Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Rozjeté Rennes vyzve trápící se Angers

Od začátku sezóny Rennes zaznamenalo pouze dvě porážky. Ta poslední se přitom datuje až na konec srpna, už přes měsíc a půl tak nenašlo svého přemožitele. V kontextu té skutečnosti, že působí rovněž na evropské scéně a program podstupuje hodně náročný, se jeví jeho série neporazitelnosti opravdu velmi dobře. Teď se pokusí stvrdit svou formu také na půdě Angers.

Lyon odjíždí z Rennes s nepořízenou

Laurentu Blancovi premiéra na lavičce nového týmu nevyšla. Jeho Lyon se sice ujal vedení, jenže domácí dokázali skóre otočit a nakonec jim tři branky stačily k těsnému vítězství a jisté pozici mezi šesti nejlepším kluby tabulky, zatímco Les Gones zůstávají v jejím středu.

Rozjeté Stade Rennes hostí klopýtající Olympique Lyon

Zajímavou podívanou slibuje duel Stade Rennes s Olympiquem Lyon, který je na programu v neděli od 15 hodin. Slavný Lyon se v domácí soutěži znovu viditelně trápí a už pět kol v řadě nedokázal zvítězit. Po dalším propadáku s Toulouse vedení odvolalo Petera Bosze a novým mužem na lavičce se stal Laurent Blanc.

Dynamo Kyjev opět padlo, Rennes zajistil tři body

Tomu se říká premiéra! Mladý senegalský obránce Christopher Wooh odehrál za Rennes po svém letním přestupu prvních devadesát minut a zaznamenal v nich svůj první gól. Naštěstí pro celé Rennes jeho branka utkání s Dynamem rozhodla.

Trápící se Dynamo Kyjev hostí v Krakově Rennes

Dynamo Kyjev se možná zvedá v rámci domácí soutěže, ale jeho pohárová konfrontace v Evropské lize zatím vyznívá katastrofálně. Ukrajinský celek doposud prohrál všechny tři zápasy a umístil se až na posledním místě. Jeho polské útočiště nyní navštíví francouzské Rennes.

Bretaňské derby s Nantes vyšlo mnohem lépe pro Rennes

Les Canaris neprožívají zrovna povedený úvod sezony, což si jejich příznivci a příznivkyně potvrdili v Roazhon Parku. Až do 80. minuty se jednalo o vcelku otevřený duel, jenže pak domácí k dosavadní jedné trefě přidali ještě dvě. Takže pranic nevadilo, se Joe Rodon krátce před koncem postaral o to, že se ani 10. kolo letošního ročníku Ligue 1 neobejde bez červené karty.

Bretaňské derby má jasného favorita, stabilní Rennes doma vyzve trápící se Nantes

Už osmkrát v řadě napříč všemi soutěžemi Rennes neprohrálo. A protože jeho lokální rival naopak chytnul výsledkovou krizi, o favoritovi bretaňského derby není žádný pochyb. Před vlastními fanoušky navíc domácí souboje s Nantes v minulých letech vítězně zvládali, pokud do statistik zahrneme taktéž Ligový pohár, radovali se z výhry v posledních čtyřech duelech.

Stade Rennes minutu před koncem rozhodlo duel s Dynamem

Dlouho to vypadalo, že duel mezi domácím Rennes a Dynamem Kyjev nepozná vítěze, ale minutu před koncem se hosté dopustili hrubé chyby v obraně. Tu nelítostně potrestal mladičký střídající útočník Doué a Rennes si vzalo tři body.

Vzchopí se bezbodové Dynamo? V Evropské lize teď zavítá do Rennes

Poslední zápas v Evropské lize si Rennes vážně pořádně pokazilo, nakonec pouze remizovalo s Fenerbahce, ačkoli mělo dění na hrací ploše praktiky pod kontrolou, a podobný výpadek by si nemělo dovolit v dalším klání s Dynamem, jestli chce usilovat o první místo v tabulce. Jeho protivník se zatím nejen trápí na evropské scéně, ale též zůstává za očekáváními na té domácí.

Racing Štrasburk nezabral ani po repre pauze a Stade Rennes podlehl

Fotbalisté Štrasburku se ve francouzské nejvyšší soutěži dál trápí a v sobotu prohráli i se Stade Rennes 1:3. Veškeré plány na bodový zisk dostaly ze strany domácích trhliny ve 29. minutě, kdy byl vyloučen Nyamsi. Oslabení Alsasané pak nedokázali soupeři vzdorovat a na své první vítězství stále čekají.

Uzme Štrasburk svou první výhru v sezóně? Doma narazí na Rennes

Rennes se pohybuje od začátku sezóny kolem těch příček, které je posunou i pro příští ročník do pohárové Evropy, a samozřejmě že v takovém trendu hodlá pokračovat i v týdnech dalších. Je ovšem pravda, že vyloženě stabilně nepůsobí, a tak by cestu za konzistentnějšími výsledky rádo načalo právě na půdě Štrasburku. Ten aktuálně okupuje jen nepopulární sestupová místa.

Zápas mezi Marseille a Rennes vítěze nepoznal

Hodně smíšené pocity musí mít po těchto devadesáti minutách Mattéo Guendouzi. Ve 25. minutě si vstřelil vlastní gól, zatímco v minutě 52. skóroval do správné svatyně. Klub z přístavního města může i tak být s prvními osmi duely nového ročníku spokojený. Les Rouges et Noirs v součtu s Evropskou ligou neprohráli v šesti střetnutích po sobě.

Marseille může do čela, od tří hodin hostí Stade Rennes

Minimálně do večera mohou do čela nejvyšší francouzské soutěže fotbalisté Olympique Marseille. V Ligue 1 zatím jejich výkony převyšují ty z Ligy mistrů a po sedmi kolech jsou společně s PSG a RC Lens jediným týmem bez porážky. V neděli od tří hodin hostí Les Phocéens těžkého soupeře, kterému se rovněž daří - Stade Rennes.

Fenerbahce vydolovalo remízu, Rennes si v závěru zápas maximálně pokazilo

Když Rennes zkraje druhé půle dvakrát během krátkého období skórovalo, zdálo se, že je jeho konkurent zralý na vztyčení bílé vlajky, aby se náhodou nekonal nějaký výsledkový masakr. Jenže Fenerbahce svoje zbraně nesložilo, dohnalo manko dvou přesných zásahů a doslova a do písmene vyválčilo aspoň bod. O vyrovnání se postaral v závěru z penalty Enner Valencia.

Rennes smutní ze ztráty Santamariy, v Evropské lize si bez něj musí poradit proti Fenerbahce

Rennes v posledních dvou týdnech výrazně stabilizovalo svou výkonnost. Aktuálně nepadlo už čtyřikrát za sebou, do duelu s Fenerbahce bude vstupovat povzbuzené o jasný, pětigólový ligový skalp Auxerre. Jenže tenhle duel si také vyžádal jednu pořádně velkou ztrátu. Baptiste Santamaria do tohoto klání nezasáhne, stejně jako v žádném dalším v podzimní části sezóny.