Německo - DFB-Pokal - zprávy

Stuttgart o postup v poháru nepřipravil ani vlastní gól z 48 metrů

Stuttgart v úterním osmifinále Německého poháru s druholigovým Paderbornem nepřipravil o postup ani vlastní gól z 48 metrů. VfB dvěma brankami v úplném závěru skóre otočil a vyhrál 2:1.
01.02. | Aktuality | 13 komentářů

Meunier na marodce Dortmundu, MS ale chce stihnout

Belgický reprezentant Thomas Meunier utrpěl ve středečním zápase Německého poháru zlomeninu lícní kosti a až do mistrovství světa bude Borussii Dortmund chybět. O start na šampionátu v Kataru by ale zkušený obránce přijít neměl.
20.10.2022 | Aktuality | 1 komentář

Leverkusen překvapivě vypadl z poháru, góly Čechů nestačily

Špatnou nohou vykročil do nové sezony Bayer Leverkusen, který selhal v utkání prvního kola DFB-Pokalu na půdě Elversbergu. Třetiligový celek šokoval favorita a přestřílel ho 4:3, účastníkovi základní skupiny letošního ročníku Ligy mistrů nepomohly ani trefy Adama Hložka a Patrika Schicka, oba nastoupili v základní sestavě...
30.07.2022 | Aktuality | 107 komentářů

Proč finále DFB-Pokalu otřáslo německým fotbalem?

Navzdory hře proti oslabenému soupeři se Freiburg nedočkal první velké trofeje. V penaltovém rozstřelu na berlínském Olympiastadionu prokázali větší odolnost hráči Lipska. Poprvé ve své historii se tak naopak radoval klub, který se na fotbalové mapě Německa vyjímá. Což většina společnosti jen těžko akceptuje.
27.05.2022 | Názory a komentáře | 103 komentářů

Býky z Lipska červená karta pořádně rozzuřila a po obratu slaví zisk německého poháru

Finálový zápas německého poháru ovládli před bouřlivou diváckou kulisou fotbalisté Lipska, kteří porazili Freiburg 2:1 po penaltách. Červení Býci se nevzdali ani přes úvodní inkasovaný gól a vyloučení Marcela Halstenberga. Po vyrovnávací trefě Christophera Nkunkua ze 76. minuty dostali utkání do prodloužení.
21.05.2022 | Komentáře a souhrny | 110 komentářů

Lipsko chce svou první trofej, poslední překážkou je stejně naladěný Freiburg

Bayern Mnichov je z Německého poháru už dávno venku, stejně tak Dortmund, letos tak dostali šanci jiní a o cennou trofej si to v sobotu rozdají Freiburg a RB Lipsko. Jeden z těchto celků získá svou vůbec první trofej v historii.
21.05.2022 | Previews | 110 komentářů

V Německém poháru skončil další favorit, Dortmund nestačil na St. Pauli

Dortmund vítězství v Německém poháru neobhájí. V úterním osmifinále překvapivě podlehl 1:2 lídrovi druhé bundesligy St. Pauli a potvrdil, že favoritům se v této sezoně v soutěži nedaří. Vedle Borussie se mezi nejlepších osm nedostal ani ligový lídr Bayern Mnichov a třetí tým tabulky Leverkusen.
19.01.2022 | Aktuality | 19 komentářů

Ozvěny z Bundesligy: Je načase se přejmenovat?

Konečně. Konečně Bayern někdo pořádně zostudil. Někdo z Německa. Někdo, kdo si nedělal těžkou hlavu z toho, že Bavoři nastoupili v plné polní. A stalo se to... v DFB-Pokalu. Té krásně nevyzpytatelné soutěži, kterou podobné příběhy živí. Proč ale něčeho podobného nelze dosáhnout v Bundeslize? Máme se snad smířit s tím, že nejvyšší německé soutěži zkrátka chybí to hlavní koření, které až dodatečně přisypou bitvy o národní pohár?
02.11.2021 | Názory a komentáře | 31 komentářů

Müller označil debakl v Gladbachu za kolektivní selhání Bayernu

Bayern Mnichov je zvyklý demolovat své soupeře a debakl se zrodil rovněž ve včerejším pohárovém utkání na půdě Borussie Mönchengladbach, bavorský celek ovšem tentokráte plnil roli sparingpartnera. Německý mistr se se soutěží rozloučil, Hříbata ho vyprovodila výsledkem 5:0...
28.10.2021 | Aktuality | 39 komentářů

Schick si poranil vazy v kotníku, účast v reprezentaci je nejistá

Český útočník Patrik Schick, který kvůli zranění nedohrál nedělní utkání německé ligy mezi Leverkusenem a Kolínem nad Rýnem, má poškozené vazy v kotníku a čeká ho několikatýdenní pauza. Pětadvacetiletý hráč tak zřejmě přijde o listopadový reprezentační sraz. V něm vedle přípravného utkání s Kuvajtem čeká tým trenéra Jaroslava Šilhavého kvalifikační duel o mistrovství světa 2022 s Estonskem. Leverkusen o rozsahu Schickova zranění informoval na svém webu.
25.10.2021 | Aktuality | 142 komentářů
16.12.2022 Frankfurt musí zaplatit pokutu
Pokutu ve výši 87 500 eur zaplatí Eintracht Frankfurt. Bundesligový klub pyká za chování fanoušků v zápase 1. kola DFB-Pokalu proti Magdeburgu (4:0). (kicker.de)
14.12.2022 Magdeburg bude platit za fanoušky
Pokutu ve výši 96 tisíc eur zaplatí 1. FC Magdeburg. Nováček 2. Bundesligy pyká za chování fanoušků v srpnovém zápase DFB-Pokalu s Eintrachtem Frankfurt (0:4). (kicker.de)
24.10.2022 DFB-Pokal - los třetího kola
Los osmifinále Německého poháru: Sandhausen - Freiburg, Paderborn - Stuttgart, Union Berlín - Wolfsburg, Frankfurt - Darmstadt, Bochum - Dortmund, Mainz - Bayern, RB Lipsko - Hoffenheim, Norimberk - Düsseldorf. (vi.nl)
21.10.2022 Wimmer nebude hrát proti Leverkusenu
Wolfsburg se musí v zítřejším zápase s Leverkusenem obejít bez Patricka Wimmera. Rakouský křídelník si z pohárového zápasu s Eintrachtem Braunschweig (2:1) odnesl zraněný kotník. (kicker.de)
20.10.2022 Sommer bude připravený na MS
Švýcarskou branku by měl na mistrovství světa hájit Yann Sommer. Dlouholetá opora reprezentace a Borussie Mönchengladbach laboruje s kotníkem, do začátku turnaje však bude v pořádku. (vi.nl)
20.10.2022 Drewes na marodce Sandhausenu
Sandhausen bude do dalšího oznámení postrádat Patricka Drewese. Brankářská jednička druholigového německého klubu si ze včerejšího utkání 2. kola DFB-Pokalu proti Karlsruher SC (3:2 po penaltách) odnesla zraněný stehenní sval. (kicker.de)
20.10.2022 Müller vyrovnal Votavův rekord
Opora Bayernu Mnichov Thomas Müller si ve středečním utkání Německého poháru na hřišti Augsburgu připsal další rekord. Německý fotbalový reprezentant, který strávil na trávníku jen závěrečných jedenáct minut, vyhrál 52. zápas v soutěži, čímž vyrovnal bilanci legendy Werderu Brémy Mirka Votavy. I během krátké doby stihl Müller v nastavení přihrát na gól obránci Alphonsu Daviesovi, který překonal českého brankáře Tomáše Koubka a zpečetil výhru favorita na 5:2. (ČTK)
19.10.2022 V Mannheimu rezignoval hlasatel
Dlouholetý hlasatel třetiligového Mannheimu po 29 letech skončil na vlastní žádost ve funkci hlasatele. Stephan Christen se tak rozhodl po pohárovém utkání s Norimberkem, ve kterém před utkáním věnoval hlášení sestav dvěma zesnulým lidem, z nichž jeden měl být v minulosti neonacistou a také byl několikrát souzený za obchodování s drogami. Takovou chybu považoval osobně a z profesního hlediska za nepřijatelnou. (kicker.de)
19.10.2022 Dortmund znovu postrádá Reuse
Marco Reus se v neděli vrátil do sestavy Dortmundu, z níž nyní opět vypadne. Kapitán a ofenzivní fotbalista německého klubu nedokončil včerejší trénink, do kabiny zamířil o třicet minut dříve než jeho spoluhráči a autem následně odcestoval domů. Reus dnes navíc neodjel s týmem k pohárovému duelu do Hannoveru. (kicker.de)
19.10.2022 Dvě nová zranění pro Mönchengladbach
Přímo strašidelně dopadlo pro Mönchengladbach pohárové utkání na půdě Darmstadtu. Už po pár minutách hry musel být stažen z placu brankář Yann Sommer, který si zcela nezaviněně podvrtnul kotník, a do druhého poločasu nenastoupil také jeho spoluhráč Jonas Hofmann. Ten podstoupil zhruba po půlhodině hry nešťastný souboj, po němž se držel za levé rameno. (kicker.de)