slaví v domácím poháru. A na ten poslední chce navázat v Nantes.

Lyon se s druholigovým odpadlíkem nepáral, k postupu do finále zavelel Lacazette

Hráči Lyonu porazili v semifinále Coupe de France Valenciennes 3:0 a zabojují o svůj šestý pohár z této soutěže. Výhru nad týmem Ligue 2 zařídil dvougólový Alexandre Lacazette. Zkušený útočník nejprve proměnil sporně nařízený pokutový kop, na nějž o chvíli později navázal úspěšnou trefou po přesné přihrávce Saïda Benrahmy. Les Athéniens se tak po sympatickém postupu turnajem druhého finále od roku 1951 nedočkají.

Senzace z Valenciennes vyzve Lyon o finále Coupe de France. Uspěje trápící se outsider?

Valenciennes prožívá v Ligue 2 opravdu bídnou sezónu. Nebude trvat dlouho a jeho sestup se brzy stane realitou. Na druhou stranu v Coupe de France odvádí moc dobrou práci, dostalo se až do semifinále. A teď živí sen, že by se mohlo prokousat až do souboje o cennou trofej. Pro hosty ovšem bude velmi složité dosáhnout na kýžený úspěch, vyzvou totiž velikána z Lyonu.

Vítězné tažení znovuzrozeného Lyonu přibrzdil tabulkový soused z Remeše

Lyon v domácím prostředí remizoval ve 27. kole s Remeší 1:1. I přes aktivní úvod Olympioniků se jako první prosadili hosté, když se ve druhém dějství po rohovém kopu nejlépe zorientoval Joseph Okumu. Vedení ovšem červenobílým dlouho nevydrželo. Centr Saïda Benrahmy, jenž byl na hřišti pouhé tři minuty, totiž přetavil ve vyrovnávací gól Ernest Nuamah. Domácí tak po dvou výhrách v řadě bez inkasované branky klopýtli a v tabulce stále zůstávají na 10. příčce za svým soupeřem.

Sousedé v tabulce proti sobě: Lyon se pokusí stáhnout manko na Remeš

Ještě před nástupem kouče Pierra Sageho se zdálo, že hlavním cílem Lyonu bude především odvrátit co nejdříve hrozby sestupu a tak nějak tuhle sezónu v poklidném tempu dohrát. Ale v Auvergne-Rhone-Alpes chytli druhý dech. Postupně se domácí více a více blíží těm příčkám, které zaručují kvalifikaci do pohárové Evropy. Dobrou formu teď míní potvrdit proti Remeši.

Přehlídka obratů skončila radostí Lyonu, osud utkání změnil příchod Cherkiho

Lyon zvítězil ve 26. kole Ligue 1 v Toulouse 3:2. Hosté měli zápas od začátku dobře rozehraný, když se krátce po odehrané půlhodině prosadil uzdravený kapitán Alexandre Lacazette. Ten ale o poločasové přestávce střídal a bez něj se Les Gones na hřišti dlouho hledali. Soupeř dokonce slepenými brankami otočil průběžný stav, avšak kouč Pierre Sage měl šťastnou ruku při nasazení Rayana Cherkiho, jenž nejprve srovnal a v 81. minutě asistoval u rozhodující trefy.

Lyon narazí venku na Toulouse. Uspěje stejně jako na podzim?

Lyon se po nedávné porážce s Lens před týdnem vzchopil, porazil venku lepšící se Lorient a evidentně míní pokračovat v honbě za místy zajišťující účast v pohárové Evropě. V páteční předehrávce narazí na Toulouse, tedy na svého souseda z tabulky, který doposud získal jen o dva body méně. Domácí by rádi zabrali po minulém nezdaru, aby byli dále od pásma sestupu.

Lyon po vlažném vstupu zařadil vyšší rychlost a pokračuje ve spanilé jízdě tabulkou

Lyon si ve 25. kole Ligue 1 odvezl plný počet bodů z Bretaně, kde porazil Lorient 2:0. Duel dvou, co se formy týče nejžhavějších celků, byl zpočátku spíše ve znamení vlažného tempa hry a poměrně razantní změna přišla až ve druhé půli. Nejprve se v 52. minutě znenadání prosadil mistr světa Nicolás Tagliafico a po hodině hry navýšil vedení hostů Mama Baldé. Les Gones se tak po zaváhání z minulého kola vrátili na vítěznou vlnu a v neúplné tabulce se posunuli na 10. příčku. Les Merlus naopak doma prohráli podruhé v řadě a zůstávají namočeni v bojích o záchranu.

Lyon míní napravit minulý nezdar s Lens, v cestě mu bude stát stále se lepšící Lorient

Zdálo se být vše růžové, než na řadu přišlo utkání s Lens, které ukončilo slušnou sérii výher na straně Lyonu. Ten, včetně Coupe de France, porazil své protivníky šestkrát po sobě, avšak před týdnem schytal do tváře opravdu velkou facku. Jak moc tenhle nezdar zamával s ekipou z Auvergne-Rhone-Alpes, rozhodně naznačí sobotní duel na půdě stále se lepšícího Lorientu.

Lyon setkání se Sotocou znovu bolelo, v oblíbeném městě zužitkoval gólový apetit i Wahi

Lens vyhrálo ve 24. kole Ligue 1 na stadionu Lyonu 3:0. Atraktivní první poločas ve 43. minutě gólově zakončil Florian Sotoca, jenž oslavil pátý příspěvek v letošní sezoně. Muž, který byl v minulém vzájemném utkání vyloučen za drsný faul na Nicoláse Tagliafica, tak ukončil domácímu týmu pětizápasovou sérii bez porážky. Po změně stran pojistil triumf z penalty Elye Wahi, jenž ve svém minulém klání v Lyonu skóroval hned čtyřikrát. Les Gones tedy zůstali ve spodní půlce tabulky, naopak hosté poskočili zpět na šestou příčku.