Paris Saint-Germain Francie - Paris Saint-Germain - Zprávy

Poslední dvě předvánoční zkoušky pro vedoucí PSG: V neděli narazí venku na Lille

Sobotní prohra Nice na půdě Le Havru hodila PSG do klínu titul podzimního mistra. Nynější čtyřbodový náskok již zkrátka nemůže celek z jihu Francie matematicky dotáhnout, alespoň tedy ne do vánočních svátků. Pochopitelně že hosté by ale své postavení na čele tabulky rádi ještě více ratifikovali. A poslední dvě vystoupení na půdě Lille pro ně dopadla velmi dobře.

Enrique byl spokojený s postupem. V playoff budeme silnější, vzkazuje konkurenci

Trenér Paris St. Germain Luis Enrique byl po středeční remíze 1:1 v Dortmundu spokojený s postupem do osmifinále i výkonem svého týmu, ačkoliv si Pařížané účast v play off nedokázali v posledním kole sami uhrát vítězstvím.

PSG si zahrávalo s osudem. Pařížany po remíze s Dortmundem posunul do osmifinále AC Milán

Atraktivní duel šestého kola skupiny F Ligy mistrů mezi domácím Dortmundem a PSG skončil remízou 1:1. Oba celky vlétly do zápasu ofenzivně naladěné a už v první půli mohlo padnout množství gólů. Šance spalovali zejména hosté, při té ze 17. minuty přitom udělal Kylian Mbappé vše správně, na brankové čáře se však zjevil s nevídaným zákrokem obránce Niklas Süle. Největší hvězda týmu na sebe pak mohla strhnout záři reflektorů i po změně stran, kdy už oba týmy skórovaly, jenže Mbappého gól neplatil kvůli těsnému ofsajdu. Pařížané přesto nemuseli smutnit dlouho, o jejich osmifinálové účasti totiž nakonec rozhodl výsledek z Newcastlu.

Před prahem neúspěchu v Lize mistrů: PSG bude hájit v Dortmundu postup do osmifinále

Nemusejí se na nic a na nikoho ohlížet, pokud vyhrají. PSG má osud v rámci letošní sezóny Ligy mistrů v posledním kole skupinové fáze ve svých rukou, tříbodový výsledek mu přitom zaručí také první příčku v tabulce. Na svého protivníka z Dortmundu navíc naráží v poměrně vhodné době. Zaprvé ho zmítá spousta absencí, zadruhé má již postup do osmifinále jistý.

Zázračné dítě z Lyonu se dočkalo gólu za PSG. Fanoušky Nantes rozesmutnil i jejich dřívější miláček

Hráči PSG se sice v 15. kole Ligue 1 nečekaně nadřeli, nakonec ale na svém hřišti porazili Nantes 2:1. Velkého favorita poslal do vedení krátce před odchodem do kabin Bradley Barcola, jenž se trefil vůbec poprvé od svého letního příchodu z Lyonu. Po změně stran sice po diskutabilním rohovém kopu Kanárci vyrovnali, poslední slovo však měl opět pařížský gigant. V závěru se totiž po několika minutách strávených na hřišti prosadil někdejší hráč hostujícího celku Randal Kolo Muani, a zařídil tak svému stávajícímu zaměstnavateli již osmou ligovou výhru v řadě.

PSG se vrací Marquinhos i Zaïre-Emery. Naváže povzbuzené Nantes na výhru nad Nice?

Moc pozitivní zprávy hlásí PSG nejen před nynějším kláním s Nantes, ale především před tím následujícím v Lize mistrů na půdě Dortmundu. Marodku totiž opustili dva klíčoví hráči, jak kapitán Marquinhos, tak záložník Warren Zaïre-Emery by se měli zjevit v nominaci na utkání Ligue 1 proti celku z Bretaňského poloostrova. A potvrzovat budou domácí vedení v tabulce.

Le Havre se zalekl dlouhé přesilovky. Mbappé dotlačil PSG k vítězství i bez Donnarummy

Fotbalisté PSG si poradili ve 14. kole Ligue 1 na půdě Le Havru, který porazili 2:0. Pařížané ovšem nevstoupili do utkání tou správnou nohou, když napřed z brankové čáry jeden z obránců vytahoval střelu Gautiera Llorise, načež zaplatil daň za špatnou komunikaci červenou kartou Gianluigi Donnarumma. Po tomto incidentu se ale tým z města romantiky probral a po zásluze se ještě před přestávkou prosadil Kylian Mbappé. Ve druhé půli měli sice domácí spoustu šancí, zaskakující gólman Arnau Tenas si ovšem hlasitě řekl o více herního času.

Le Havre a PSG se střetnou poprvé po čtrnácti letech

Karty jsou letos rozdány jasně, ačkoli domácí už dokázali v uplynulých třinácti kolech překvapit. PSG v tom spíše negativním slova smyslu sice také, nicméně pořád platí, že v této sezoně nenajdeme v Ligue 1 klub, který by měl lepší venkovní bilanci.

Síla skromnosti: Ugarte, kluk z předměstí Montevidea, šéfuje záloze v PSG

Šedesát miliónů eur. Takovou sumu utratilo PSG za svou letní posilu ze Sportingu. A hlavní sportovní poradce pařížského klubu Luís Campos moc dobře věděl, proč se z pokladny musí sebrat tahle nemalá část. Manuel Ugarte se stal prakticky hned stabilním pilířem dříve často kritizované zálohy. Pokora kluka z Montevidea přitom maskuje jeho nasazení a odhodlání.

Nejdřív tělo a potom ruka? To není penalta, tvrdí UEFA. Ve šlágru Ligy mistrů sudí chybovali

Běžela pátá minuta nastavení jednoho z nejdůležitějších zápasů základních skupin. Míč trefil zadáka Newcastlu Valentina Livramenta do těla a následně do paže, která byla v přirozeném pohybu. Rozhodčí Szymon Marciniak nechal hru běžet dál, po protestech domácích hráčů dokonce vytáhl i žlutou kartu. Jenže mezitím ho zavolali kolegové od videa.

Enrique přirovnal zápas s Newcastlem k hororu, Howe nesouhlasil s penaltou

Po utkání Ligy mistrů mezi Paris St. Germain a Newcastlem (1:1) neskrývali oba trenéři zklamání. Domácí Luis Enrique byl přesvědčený, že si Pařížané v duelu 5. kola skupinové fáze zasloužili zvítězit, doplatili ale na slabou produktivitu.

PSG uteklo ve skupině smrti hrobníkovi z lopaty. Newcastle přišel o výhru kvůli přísné penaltě

Fotbalisté Newcastlu dlouho sahali po cenné výhře, nakonec však v pátém kole skupiny F Ligy mistrů pouze remizovali s PSG 1:1. Navzdory své úvodní aktivitě inkasoval francouzský gigant ve 24. minutě zásluhou dorážejícího Alexandera Isaka.

Přituhuje. Získá PSG v Lize mistrů i třetí domácí výhru? V Paříži se představí Newcastle

Už po samotném losu skupiny F se očekávalo, že boj o první postupové příčky do osmifinále může být velmi tvrdý. A úvodní čtyři kola jasně potvrdila právě tyto predikce. Všechny čtyři celky, a to včetně PSG a Newcastlu, mohou proklouznout do osmifinále Ligy mistrů z první příčky v tabulce, avšak zároveň také úplně vypadnout z pohárové Evropy pro letošní ročník.

Knížata z prozatímního trůnu PSG nesesadila. Dembélé si schoval první trefu na šlágr Ligue 1

PSG nezaváhalo v úvodním duelu 13. kola Ligue 1, v němž skolilo Monako 5:2. Oku lahodící podívanou gólově odšpuntoval v 18. minutě Goncalo Ramos, jenž se přesným zásahem odvděčil svému zaměstnavateli za prodloužení smlouvy do roku 2028. Hosté sice záhy dokázali vyrovnat, utkání však překlopil na stranu Pařížanů svou 14. trefou v ligovém ročníku Kylian Mbappé a rozhodující branku přidal ve druhé půli Ousmane Dembélé, jenž si v hlavním městě Francie konečně otevřel střelecký účet.

Bez Marquinhose a Zaïreho-Emeryho. PSG bude proti Monacu hájit vedení v Ligue 1

Reprezentační boje pro rok 2023 definitivně skončily, naplno se tak rozbíhají ligové soutěže a hodně zostra se začne v Ligue 1. V páteční předehrávce totiž na sebe narazí PSG, čili nynější lídr, a Monaco, třetí celek tabulky, který je pozadu o pouhé tři body. A jenom vítězství zaručí domácím, že i po tomto víkendu budou stále v samém popředí před svými pronásledovateli.