Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Brighton v přímé bitvě o postup do osmifinále EL musí přehrát neporaženou Marseille

Skupina B letošního ročníku Evropské ligy měla být podle papírových předpokladů jednou z nejméně čitelných a tyto prognózy se vyplnily do puntíku. Brighton si chtěl s předstihem zajistit postup do osmifinále, ale před posledním utkáním to nebude mít jednoduché, protože ke splnění svého cíle potřebuje v domácím prostředí zdolat dobře hrající Marsille, která navíc v dosavadních pěti případech ani jednou neprohrála.

Marseille si v dohrávce s chutí zastřílela. Obranu Lorientu obrátil vzhůru nohama Aubameyang

Olympique Marseille porazil v 15. kole Ligue 1 Lorient 4:2. Hosty nasměrovaly k triumfu rychlé zásahy, když už ve třetí minutě skóroval po asistenci Pierra-Emericka Aubameyanga zkušený bek Chancel Mbemba, přičemž záhy si oba hráči své role vyměnili a vytvořili pro favorita důležitý náskok. V gólové první půli se sice prosadili i domácí, druhá trefa gabonského útočníka ale zničila naděje Les Merlus na bodový zisk.

Lorient je ve spodních patrech tabulky. Vymaní se z nich po duelu s favorizovanou Marseille?

Ani jeden z celků nemůže být se současnou sezónou spokojený. Lorient se po čtrnácti odehraných kolech nacházel na barážové šestnácté pozici, Marseille hluboko pod předními příčkami, o které se chtěla rvát dlouhodobě. Přece se ovšem situace na straně OM lepší, aktuálně má na svém kontě tři vítězství v řadě. A prodloužit tuhle šňůru pochopitelně hodlá rovněž na Bretaňském poloostrově.

Znovuzrozený Aubameyang opět zářil. Druhý výjezd Lyonu do Marseille skončil opět neslavně

Marseille zvítězila v dohrávce 10. kola Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Lyonem 3:0. Domácí sebevědomě vykročili za třemi body a hráče Les Gones k ničemu nepustili. Hlavní postavou při snadném triumfu Olympioniků byl Pierre-Emerick Aubameyang, který vsítil jednu branku a u dalších dvou asistoval. Zkušený kanonýr tak našel zpět svou ztracenou formu a během posledních tří soutěžních zápasů zaznamenal sedm "kanadských" bodů.

Choc des Olympiques podruhé: Udolá průměrná Marseille těžce se trápící Lyon?

Gennaro Gattuso a Fabio Grosso se na konci října těšili na svůj vzájemný zápas v roli koučů. Italští mistři světa však nakonec museli souboj odložit, neboť duel mezi Marseille a Lyonem se ani nesehrál v původním termínu. A nakonec se za tu dobu změnilo na hostující straně zase velení, takže se ho nedočkají. Choc des Olympiques tak jako tak míní zvládnout oba výběry.

Rennes ztroskotalo na nedobytné pevnosti Marseille. Střeleckou slinu potvrdil Aubameyang

Hráči Marseille zvítězili ve 14. kole Ligue 1 na vlastní půdě nad Rennes 2:0. Domácím zajistil tři body již v osmé minutě proměněnou penaltou Pierre-Emerick Aubameyang, jenž navázal na svůj fantastický výkon ze zápasu Evropské ligy proti Ajaxu, v němž vsítil hattrick. Bitvu poznamenaly i červené karty na obou stranách, na výhře Olympioniků to však nic nezměnilo. Hráči v bílých dresech tak ve francouzské nejvyšší soutěži zvítězili poprvé od 8. října a zároveň si udrželi domácí sérii neporazitelnosti, která trvá od startu sezony.

Marseille s Rennes chtějí navázat na výhry z Evropské ligy

Parádně se vydařila premiéra staronovému trenérovi Julienovi Stéphanovi na lavičce Rennes. Před týdnem uzmulo tři body v duelu s Remeší, tedy nad celkem, který se nachází v popředí tabulky. Teď ho každopádně čeká neméně těžší zkouška, zavítá totiž na půdu velikána z jihu Francie. Marseille každopádně neprožívá úspěšnou sezónu a nachází se jen ve středu pořadí.

Akrobat Aubameyang ozdobil hattrick nůžkami. Strhující přestřelku ovládla Marseille

Fotbalisté Marseille porazili v pátém kole skupiny B Evropské ligy na domácí půdě Ajax 4:3. Strhující bitva na Stade Vélodrome nabídla divákům čtyři přesné zásahy už v první půli, když dvakrát bleskově negoval náskok domácích Brian Brobbey. Rozuzlení tohoto spektáklu ale přišlo až po změně stran, kdy po akrobatickém zásahu nůžkami Pierra-Emericka Aubameyanga dokázal v 80. minutě potřetí srovnat Chuba Akpom. Gabonský útočník ovšem v nastavení z druhé proměněné penalty rozhodl o triumfu Olympioniků. Nizozemský celek bude v posledním kole bojovat o Konferenční ligu, naopak Francouzi si to rozdají s Brightonem o skupinové prvenství.

Ajax hodlá oživit naději na jarní část pohárů proti nevyzpytatelné Marseille

Nizozemský Ajax prožívá jednu z nejhorších sezon ve své historii - na ligové scéně už sice stabilizoval výkony a dere se tabulkou vzhůru, ovšem v Evropské lize se pokusí zachránit situaci ve dvou zbývajících duelech - ve čtyřech dosavadních utkáních totiž ani jednou nevyhrál a se ziskem dvou bodů je úplně poslední čtvrtý. Nyní tedy sehraje zápas naděje ve Francii s místní Marseille, která naopak náročné skupině B vévodí.

Štrasburk byl za bojovnost odměněn bodem, podzimní šeď Marseille mírnil Clauss

Štrasburk remizoval ve 13. kole Ligue 1 s Marseille 1:1. K bodovému zisku nakročil tým z Alsaska už v šesté minutě, kdy zužitkoval přihrávku zkušeného Kévina Gameira nizozemský útočník Emanuel Emegha. Hosté měli po inkasovaném gólu mírnou převahu, zmohli se ovšem pouze ke srovnání díky trefě Jonathana Clausse. Celek z jihu Francie tak navázal na nevalné podzimní výkony a v tabulce nadále zůstává za očekáváním.

Nesmlouvaví bojovníci na hřišti, teď již v rolích trenérů: Štrasburk uvítá Marseille

Když se Patrick Vieira a Gennaro Gattuso proháněli po trávnících v rolích hráčů, platili za ty hlavní hradby středu bitevního pole. Byli kolikrát nesmlouvaví, tvrdí a nepříjemní v osobních soubojích. V pozici trenérů samozřejmě musejí emoce více krotit. Pokud však v utkání jejich klubů, tedy Štrasburku a Marseille, bude husto, jako když hráli oni sami, máme se na co těšit.

Evropské tažení ovlivnilo francouzský šlágr. Unavené střelce v Lens vysvobodil až pozdní gól

Hráči Lens zvítězili ve 12. kole Ligue 1 před vlastními fanoušky nad Marseille 1:0. Souboj dvou účastníků pohárové Evropy dlouho směřoval k bezbrankové remíze, kterou by vzájemné střetnutí nabídlo poprvé od roku 2004. Jediným brankářem, jenž udržel čisté konto, se však nakonec stal domácí Brice Samba, jemuž se to povedlo v ligovém duelu už počtvrté za sebou. V 90. minutě totiž rozhodl očekávaný střet druhého a třetího celku minulé sezony sváteční střelec Jonathan Gradit.

Spokojenost nepanuje ani na jedné straně: Lens v neděli vyzve doma Marseille

Že byli oba soupeři před startem víkendového programu přímými sousedy a že získali na své konto shodný počet bodů, není vlastně v kontextu ambicí obou celků nijak překvapivá zpráva. Problémem pro Lens i Marseille je však ta skutečnost, že jejich současné postavení ve středu tabulky prostě neodpovídá jejich dlouhodobým cílům. Vzájemný mač by měl být vyrovnaný.

Marseille si v přátelské atmosféře přivlastnila všechny body, AEK doplatilo na pasivitu

Marseille si ve čtvrtém kole skupiny B Evropské ligy poradila s domácím AEK 2:0. I přes váhavý vstup do utkání z obou stran se jednalo o zajímavý souboj, který svým průběhem jen stěží přípomínal pohárovou Evropu. Budíček do poklidné atmosféry vnesl až Chancel Mbemba, jenž se ve 25. minutě prosadil hlavičkou po parádním centru z rohového kopu. Olympionici se výhrou téměř jistě přihlásili o postup do vyřazovacích bojů.

AEK Atény chystá proti Olympique Marseille odplatu za poslední porážku

Skupina B patří mezi ty nejvíce vyrovnané skupiny Evropské ligy a mezi prvním a posledním týmem panuje vzdálenost jen tří bodů. Právě o bod nad svými nejbližšími pronásledovateli ční Marseille, která se pokusí obrat o body domácí AEK.