Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Monaco může dočasně na druhou příčku, potřebuje vyhrát v Rennes

Prvotní nástup trenéra Juliena Stéphana na lavičku Rennes byl zajisté velmi úspěšný, klub z Bretaňského poloostrova slavil výhru nad Remeší a v Evropské lize nad Maccabi Haifa, ale následně mu byl poněkud sražený hřebínek na půdě Marseille. Při sobotním odpoledni čeká na SRFC další nepříjemná zkouška, vyzve totiž Monaco, které může poskočit na druhé místo.

Rennes ztroskotalo na nedobytné pevnosti Marseille. Střeleckou slinu potvrdil Aubameyang

Hráči Marseille zvítězili ve 14. kole Ligue 1 na vlastní půdě nad Rennes 2:0. Domácím zajistil tři body již v osmé minutě proměněnou penaltou Pierre-Emerick Aubameyang, jenž navázal na svůj fantastický výkon ze zápasu Evropské ligy proti Ajaxu, v němž vsítil hattrick. Bitvu poznamenaly i červené karty na obou stranách, na výhře Olympioniků to však nic nezměnilo. Hráči v bílých dresech tak ve francouzské nejvyšší soutěži zvítězili poprvé od 8. října a zároveň si udrželi domácí sérii neporazitelnosti, která trvá od startu sezony.

Marseille s Rennes chtějí navázat na výhry z Evropské ligy

Parádně se vydařila premiéra staronovému trenérovi Julienovi Stéphanovi na lavičce Rennes. Před týdnem uzmulo tři body v duelu s Remeší, tedy nad celkem, který se nachází v popředí tabulky. Teď ho každopádně čeká neméně těžší zkouška, zavítá totiž na půdu velikána z jihu Francie. Marseille každopádně neprožívá úspěšnou sezónu a nachází se jen ve středu pořadí.

Rennes stvrdilo účast v play off dominantním výkonem, Maccabi nesedl azyl v Maďarsku

Rennes zvítězilo v pátém kole Evropské ligy nad celkem Maccabi Haifa 3:0, a zajistilo si tak postup do jarních vyřazovacích bojů. Izraelci, kteří museli minulé utkání odehrát na Kypru a tentokrát nastoupili v budapešťské Puskás Areně, přitom mohli začít lépe, svou šanci ale neproměnili. Tým z Bretaně postupně zvýšil aktivitu, což vedlo ve 29. minutě k vítězné brance z kopačky Martina Terriera, pro nějž se jednalo o první trefu v letošní sezoně. Po změně stran pak dal razítko na triumf francouzského celku Amine Gouiri.

Stade Rennes bojuje v Budapešti o první místo, proti je Maccabi

Rennes sice trochu pronásleduje druhý Villarreal, ale Francouzi mají na čele pořád náskok tří bodů. Ve čtvrtek večer můžou udělat definitivní tečku za postup, až se v Puskás Areně v Budapešti utkají s "domácím" mužstvem Maccabi Haifa.

Změna trenéra Rennes prospěla. Bourigeauda vybičovala ztráta pásky k velkému výkonu

Rennes porazilo ve 13. kole Ligue 1 hostující Remeš 3:1 a po téměř dvou měsících se v soutěži mohlo radovat z výhry. K té pomohl týmu z Bretaně při svém obnoveném debutu na jeho lavičce trenér Julien Stéphan, který domácí celek dovedl v sezoně 2019/2020 k historicky nejlepšímu umístění. Tři body zajistil červenočerným necelou minutu po změně stran Benjamin Bourigeaud, jenž následně přidal i asistenci, a nejlepším možným způsobem tak odpověděl na rozhodnutí nového lodivoda sebrat mu kapitánskou pásku.

Staronová éra pod Stéphanem, Rennes vyzve se známým velením slušně se prezentující Remeš

Aktuální třinácté místo v tabulce Ligue 1 rozhodně není něco, s čím by měli být v Rennes spokojeni. A během reprezentační přestávky tedy došlo na jednu zásadní změnu, aby ekipa postupně stoupala výše, minimálně aby se do vánoční přestávky přiblížila příčkám zajišťující účast v pohárové Evropě pro následující ročník. Staronového kouče Juliena Stéphana teď čeká náročný debut proti Remeši.

Stéphan se vrací na místo činu, v Rennes střídá Génésia

Stade Rennes si uprostřed reprezentační pauzy připravilo pro fanoušky trenérskou výměnu. Průběžně 13. tým tabulky Ligue 1 s tradičními pohárovými ambicemi má po 12 kolech jen 12 bodů a rozhodl se tak nahradit Bruna Génésia 43letým bývalým stratégem Strasbourgu Julienem Stéphanem, který se do klubu vrací po dvou a půl letech.

Rennes se zželelo slavné značky francouzské kopané. Exkluzivní přesilovku zužitkoval irský bek

Lyon zvítězil ve 12. kole Ligue 1 na půdě Rennes 1:0 a konečně se dočkal premiérového tříbodového zisku sezony. Domácí favorit si obrovsky zkomplikoval zápas hned v páté minutě, kdy fauloval za červenou kartu Guéla Doué. Les Gones následně na trávníku opticky dominovali, branky se ale dočkali až v závěrečné třetině hry. Rozhodující zásah měl na svědomí nečekaný střelec, postaral se o něj totiž irský obránce Jake O’Brien, který se po letním příchodu z Anglie prosadil ve francouzské nejvyšší soutěži poprvé.

Lyon se pokusí ukončit čekání na výhru na půdě Rennes

Posledním týmem v Ligue 1, kterému svítí na kontě výher nula, je trápící se Lyon. Ten má na svém kontě pouhé čtyři body, a pokud opravdu nezačne sbírat dobré výsledky a nedostane se na stabilní úroveň, možná že se do konce kalendářního roku ze sestupového pásma nevymaní. Při nedělním odpoledni zavítá na půdu Rennes, jemuž se také v posledních týdnech nedaří.

O hráče méně, žádný problém. Rennes v početní nevýhodě vyzrálo doma na Panathinaikos

Hráči Rennes zvítězili ve čtvrtém kole skupiny F Evropské ligy před vlastními fanoušky nad Panathinaikosem 3:1 a výrazně se přiblížili postupu do jarního osmifinále. První branku utkání vstřelil už v deváté minutě Fabian Rieder. Komplikace pro Francouze však přišla po půlhodině hry, kdy byl kvůli červené kartě vyloučen Jeanuël Belocian a Řekové záhy vyrovnali z pokutového kopu. Ve druhé půli ovšem po povedených střídáních domácí dvakrát rychle udeřili a v čele tabulky si vytvořili tříbodový náskok.

Panathinaikos potřebuje bodovat, Rennes je v pohárech silné

Rennes se zatím moc nedaří hrát na takové úrovni, na jaké by fanoušci rádi, a své postavení se svěřenci trenéra Bruna Genésia pokusí zlepšit v domácím duelu s Panathinaikosem. Řecký celek do Roazhon Parku přijede jako mírný outsider, ale nevzdá se bez boje.

Výkony Nice připomínají kolovrátek. Rennes na Azurovém pobřeží položil gól do šatny

Rennes nestačilo v 11. kole Ligue 1 na dosavadní překvapení ročníku z Nice, se kterým padlo 0:2. Domácí celek se vrátil do čela soutěže díky zásahu Jérémieho Bogy ze závěru prvního poločasu. Orlům málem v pátém z posledních šesti střetnutí stačil na tříbodový zisk jediný zásah, tuto pozoruhodnou bilanci však nakonec překazil vlastním gólem Steve Mandanda. V táboře hostů tak zavládl smutek, protože je porážka odsoudila k propadu na nelichotivou 11. příčku.

Rennes si do seznamu zbytečných ztrát připsalo další položku. Štrasburk v Bretani vydřel bod

Fotbalisté Rennes remizovali v 10. kole Ligue 1 na svém hřišti se Štrasburkem 1:1. V zajímavém duelu, ve kterém se oba celky snažily prezentovat ofenzivní hrou, otevřel skóre svým prvním letošním ligovým gólem Adrien Truffert. Pro francouzského obránce šlo teprve o pátou ligovou trefu v kariéře, tři body za ni však domácí nezískali. Tým z Alsaska totiž zásluhou Leba Mothiby v závěru duelu vyrovnal a utnul svou třízápasovou sérii porážek.

Před vzájemným zápasem od sebe dělí Rennes a Strasbourg jediný bod

Les Rouges et Noirs zatím nedokázali navázat na výkony z loňské sezony, které je dovedly na výbornou čtvrtou příčku. Racing si zase do jisté míry může stěžovat na nepřízeň paní Štěstěny, kvůli čemuž zatím okupuje až třináctou pozici.