AC Milán Itálie - AC Milán - Zprávy

AC Milán čeká nepříjemné Sassuolo

Co vracet budou mít fotbalisté Milána provinčnímu Sassuolu. V lednu letošního roku brali Neroverdi na San Siru senzační výhru 5:2 a domácí dobře vědí, že nemohou zápas podcenit. Proti papírově slabším soupeřům mívá AC problémy, což znovu potvrdilo v minulém kole na hřišti poslední Salernitany.

Poslední Salernitana zaskočila giganta. AC Milán si na venkovním pažitu opět nepochutnal

AC Milán pouze remizoval v 17. kole Serie A na hřišti Salernitany 2:2. Hosté odstartovali duel gólově již v 17. minutě, kdy úspěšně zakončoval Fikayo Tomori. Domácí se ovšem nadechli k otočce, kterou po hodině hry dokonal veterán Antonio Candreva. Miláňané se vzchopili až v samotném závěru, kdy alespoň bod zajistil střídající Luka Jovič. Tým ze Salerna se tak po třech prohrách v řadě zvednul a s milánským gigantem si částečně zvýšil sebevědomí, z poslední příčky tabulky se však nevymanil. Rossoneri naopak nevyhráli již ve čtvrtém venkovním utkání v lize za sebou.

Poslední Salernitana má před sebou těžký úkol, hostí AC Milán

Salernitana neprožívá ideální závěr roku, ale minimálně na Vánoce může své fanoušky mimořádně potěšit, pokud doma porazí slavný AC Milán. Rossoneri už ztrácejí na vedoucí Inter devět bodů, ale poslední duely jim vyšly a tři body se očekávají i ze Salerna.

Monza ani napotřetí nenašla recept na AC Milán. Výhru Rossoneri obohatil snový debut mladíka

AC Milán zvládl utkání 16. kola Serie A, ve kterém porazil Monzu na vlastní půdě 3:0. Domácí měli skvělý vstup do zápasu, když se již ve třetí minutě prosadil Tijjani Reijnders. Hlavní postavou celého duelu se však stal při snovém debutu v seniorském dresu AC 18letý obránce Jan-Carlo Simić, jenž se dostal na hřiště kvůli zranění Tommase Pobegy a na konci první půle si připsal svou premiérovou trefu v dospělém fotbale. Rossoneri tak odčinili poslední prohru s Atalantou a zároveň si udrželi historicky stoprocentní bilanci proti Monze, kterou přehráli v lize potřetí v řadě.

AC Milán si chce s Monzou pojistit průběžné třetí místo

Po vítězství v St. James Parku a kvalifikaci do jarní části Evropské ligy se AC Milán musí opět koncentrovat na domácí soutěž, kde je s velkou ztrátou až třetí. Rossoneri před týdnem prohráli s Atalantou a doma na San Siru mají co napravovat.

Howe byl po konci Newcastlu v LM zničený, Pioli měl po výhře smíšené pocity

Po utkání závěrečného 6. kola Ligy mistrů mezi Newcastlem a AC Milán (1:2) byli zklamaní oba trenéři. Domácí Eddie Howe litoval promarněného vedení, jakákoliv výhra by totiž "Strakám" vzhledem k remíze PSG v Dortmundu (1:1) nakonec stačila k postupu do osmifinále.

AC překazilo magickou noc Newcastlu a zamířilo do Evropské ligy. Magpies v závěru došly síly

Newcastle nezvládl závěrečný duel skupiny F Ligy mistrů, když na domácím hřišti prohrál s AC Milán 1:2. "Straky" vstoupily do klíčového zápasu sezony aktivně, za což byly odměněny ve 33. minutě, kdy se nádhernou ranou do šibenice prosadil Joelinton. Brazilskému pilíři středových řad Magpies předložil míč Lewis Miley, jenž se stal nejmladším asistujícím hráčem v Lize mistrů, když pokořil 17 let starý rekord Thea Walcotta. Skvělou atmosféru na severu Anglie ale ve druhé půli překazili Christian Pulisic a Samuel Chukwueze. Právě jejich góly poslaly do další fáze Ligy mistrů PSG a milánskému velkoklubu zajistily alespoň účast v Evropské lize.

Newcastle v přímé bitvě o postup do osmifinále LM přivítá milánské AC

Skupina F byla po rozlosování hlavní fáze Ligy mistrů považována za skupinu smrti a před posledním kolem je jasné, že zcela právem. V tuto chvíli má jistý postup do osmifinále pouze německý Dortmund, o zbývající vstupenku do osmifinále se poperou hned tři celky. Středeční soupeři Newcastle United a AC Milán nemají nejlepší šestnáctku ve svých rukách, na druhou stranu jim jde o udržení se v evropských pohárech pro jarní část.

Belgický talent asistoval při zdolání kmenového AC. Na listinu střelců se dvakrát podíval Lookman

Atalanta přerušila více než měsíční čekání na ligové vítězství, když v 15. kole Serie A zdolala na vlastním hřišti milánské AC 3:2. V základní sestavě Orobici se představil i Charles De Ketelaere, jenž po nepovedené minulé sezoně v dresu Rossoneri odešel na hostování do týmu lombardského rivala. Právě 22letý Belgičan přihrával v 55. minutě na trefu Ademoly Lookmana, pro Nigerijce přitom v tu chvíli šlo již o druhý zásah v utkání. Ve zbytku klání sice Miláňané stihli ještě jednou vyrovnat, ovšem v páté minutě nastavení rozhodl o triumfu domácích svým 102. gólem v nejvyšší italské soutěži velezkušený Luis Muriel.

Atalanta zkusí vylepšit bilanci proti AC Milán

Už to budou čtyři roky, co Atalanta doma zesměšnila AC Milán pěti góly, jenže přesně takhle dlouho trvá její čekání na další výhru před vlastními diváky. Atalanta bojuje o umístění v první čtyřce, kdežto Milán by se rád zapojil do závodu o Scudetto. Oba týmy čeká v týdnu další kolo evropských pohárů.

Ibrahimovič se pod dohledem legendárního jmenovce nepředvedl. Při výhře AC pálil Jovič

AC Milán zdolal ve 14. kole Serie A na vlastním stadionu Frosinone 3:1. Opatrný úvodní poločas vygradoval v jeho závěru a do té doby neviditelný Luka Jovič se dočkal vůbec prvního zásahu v červeno-černém dresu. Rozdílovou trefu pak vstřelil po změně stran Christian Pulišič. Hosté s teprve 17letým Arijonem Ibrahimovičem v sestavě se dočkali jediné branky, což s úsměvem na tváři sledoval slavnější jmenovec a ikona Rossoneri Zlatan Ibrahimovič, jenž byl přítomen přímo na tribuně zaplněného San Sira.

AC Milán chce proti Frosinone napravit úterní porážku v Lize mistrů

Fotbalisté Milána mají za sebou nepovedený večer v Lize mistrů, po kterém už jsou postupové naděje hodně malé. Pioliho svěřencům tak nezbývá nic jiného než odčinit nezdar na domácí scéně proti Frosinone. Rossoneri jsou v Serii A na třetím místě se sedmibodovou ztrátou na vedoucí Juventus.

Anglický zázrak utišil San Siro. Dortmund po vítězství nad AC vyvázl ze skupiny smrti

Dortmund ustrážil postavení na čele skupiny F Ligy mistrů, když na stadionu AC Milán zvítězil 3:1. Zápas začal ve zběsilém tempu, když hned v první desetiminutovce dostaly oba celky možnost zahrávat penaltu.

Borussia si pokusí zajistit postup do osmifinále na půdě povzbuzeného AC

Skupina F je právem považována za skupinu smrti a papírové předpoklady, že bude vskutku vyrovnaná, se zatím bezezbytku naplňují. Všechny čtyři celky totiž dělí dvě kola před koncem pouhé tři body a toto 5. kolo tak může být klíčové, s největší pravděpodobností se však bude rozhodovat až v tom závěrečném. Tento úterní duel v každém případě nabídne dramatickou bitvu a favorit se hledá jen velmi těžko.

Camarda je nejmladším hráčem historie Serie A. Čerstvou krev potřebujeme, říká Pioli

AC Milán udolal Fiorentinu a středem pozornosti se stal teprve patnáctiletý Francesco Camarda. Talentovaný útočník se zapsal do historie italské nejvyšší soutěže, nikdo mladší se v rámci Serii A na trávníku ještě nikdy neproháněl.