Eintracht Frankfurt Německo - Eintracht Frankfurt - Zprávy

Frankfurt prolomil téměř roční venkovní mizérii. "Orli" se z výhry radovali po zásahu Knauffa

Hoffenheim v osmém kole Bundesligy podlehl na vlastním hřišti Frankfurtu 1:3, a připsal si tak již třetí domácí ligovou porážku v této sezoně. Modrobílým sice skvěle vyšel úvod duelu, neboť už ve třetí minutě je poslal do vedení Maximilian Beier. Ještě do poločasu však hosté třemi góly zvrátili stav a po změně stran si první venkovní ligovou výhru od loňského listopadu pohlídali. Vítěznou trefu přitom obstaral mladý záložník Ansgar Knauff. Nepříznivý výsledek nedokázal odvrátit ani Pavel Kadeřábek, který na pravé straně obrany Hoffe odehrál celé utkání.

Osmé bundesligové kolo svede dohromady i Hoffenheim a Frankfurt

TSG mají zatím rozehranou sezonu velmi dobře. Dokonce nejlépe v prvoligové historii. Proti Eintrachtu tedy budou chtít pošesté naplno bodovat. Hosté v tabulce na svého nejbližšího soupeře ztrácí pět bodů a věří, že si v PreZero Areně vylepší bilanci z venkovních zápasů.

Zahozená penalta probudila spící ofenzivu Frankfurtu. Orlům vytrhl trn z pařátů 19letý talent

Večerní dohrávka sedmého kola německé Bundesligy přinesla Frankfurtu vítězství 2:0 nad Heidenheimem. Die Adler tedy konečně prolomili sérii pěti utkání bez zisku maximálního počtu bodů. Celek z města nad Mohanem v dosavadním průběhu sezony trápila především bídná ofenziva, což prokázala i zahozená penalta ze 30. minuty, kterou neproměnil Jessic Ngankam. Domácí příznivci však nemuseli smutnit dlouho, neboť o výhře jejich týmu rozhodla v závěru úvodního dějství nadějná letní akvizice z Malmö Hugo Larsson.

Frankfurt by rád odčinil dvě poslední porážky, doma se střetne s Heidenheimem

Ještě před minulou sobotou se Frankfurt mohl pyšnit neporazitelností od začátku sezóny. Ale pak na řadu přišel bundesligový zápas s Wolfsburgem a duel Konferenční ligy na půdě PAOK a rázem je vše jinak. Před reprezentační přestávkou si tak rozhodně bude chtít spravit náladu proti Heidenheimu. Nováček soutěže ale zatím ukazuje, že se nechce v Bundeslize jen plácat.

PAOK zaskočilo vítěze Evropské ligy z roku 2022, v nastavení rozhodl Koulierakis

Ve skupině G si to podle papírových předpokladů měli rozdat o přímý postup do osmifinále řecké PAOK a německý Frankfurt, první vzájemný duel v Soluni nakonec lépe dopadl pro domácí tým. Oba soupeři svůj první zápas zvládli a teď se očekávala nesmírně dramatická bitva, kterou za nerozhodného stavu 1:1 rozhodl až ve druhé minutě nastaveného času teprve devatenáctiletý obránce Konstantinos Koulierakis.

Přímá bitva o první místo: PAOK doma vyzve teprve nedávno poražený Frankfurt

Na start do skupinové fáze Konferenční ligy si oba celky rozhodně stěžovat nemůžou. PAOK se mohl chlubit vítězstvím v Helsinkách, Eintracht před vlastními fanoušky udolal Aberdeen. Oba kluby jsou považovány za největší favority skupiny G na postup do jarní fáze soutěže, a i proto může hrát jejich vzájemný duel velkou roli při finálním počítání v boji o první příčku.

Wind po krátké odmlce opět provětral obranu soupeře. Frankfurt poprvé okusil hořkost prohry

Hráči Wolfsburgu zvítězili v šestém kole Bundesligy nad Frankfurtem 2:0. Volkswagen Arenu rozjásal již tradičně Jonas Wind, jenž ve 31. minutě dorazil míč do prázdné brány. Dánský kanonýr se tak v letošním ročníku postaral už o 75 procent gólů svého týmu. Orlům nepomohlo ani vyloučení zkušeného Maria Götzeho krátce před odbitím hodiny odehraného času. Po sérii čtyř ligových remíz v řadě hosté také poprvé prohráli. Václav Černý nahradil na hřišti v 90. minutě právě střelce rozhodující branky.

Frankfurt stále neporažen. Utne jeho sérii slušně se prezentující Wolfsburg?

Také souboj dvou sousedů v tabulce vyplní sobotní bundesligový program šestého kola. A lze vlastně očekávat vyrovnanou partii, ostatně jak naznačují současné výsledky obou celků. Do této chvíle nastřádal více bodů Wolfsburg, a to i proto, že před vlastními fandy v uplynulých dvou domácích zápasech zvítězil. Frankfurt na druhou stranu v této sezóně ještě neprohrál.

Remízová série Frankfurtu pokračuje. Orlích pařátů se nezalekl brankář Atubolu

Hráči Frankfurtu si v pátém kole Bundesligy rozdělili s Freiburgem body za remízu 0:0. Výhoda domácího prostředí sice Orly hnala k dominantní hře, nicméně v bráně hostujícího celku předváděl skvělé zákroky Noah Atubolu, a dovedl tak bádenský celek k remíze. Tu nakonec nedokázal zvrátit ani Vincenzo Grifo, jehož ve velké příležitosti vychytal Kevin Trapp, který rovněž nezůstal se svým uměním v zápase pozadu, a zajistil tak Die Adler čtvrtou dělbu bodů v řadě.

Frankfurt ještě neprohrál. Protáhne svou sérii i proti vždy nepříjemnému Freiburgu?

Soubojem dvou soupeřů, kteří reprezentují německý fotbal na evropské scéně, se definitivně završí program pátého bundesligového kola. Oba celky si, co se dosavadního bodového zisku týče, vedly naprosto stejně, po čtyřech kolech na své konto uzmuly možnou polovinu, tedy šest. Frankfurt ještě neprohrál, ale jen jednou vyhrál. Freiburg již naopak utrpěl dvě porážky.

Eintracht Frankfurt splnil roli favorita a těsně vyhrál nad Aberdeenem

Domácí Eintracht splnil roli favorita a v důležitém prvním utkání zvítězil nad skotským Aberdeenem. Nebyla to zas tak jednostranná záležitost, jak bychom si před zápasem mohli myslet, ale díky trefám Marmoushe s Kochem si domácí přeci jen připsali tři body.

Eintracht zahájí svou pouť v Konferenční lize proti podceňovanému Aberdeenu

Senzační vítěz Evropské ligy z roku 2022 nezažil příliš úspěšnou loňskou sezónu a nakonec mohl být rád, že si v tomto ročníku zahraje alespoň nějaký evropský pohár. Německý klub byl nalosován do základní skupiny G a v ní bude považován za hlavního adepta na přímý postup do osmifinále. Nejprve se v domácím prostředí střetne se skotským Aberdeenem a s ničím jiným než tříbodovým ziskem nemůže být spokojen.

Trefu francouzského juniora zakalil neohrabaný útočník. Bochum prolomila nejlepší defenzivu

Hráči Frankfurtu remizovali ve čtvrtém kole Bundesligy na půdě Bochumi 1:1. Úvodní gól zápasu si na své konto připsal v 57. minutě 22letý Junior Dina Ebimbe, který pohotovou ranou na vzdálenější tyč dorazil střelu Omara Marmoushe, jenž celou akci dravým průnikem z levé strany načal. Právě egyptský útočník však o něco později zbytečně fauloval ve vlastním vápně a Kevin Stöger z pokutového kopu rozhodl o výsledné dělbě bodů. Pro Orly, kteří potřetí v řadě remizovali a udrželi dosavadní neporazitelnost, se jednalo o teprve třetí inkasovanou branku.

Čtvrté bundesligové kolo svede dohromady také Bochum s Frankfurtem

Oba kluby v posledním kole před reprezentační přestávkou jenom remizovaly, nicméně Eintracht zůstává po třech kolech neporažený a se tříbodovým náskokem na svého nejbližšího soupeře.

Ozvěny z Bundesligy: Zrada Kola Muaniho? Frankfurt nemohl prohrát

Těsně před koncem přestupového období se Randal Kolo Muani postavil na odpor. Za každou cenu chtěl opustit Frankfurt. Ten mu nakonec vyhověl, byť z toho měl pramalou radost. Za prodej opory ale získal slušný balík peněz. Eintracht tedy nedopadl až tak zle. Ve výsledku možná líp než slávou opilý Francouz.