Olympique Marseille Francie - Olympique Marseille - Zprávy

Osmé kolo Ligue 1 svede proti sobě Marseille a Le Havre

Oba celky mají na kontě zatím devět bodů. Zatímco pro úřadujícího mistra Ligue 2 se jedná o fajnový počin, na opačném pólu Francie z takového čísla radost věru nemají. Proto si OM bude chtít jít za třetím vítězstvím, které by jej mělo posunout z dvanácté příčky směrem vzhůru.

De Zerbi v souboji charismatických Italů nesložil zbraně. Marseille prohospodařila slibný náskok

Marseille v domácím utkání druhého kola skupiny B Evropské ligy remizovala s Brightonem 2:2. Každý z poločasů se nesl v režii jednoho z týmů. Úvodní dějství opanovala po dvou slepených brankách z rozmezí 19. a 20. minuty družina Gennara Gattusa, jenže po změně stran na hřišti vládl soupeř. Svěřenci Roberta De Zerbiho se nakonec dočkali i historicky prvního bodového zisku v pohárové Evropě, jelikož v 88. minutě srovnal z penalty Joao Pedro.

Marseille hostí v souboji dvou italských stratégů Brighton

Domácí Marseille se na Stade Velodrome ve čtvrtek navečer představí svým náročným fanouškům v duelu s atraktivním soupeřem, protože do Francie míří Brighton. A mohla by to být hodně zajímavá podívaná, protože oba týmy jsou zvyklé na střílení mnoha branek.

Monako vyzvalo Marseille na gólovou férovku, domácí těžili z výkonu mladíka Aklioucheho

V sedmém kole Ligue 1 zvítězilo domácí Monako nad Marseille 3:2. Oba týmy si navzájem vystavily lekci z produktivity, když prvnímu viditelně úspěšnému zákroku brankáře předcházely hned čtyři branky. Olympique pod vedením nového trenéra Gennara Gattusa dvakrát vedl, celek z Azurového pobřeží ale dokázal pokaždé velmi záhy vyrovnat. Vítěznou stíhací jízdu knížecího klubu následně dokonal mladý středopolař červenobílých Maghnes Akliouche, jenž zaznamenal dva góly a asistenci.

Zavane do Marseille čerstvý vítr Gattuso? Premiéru na lavičce OM podstoupí v Monacu

Derby de la Mediterranée je šlágrem sedmého kola Ligue 1. Monaco si zatím od startu nové sezóny počíná lépe než jeho lokální konkurent z Marseille, fakticky je ale dvoubodový rozdíl natolik minimální, že by žádnou zásadní výhodu díky nějaké parádní formě mít nemělo. Pro hosty se bude jednat o parádní příležitost, jak pod novým velením napravit minulý neúspěch.

Marseille našla nového kormidelníka, Marcelina nahradil Gattuso

Novým trenérem Marseille se stal Ital Gennaro Gattuso, který na lavičce nahradí Španěla Marcelina. Ten skončil minulý týden po pouhých sedmi zápasech ve funkci. Francouzský celek to oznámil na svém webu.

Šlágr Ligue 1 zastínily homofobní urážky fanoušků PSG na adresu Marseille

Francouzští politici volají po přísných sankcích pro fanoušky fotbalistů Paris Saint-Germain, kteří během nedělního ligového šlágru homofobně uráželi příznivce Olympique Marseille. PSG doma svého rivala porazil jednoznačně 4:0.

PSG nezastavilo ani zranění Mbappého. Marseille odjela z Paříže s prázdnou

Hráči PSG vyhráli v šestém kole Ligue 1 na vlastním hřišti s Marseille 4:0. Klíčovou postavou Le Classique se stal Achraf Hakimi. Ten totiž už v osmé minutě zakroutil přímý kop přesně do pravého horního rohu hostující branky. Ještě do konce první půle navýšil skóre Randal Kolo Muani, když úspěšně dorazil střelu právě marockého obránce. Kaňkou na tříbodovém večeru pro červenomodré však bylo zranění Kyliana Mbappého, jenž musel hřiště opustit už po 32 minutách.

Francii čeká Le Classique: V PSG panuje určitý neklid, v Marseille je velké dusno

Marseille si rozhodně nevybrala vhodnou dobu na dusno, které aktuálně klub provází. Před vždy důležitým Le Classique, které je nejen pro fanoušky obou celků nesmírně prestižní, se konala rošáda na trenérském postu. A to jen po pár týdnech od jmenování kouče Marcelina. Do boje s PSG tak povede marseillskou ekipu dočasně zvolený stratég Jacques Abardonado.

Šestigólový šlágr v Amsterdamu skončil remízou. Úspěchy Forbse znegoval Aubameyang

Fotbalisté Ajaxu remizovali v atraktivním domácím duelu prvního kola skupiny B Evropské ligy s Olympique Marseille 3:3. Jeden ze šlágrů úvodního hracího dne nabídl v hlavním městě Nizozemska výborné ofenzivní představení, kde nejprve rychle o dva góly vedli domácí, jenže francouzskému celku se podařilo ještě do přestávky srovnat. Po změně stran vrátil domácím náskok Kenneth Taylor, jemuž nahrával v první půli skórující Carlos Forbs. A když už to vypadalo, že Nizozemcova trefa by mohla být vítězná, udeřil na druhé straně celkově dvougólový Pierre-Emerick Aubameyang.

V Marseille po pouhých sedmi zápasech končí trenér Marcelino

Z Marseille odchází trenér Marcelino. Španělský kouč končí po pouhých sedmi zápasech ve funkci a den před úvodním utkáním Evropské ligy proti Ajaxu.

Ajax se v bitvě dvou zklamaných týmů postaví Marseille

Johan Cruijff Arena bude ve čtvrtek večer hostit první duel základní skupiny Evropské ligy a v něm se proti sobě postaví dva týmy, které rozhodně nezažívají ideální start do nového ročníku. Vytěží Ajax něco z domácího prostředí, nebo se náhle probudí dosud ztracený Olympique?

Imploze v Marseille? Možné jsou odchody Marcelina i Longorii

Vypadnutí ve třetím předkole Ligy mistrů s Panathinaikosem a pouhé dvě výhry z prvních šesti kol stačí k tomu, aby se leccos v Marseille začalo sypat jako domeček z karet. Po včerejším setkáním fanoušků s vedením měl již dnes kouč Marcelino kabině oznámit, že v klubu končí, a následovat by měla také rezignace prezidenta Pabla Longorii.

Olympique před střety s giganty zaváhal. Toulouse obralo Marseille o body po šesti letech

Toulouse remizovalo v pátém kole Ligue 1 s Marseille 0:0. Olympionici byli v zápase podle očekávání aktivnějším týmem, svou převahu však nedokázali promítnout do skóre. Les Violets tak i přes opatrnější výkon dokázali obrat historicky jediného francouzského vítěze Ligy mistrů o bodový zisk poprvé od roku 2017. Domácí celek se navíc ne zcela ideálním způsobem naladil na následující těžká ligová střetnutí proti PSG a Monaku.

Klukovina teenagera z Nantes domácí nerozhodila. Marseille proti oslabenému soupeři ztratila

Fotbalisté Marseille si ve čtvrtém kole Ligue 1 nedokázali poradit s oslabeným Nantes a po remíze 1:1 si připsali pouze bod. Hosté měli utkání fantasticky rozjeté, jelikož se už ve čtvrté minutě prosadil Ismaïla Sarr. Jen o pět minut později navíc viděl červenou kartu teprve 17letý Bastien Meupiyou, pro kterého to byl vůbec první zápas v dospělém fotbale. I přesto, že Olympionici hráli téměř celý duel v přesile, se nakonec ze tří bodů neradovali, jelikož před koncem první půle vyrovnal svým již čtvrtým gólem z pěti klání Mostafa Mohamed.