Bayern Mnichov Německo - Bayern Mnichov - Zprávy

Bayern uzavřel smlouvu s Irankundou

Bayern Mnichov si do budoucna pojistil služby teprve sedmnáctiletého australského fotbalového talentu Nestoryho Irankundy. Rodák z Tanzanie se do bavorského velkoklubu přesune v červenci příštího roku z Adelaide United. Podle vyjádření zástupců Bayernu podepsal Irankunda dlouhodobou smlouvu.

Kane láme rekordy Bundesligy. Miluju tady každou sekundu, řekl střelec Bayernu

Od anglického reprezentačního kapitána Harryho Kanea se po letním příchodu do Bayernu Mnichov góly čekaly, ale svou střeleckou formou v novém působišti třicetiletý útočník očekávání výrazně předčil. V 15 zápasech za německý velkoklub vstřelil Kane 21 gólů, stal se miláčkem fanoušků a slovy chvály nešetří ani z počátku skeptičtí experti.

Nezastavitelný Kane zdolává jeden rekord za druhým. Nováček snil o bodu z Mnichova jen chvíli

Bayern si před domácími diváky poradil v utkání 11. kola Bundesligy s Heidenheimem. Na vítězství 4:2 měl značný podíl Harry Kane, který se gólově podepsal pod posledních pět výher Bavorů. Anglický reprezentant dosáhl mety 17 branek, což se dosud nikomu v úvodních 11 bundesligových duelech nepodařilo, a zároveň po odehrání necelé třetiny aktuálního ročníku překonal počin nejlepších střelců minulé sezony Niclase Füllkruga a Christophera Nkunkua. Nováček soutěže po změně stran zabral a během tří minut dokonce senzačně vyrovnal. Poslední slovo ovšem měli přece jen Bavoři, kteří přidali další dvě trefy.

Bayern se pokusí před reprezentační pauzou vyhoupnout do čela, doma uvítá Heidenheim

Bayern stále nedokáže v Bundeslize předskočit vedoucí Leverkusen, jakkoli především v posledních dvou kolech potvrzoval, že v útoku je velmi nebezpečný. Harry Kane se hned dostal na čelo tabulky střelců, po výsledkové stránce mimochodem bavorská družina žádný problém nezapsala ani před pár dny v Lize mistrů. V roli favorita je také proti Heidenheimu.

Bavoři tradičně proměnili průchod skupinou v rutinu. Nezvládnutý závěr Turků trestal Kane

Bayern zvítězil v duelu Ligy mistrů doma nad Galatasarayem 2:1, udržel si stoprocentní bilanci v rámci skupiny A a s předstihem si zajistil postup do vyřazovací fáze. V první půli sice ještě turecký celek dokázal nájezdům Bavorů odolávat, po změně stran už však jejich obranný val zásluhou ve skvělé formě hrajícího Harryho Kanea padl. Jeho dvě přesné trefy navíc znamenaly 17. po sobě jdoucí výhru mnichovského celku v podzimní části této soutěže.

Bayern klepe na brány osmifinále. Pro jejich otevření potřebuje zdolat Galatasaray

Po pár ne zrovna přesvědčivých výkonech si Bayern o víkendu smlsnul na Dortmundu a demonstroval, že navzdory jistým zaškobrtnutím zůstává nadále silným mužstvem. To ukazuje i v Lize mistrů. Zajistí si již proti Galatasarayi s předstihem postup do osmifinále soutěže?

Tuchel opustil studio po Dortmundu, bavit se už nechtěl. Dobře udělal, podpořil ho Hainer

Sobota patřila v Bundeslize zápasu Dortmundu s Bayernem. Možná až nečekaně snadno Der Klassiker ovládla mnichovská parta, do níž se mimochodem po minulém nepovedeném klání v rámci DFB-Pokalu na půdě Saarbrückenu opřeli někteří experti, včetně Lothara Matthäuse či Dietmara Hamanna. A Thomas Tuchel, kouč Stern des Südens, na jejich slova nezapomněl.

Bayern hodil pohárovou ostudu za hlavu. Der Klassiker poprvé poznal sílu hurikánu Kane

Fotbalisté Bayernu dali zapomenout na ostudnou středeční porážku z poháru a v utkání 10. kola Bundesligy ve 134. vydání Der Klassiker porazili domácí Dortmund 4:0. O konci téměř 15 měsíců trvající neporazitelnosti žlutomodrých před vlastním publikem rozhodla už úvodní desetiminutovka, ve které se prosadil navrátilec do sestavy Dayot Upamecano a chvíli po něm také Harry Kane. Hosté následně i díky dalším dvěma zásahům Angličana vývoj střetnutí bezpečně kontrolovali, na stadionu úhlavního rivala navíc nepadli již sedm duelů v řadě.

Německo upíná pozornost na Der Klassiker: Odčiní Bayern v Dortmundu minulý nezdar?

Ani třicet čtyři vstřelených branek za devět ligových zápasů zatím Bayernu nestačí na vedení v tabulce. O dva body vepředu je totiž Leverkusen, který ve finále nemusí ani po tomto kole předskočit, i kdyby zvládl slavný Der Klassiker. Skolit přitom Dortmund se v letošní sezóně na bundesligové scéně nikomu nepovedlo. Domácí zaostávají za svým rivalem jen o kousek.

Der Klassiker se nebude týkat de Ligta, Bayernu bude chybět několik týdnů

Bayern přišel po středečním šokujícím vyřazení ve 2. kole Německého poháru na několik týdnů i o obránce Matthijse de Ligta. Bavorský velkoklub dnes informoval, že si nizozemský reprezentant natrhl vnitřní vaz v pravém koleně. Podle listu Bild čeká De Ligta pauza čtyři až šest týdnů, Bayernu zbývá do zimní přestávky sedm týdnů.

Saarbrücken senzačně vyřadil Bayern. Brutální rána, hlesl po utkání Müller

Bayern do středy v letošní sezóně zaznamenal pouze jednu porážku. Hned na úvod nestačil v bitvě o Německý superpohár na Lipsko, a ztratil tedy možnost přidat do svojí sbírky cennou trofej. A po nečekané prohře v Saarbrückenu zůstal už jen v boji o prvenství na ligové scéně a Lize mistrů. Zklamání šlo těsně po utkání z řad mnichovského velikána opravdu stěží setřást.

Bayern dokráčel k demolici Darmstadtu po červeném koberci. Kane zazářil hattrickem

Bayern Mnichov porazil v devátém kole Bundesligy na domácí půdě Darmstadt jednoznačně 8:0. Utkání se přitom v úvodu nevyvíjelo podle představ Bavorů, jelikož už ve čtvrté minutě viděl červenou kartu Joshua Kimmich, jenž nebude k dispozici pro důležitý zápas s Dortmundem. Hosté ovšem početní převahu nevyužili a místo toho se ještě do konce první půle nechali hned dvakrát vyloučit. Po změně stran tak započala střelecká kanonáda domácích, kterou orazítkoval třemi góly Harry Kane.

Bayernu se uzdravil Neuer. Jak si zkušený brankář povede proti Darmstadtu?

Po téměř rok trvající absenci by se Manuel Neuer měl vrátit do akce. Formu brankářské jedničky Bayernu prověří nováček Bundesligy z Darmstadtu. Oslaví 37letý gólman návrat na trávníky očekávaným čistým kontem?

Neuera čeká po téměř roční pauze návrat. Bude hrát, prohlásil Tuchel

Manuel Neuer se v sobotním utkání německé fotbalové ligy proti Darmstadtu poprvé po téměř roce postaví do branky Bayernu Mnichov. Trenér Thomas Tuchel uvedl, že sedmatřicetiletý kapitán týmu je připraven na comeback po dlouhé pauze způsobené zlomeninou nohy.

Bayern na břehu Bosporu ulovil tři body. Galatasaray potopily nepřesnosti v zakončení

Hráči Bayernu ve třetím zápase skupiny A Ligy mistrů naplnili očekávání a porazili Galatasaray 3:1. Navzdory sympatickému výkonu domácích otevřel skóre v osmé minutě Kingsley Coman, jenž se trefil v sedmé po sobě jdoucí sezoně milionářské soutěže. Následný mohutný tlak žlutočervených vedl k celé řadě vyložených příležitostí. Převaha tureckého mistra však vyústila pouze v dočasné vyrovnání, neboť na penaltový zásaha Maura Icardiho odpověděl v 73. minutě Harry Kane, jenž rozhodl o výhře Bavorů.