SC Freiburg Německo - SC Freiburg - Zprávy

Elitní ofenziva ze skupinové fáze ve Francii mlčela. Jediný gól smazal verdikt od videa

Lens v prvním zápase úvodního kola play off Evropské ligy pouze remizovalo s Freiburgem 0:0. V souboji celků atakujících v domácích soutěžích pohárové pozice se sice domácí radovali v 70. minutě z vedoucího gólu, ten však byl po zásahu videorozhodčího odvolán. Německý zástupce si také vytvořil několik slibných šancí, jeho ofenziva však na rozdíl od skupinové fáze, v níž byl produktivnější pouze Leverkusen, gólový instinkt neprokázala.

Lens chce pokračovat v dobré formě i proti Freiburgu

Domácí Lens má za sebou skvělou sérii tří výher v řadě a tohle momentum bude chtít zúročit v play-off Evropské ligy. Na Stade Bollaert-Delelis navíc dorazí Freiburg, kterému se právě poslední dobou vůbec nedaří získávat body.

BVB se po ukázkové spolupráci útočného tandemu znovu naladilo na gólovou vlnu

Dortmund zvítězil ve 21. kole Bundesligy před vlastními fanoušky nad Freiburgem 3:0. Skóre otevřel v 16. minutě krásným gólem pod břevno Donyell Malen. Po několikaminutových protestech proti vstupu zahraničních investorů do německého fotbalu využil nizozemský rychlík dlouhého nastavení prvního poločasu a ještě před odchodem do kabin vedení zvýšil. Bývalý útočník PSV či Arsenalu ale nebyl jediný, kdo v zápase zazářil, jelikož obě přesné trefy mu na zlatém podnose naservíroval jeho ofenzivní kolega a zároveň střelec třetí branky Niclas Füllkrug.

Dortmund hodlá napravit nepovedený výkon. Poradí si doma s Freiburgem?

Dortmund sice v kalendářním roce 2024 dál čeká na přemožitele, nicméně poslední soutěžní utkání fanoušky Borussie rozhodně moc nepotěšilo. Na remízu z Heidenheimu budou chtít "Schwarzgelben" zapomenout úspěchem nad Freiburgem, který by ovšem po dvou porážkách v řadě rovněž rád zabral.

Hrozivý vstup do duelu se Stuttgartem připravil Freiburg o skvělou sérii

Stuttgart porazil ve 20. kole Bundesligy Freiburg 3:1. Domácí tým ztratil naději na zisk bodů v utkání už po katastrofálních 18 minutách, kdy šli nejdříve "Švábové" po gólech Denize Undava a Chrise Führicha do dvoubrankového vedení a následně se za tvrdý faul nechal vyloučit Merlin Röhl. Červení tak zastavili sérii tří venkovních porážek v řadě a upevnili si třetí příčku v tabulce, bádenský celek naopak padl doma v ligovém utkání poprvé od 16. září.

Freiburg navlékne barvy rivala. I tak ale hodlá Stuttgart porazit

V posledních letech vycházely vzájemné zápasy spíše Freiburgu, letos si ovšem z dua regionálních rivalů vede lépe Stuttgart. Platí to i po posledním ligovém kole. Domácí SCF si však na soupeře ze Švábska věří a rozhodit by je neměla ani volba neobvyklé barvy dresů.

Po penaltové excelenci rozjásal Brémy útočník ošlehaný třetí ligou

Fotbalisté Brém zvítězili v 19. kole Bundesligy na vlastním hřišti s Freiburgem 3:1. Úvodní poločas doprovodila jedna proměněná penalta na každé straně. Po změně stran zvrátil nerozhodný stav na stranu zelenobílých Justin Njinmah, jenž po vydařeném hostování ve třetiligové rezervě Borussie Dortmund z minulého roku oslavil v aktuálním ročníku již čtvrtý bundesligový zásah. Werder tak natáhl sérii neporazitelnosti na šest utkání, což Jiří Pavlenka již tradičně sledoval pouze z lavičky náhradníků.

Zužitkují Brémy euforii z Mnichova? Doma se postaví posílenému Freiburgu

Navázat na obdivuhodný výkon v Mnichově. Tak zní úkol, před kterým o víkendu stojí Brémy. Werder před týdnem poprvé v probíhající bundesligové sezoně zvítězil venku, a to rovnou na hřišti asi nejsilnějšího protivníka. Doma to ale Grün-Weißen přece jen mají raději. Potvrdí to proti posílenému Freiburgu?

Freiburg v hektickém závěru s Hoffenheimem potvrdil skvostnou domácí bilanci

Hráči Freiburgu sice v 18. kole Bundesligy ztratili slibný dvoubrankový náskok, díky gólu ze samotného závěru ale Hoffenheim s Pavlem Kadeřábkem v sestavě udolali 3:2. V domácím dresu se předvedl Vincenzo Grifo, jenž nejprve nahrál na úvodní trefu a po změně stran sám zvyšoval na 2:0. Počin italského útočníka na druhé straně napodobil Maximilian Beier, výkony obou zmíněných ale nakonec zastínil Roland Sallai. Ten totiž v závěrečné desetiminutovce úspěšnou dorážkou rozhodl o výhře Breisgauských Brazilců i navzdory tomu, že jeho tým hrál tou dobou v početní nevýhodě.

Jubileum pro Freiburg. Uspěje v bitvě o Bádensko-Württembersko proti Hoffenheimu?

Jediný bod dělil Freiburg a Hoffenheim po úplném Hinrunde. Oba celky si v první polovině sezóny vedly vlastně hodně podobně, takže by se mělo jednat o vyrovnané utkání. Ani jeden z nich přitom nevstoupil do nového roku nijak ideálně, domácí získali jen bod, hosté dokonce vůbec nic, a budou tak hledat vzpruhu nyní. Podzimní mač zvládli lépe Breisgau-Brasilianer.

Nevídaný zákrok dánského brankáře přispěl ke druhé ztrátě Freiburgu v řadě

Utkání 17. kola Bundesligy mezi Freiburgem a Unionem Berlín přinesl divákům remízu 0:0. Trápící se celek z hlavního města se po většinu duelu bránil, jenže domácí jasnou převahu nezužitkovali a podruhé v řadě ztratili. Velkou měrou k tomu přispěl i hostující brankář Frederik Rönnow, jenž v 16. minutě předvedl proti hlavičce Vincenza Grifa jednoznačně nejlepší zákrok celého kola. Alex Král odehrál celý zápas.

Dokáže se Union probrat z podzimní letargie? První překážkou na cestě vzhůru tabulkou bude Freiburg

V uplynulých měsících zažívali v hlavním městě Německa rozporuplné pocity. Na jednu stranu si užívali historicky první účast v Lize mistrů, na tu druhou přišla série porážek v domácí soutěži, kterou neustál kouč Urs Fischer. Nakonec se podařilo přezimovat těsně nad sestupovým pásmem, zatímco SC nebudou chtít ztratit kontakt s konkurenty na pohárové pozice.

Heidenheim našel oblibu v infarktových obratech. Po Darmstadtu totožně skolil i Freiburg

Freiburg ztratil v 16. kole Bundesligy nadějně rozjetý duel v Heidenheimu, s nímž nakonec prohrál 2:3. Za úspěchem ho táhl dvoubrankový Lucas Höler, který už v sedmé minutě s přehledem zakončil povedenou akci svého týmu a po hodině hry si za vyrovnaného stavu zkušeně poradil i s pokutovým kopem. V 84. minutě však nejprve vyrovnal Tim Kleindienst, jenž byl mezi lety 2015 a 2019 kmenovým hráčem bádenského celku, a v nastavení obrat dokonal vlastním gólem Matthias Ginter. Nováček soutěže tak vyhrál potřetí v řadě, dvakrát přitom otáčel nepříznivě se vyvíjející utkání až ve druhé půli.

Rozlučka s rokem 2023: Potvrdí dobré rozpoložení Heidenheim nebo Freiburg?

Freiburg vykázal v posledních třech bundesligových kolech výrazné zlepšení. Pokud přitom získá také své čtvrté vítězství za sebou, dotáhne se bodově na Dortmund, který se po úterním programu nacházel na páté příčce. Soupeřem mu bude Heidenheim, který by rád ještě více stabilizoval svoje postavení nad pásmem sestupu. Záchrana je pro něj prioritou číslo jedna.

Gregoritsche famózní forma neopouští. Kolínu pokazilo duel ve Freiburgu hloupé vyloučení

Freiburg zvítězil na domácí půdě v 15. kole německé Bundesligy nad Kolínem 2:0. Utkání, které v prvním poločase stejně jako na řadě dalších stadionů poznamenaly protesty fanoušků proti fotbalové asociaci, výrazně ovlivnilo vyloučení Jeffa Chabota. Hosté totiž v oslabení nestačili soupeři vzdorovat, čehož využil Michael Gregoritsch, jenž se trefil pošesté z posledních pěti soutěžních střetnutí.