Stade Rennes Francie - Stade Rennes - Zprávy

Mladíci z Rennes oškubali Trojlístky o všechny body. Řekové si zkomplikovali boj o postup

Fotbalisté Rennes dokázali ve třetím kole skupiny F Evropské ligy odvézt tři body z horké řecké půdy, když porazili 2:1 Panathinaikos. Tým známý pro svou práci s mladými hráči poslal do vedení 23letý Amine Gouiri po krásném centru stejně starého Enza Le Fée. Chvíli po výměně stran pojistil vedení hostů francouzský reprezentant do 21 let Arnaud Kalimuendo, jenž si na posledním srazu národního týmu připsal dva góly i asistence. Francouzský celek se v tabulce dostal před svého soupeře a vyhoupl se do čela skupiny.

Panathinaikos se po otřesu v lize chce opět vytáhnout proti Rennes

Panathinaikos v Evropské lize zatím ve dvou duelech neprohrál a sérii neporazitelnosti bude chtít natáhnout i po skončení duelu s Rennes. Francouzský celek bude na Apostolos Nikolaidis Stadium hledat lepší formu, protože ta současná nestojí za nic.

Lorient v derby postavil statistiky na hlavu. Zkázu Rennes odstartoval komický vlastenec

Lorient porazil v devátém kole Ligue 1 na domácí půdě Rennes 2:1. Úvodní zásah vstřelil už ve čtvrté minutě Warmed Omari, jenž nadvakrát nešťastně dopravil míč do vlastní sítě. Na tuto trefu ještě hosté dokázali zareagovat, před změnou stran však vsítil vítěznou branku 206 centimetrů vysoký obránce Isaak Touré. Domácí tak souboj celků z Bretaně opanovali potřetí v řadě, čímž zároveň ukončili téměř dvouměsíční čekání na výhru. To vše navzdory obrovské převaze favorita v počtu střel.

Zpověď Bakayoka před bretaňským derby. Naváže Lorient na minulé úspěchy nad Rennes?

Ne že by to od začátku sezóny byla pro Rennes idylka, přece totiž v úvodních osmi zápasech, včetně toho v Evropské lize, urvalo jen tři vítězství. Na druhou stranu si drželo solidní šňůru neporazitelnosti, která naznačovala, že především pravidelné sbírání bodů je pro něj klíčem k úspěchu. Jenže v posledních dvou utkáních nezářilo. A sjednat nápravu chce nyní v Lorientu.

Debakl v Newcastlu Pařížany nepoložil. Vítězství v Rennes řídil nejproduktivnější obránce ligy

PSG zvítězilo v osmém kole Ligue 1 na hřišti Rennes 3:1. Výhra favorita se začala rodit v závěru první půle, během níž se dostal do dvoubrankového vedení. Krátce po změně stran sice vsítil kontaktní gól Amine Gouiri, brzy nato však vrátil Pařížanům dvougólový polštář Randal Kolo Muani, který zužitkoval přihrávku Achrafa Hakimiho. Marocký bek navázal na přesnou trefu z úvodního dějství a upevnil si pozici nejproduktivnějšího obránce soutěže.

Kdo zapomene na neúspěchy z pohárové Evropy? Rennes na závěr kola narazí na PSG

Prostě to není ono. PSG během léta podniklo velkou transformaci svého kádru, začalo sázet na koncepčnější práci, co se výstavby týmu týče, zatím se však zkrátka nedaří dostat výsledky do stabilní roviny. Před nedělním večerem se přitom pařížská družina dostala pod tlak, pokud tedy nechce přicházet o těsný kontakt s vedoucí pozicí. Teď se pokusí uspět na půdě Rennes.

Sörloth zajistil Villarrealu první výhru. Bodový zisk Rennes odmítl vyhlížený navrátilec

Hráči Villarrealu zvítězili ve druhém kole skupiny F Evropské ligy proti Rennes 1:0. Trenér hostí se rozhodl hned několik opor nechat od začátku na lavičce, což se mu následně také vymstilo. Rozhodující úder jeho svěřencům zasadil na konci prvního poločasu Alexander Sörloth. Hosté měli exkluzivní možnost srovnat v samém závěru utkání, jenže Martin Terrier, který se na trávníku objevil poprvé od ledna, neproměnil pokutový kop.

Zapomene Villarreal na neúspěšné týdny? Doma uvítá neporažené Rennes

Trápící se Villarreal nedokáže od začátku ročníku najít sám sebe. Pokud by přitom v LaLize i nadále pokračoval v současném výsledkovém rozpoložení, jen stěží by mohl usilovat o místa, jež mu pro příští sezónu znovu zaručí účast v pohárové Evropě. Teď si zkusí napravit reputaci proti Rennes, které na rozdíl od něj vstoupilo do hlavní části Evropské ligy správnou nohou.

Přetahovanou kapitánů rozsekl mladý žolík. Rennes teprve podruhé v sezoně neremizovalo

Nantes prohrálo v sedmém kole Ligue 1 na půdě Rennes 1:3. Bretaňský celek toužil přerušit sérii pěti nerozhodných výsledků v řadě a už v šesté minutě k tomu výrazně nakročil zásluhou penalty proměněné kapitánem Benjaminem Bourigeaudem. Jeho defenzivní kolegové však těsně před přestávkou zachybovali v rozehrávce, což k vyrovnání využil jiný muž s páskou na levé paži Pedro Chirivella. Autorem vítězné branky se však v 73. minutě stal vzývaný talent francouzského fotbalu Désiré Doué, jehož domácí kouč vyslal na trávník jen o několik desítek vteřin dříve.

Další remíza? Rennes v pranici o Bretaňský poloostrov vyzve solidně se prezentující Nantes

Bretaňských derby je v posledních letech v Ligue 1 nespočet. Celků z tohoto regionu působí na nejvyšší úrovni pravidelně dost, to pravé Derby Breton každopádně přichází na řadu teď. Nantes se pokusí na půdě Rennes vyvrátit, že jeho konkurent je v posledních letech lokálním vládcem. A určitě do Roazhon Parku odcestuje povzbuzené o minulé dva úspěšné výsledky.

Mistr remíz dostál své pověsti. Duel v Montpellieru byl přehlídkou brankářských zákroků

Montpellier remizoval v šestém kole Ligue 1 na vlastním hřišti 0:0 s Rennes. Utkání vládli na obou stranách brankáři, kteří předvedli několik kvalitních zákroků a výrazně přispěli k první dělbě bodů mezi těmito soupeři od ledna roku 2019. Té nedokázal zabránit ani Wahbi Khazri, jehož ostrá rána orazítkovala po hodině hry pouze horní tyč. Hosté tak znovu potvrdili, že v úvodu sezony v nerozhodném výsledku našli zalíbení, neboť se s ním loučili už popáté v řadě.

Rennes nechce proti Montpellieru ztratit kontakt s čelem tabulky

Případné vítězství by pro Les Rouges et Noirs znamenalo, že po šesti kolech budou na vedoucí příčku ztrácet dva bodíky. Naopak pro MHSC by eventuální prohra byla už třetí z posledních čtyř zápasů.

Maccabi v neoblíbené zemi opět padlo, nelichotivé bilanci šlo naproti od první minuty

Rennes porazilo v úvodním duelu skupiny F Evropské ligy na svém stadionu Maccabi Haifa 3:0. Favorit se nijak nerozpakoval a do vedení se dostal zásluhou Ludovica Blase již v první minutě utkání. Na úspěšného střelce pak ještě do přestávky navázal Adrien Truffert, pro kterého šlo o vůbec první přesný zásah v pohárové Evropě. Izraelský celek tak nevylepšil smolnou bilanci, když z dosavadních pěti odehraných zápasů na francouzské půdě hned čtyřikrát prohrál.

Stade Rennes vyzve na souboj Maccabi Haifa

Stade Rennes zahájí skupinovou fázi Evropské ligy domácí bitvou s izraelským Maccabi Haifa a společně s Villarrealem je považován za favorita skupiny F. Francouzi ještě v Ligue 1 nenašli přemožitele, ale mnoho důvodů k radosti přesto nemají.

Gólovou přehlídku obránců završil útočník Salah. Rennes s vypětím všech sil zůstalo neporaženo

Hráči Lille remizovali v pátém kole Ligue 1 na půdě Rennes 2:2. Úvodním střelcem hostujícího týmu se stal teprve 17letý stoper Leny Yoro, který si svůj gólový účet mezi francouzskou smetánkou otevřel efektní ranou v voleje. Ofenzivní choutky obranné řady Dog podtrhnul po změně stran Bafodé Diakité. Tým z Bretaně se však s premiérovou prohrou v ročníku nehodlal smířit a po brance Ibrahima Salaha ze samotného závěru přece jen dokončil povedený comeback, díky němuž remizoval již počtvrté v řadě.