SV Darmstadt Německo - SV Darmstadt - Zprávy

Zaskočí Darmstadt soupeře z Augsburgu i při druhém vzájemném zápase?

Die Lilien mají zatím na kontě dvě vítězství, přičemž první z nich uhráli právě proti FCA. Ve své současné situaci potřebují nutně bodovat, ovšem bavorský výběr v posledních týdnech zapracoval na ustálení formy, takže adeptovi na sestup nenechá nic zadarmo.

Darmstadt pálil v Brémách na všechny strany. Domácí v honbě za top šestkou ztratili

Brémy nestačily ve 23. kole Bundesligy na poslední Darmstadt a doma získaly pouze bod za remízu 1:1. Obě trefy si však připsali hráči hostů. Nejdříve zaznamenal po smolném zásahu vlastní gól obránce Christoph Zimmermann, jenž dosud v dresu Die Lilien do soupeřovy branky neskóroval, utkání ale po půlhodině srovnal šťastnou ranou Julian Justvan. Pro zelenobílé, kteří se v tabulce blíží k pohárovým příčkám, tak byl nerozhodný výsledek velkou ztrátou. Jiří Pavlenka odseděl celý duel na lavičce.

Poslední Darmstadt se utká se sedmým Werderem

Zatímco ze strany die Lilien je to stále spíše trápení, Brémy zvítězily z posledních pěti střetnutí hned čtyřikrát, díky čemuž rázem okupují pozici, jaká v Německu zajišťuje účast v pohárové Evropě. Soupeře však v žádném případě nehodlají podcenit.

Návrat afrického snajpra na střeleckou listinu pomohl prohloubit mizérii Darmstadtu

Fotbalisté Stuttgartu vyhráli ve 22. kole Bundesligy na hřišti Darmstadtu 1:0, a nadále tak mohou snít o účasti v Lize mistrů. Skóre otevřel ve 14. minutě Serhou Guirassy, který se v základní sestavě Švábů objevil poprvé od Vánoc. Jeden z nejlepších kanonýrů celé soutěže zároveň právě od druhé poloviny prosince čekal na přesný zásah. Rozhodující trefou se ale nakonec stal až gól Mahmouda Dahouda ze závěru celého utkání, jehož druhou polovinu hosté odehráli v početní nevýhodě.

Zvítězí Stuttgart počtvrté v řadě? Rozjetí "Schwaben" cestují do Darmstadtu

Stuttgart dál válí a poměrně bezpečně se drží na třetím místě bundesligové tabulky. Pokud potvrdí roli favorita, udrží si Schwaben toto postavení i po výletu do Darmstadtu. Tamní Lilie totiž sídlí na samém konci pořadí nejvyšší německé soutěže.

Mönchengladbach se bezgólovou remízou s Darmstadtem utvrdil ve vzájemné mizérii

Darmstadt vybojoval na stadionu Borussie Mönchengladbach remízu 0:0. Fanouškovskými protesty rozkouskované utkání nabídlo oboustranné tápání v ofenzivě, které bylo patrné zejména na straně hostů, kterým se nedařilo vytvářet prakticky žádné příležitosti. O poznání blíže měli ke vstřelení rozhodující branky domácí, jenže ani oni při absenci zraněného Tomáše Čvančary cestu ke gólu nenašli. Hříbata tak nevyhrála již čtvrtý zápas v řadě, poslední celek tabulky pak čeká na tříbodový zisk už více než čtyři měsíce.

Gladbach chce proti Darmstadtu uhrát šestou výhru v sezoně

Hříbata zatím předvádějí nestabilní výkony, takže ideálně potřebují duel, který by jim vyšel. Střetnutí s posledním celkem bundesligové tabulky se tváří takovým býti. Nicméně hráči z Borussia-Parku určitě raději ani nechtějí domýšlet, co by se stalo, kdyby ho náhodou nezvládli podle svých představ.

Hložek při výhře Leverkusenu zlomil bundesligový rekord

Leverkusen porazil ve 20. kole Bundesligy Darmstadt 2:0. O výhře hostů rozhodl dvěma góly napříč poločasy Nathan Tella, díky němuž Bayer zůstal na první pozici v tabulce. Z českého tria nastoupil v základní sestavě pouze Adam Hložek, jenž po vystřídání v nastaveném čase stanovil nový rekord soutěže, jelikož ani ve svém 46. startu mezi německou elitou neodehrál celý zápas.

Zaskočí nováček z Darmstadtu lídra? Leverkusen potřebuje odrazit ataky Bayernu

Leverkusen před týdnem, trochu překvapivě, jen plichtil v bitvě o Severní Porýní-Vestfálsko s Mönchengladbachem. Pořád se sice drží na čele tabulky, už ovšem jeho náskok není nikterak velký. Bayern tohoto výsledkového zaváhání okamžitě využil a dotáhl se na první místo na rozdíl pouhých dvou bodů. Teď hosté budou bránit svou vedoucí pozici na půdě Darmstadtu.

Aktivní Králův výkon pomohl Unionu zdolat poslední Darmstadt

Hráči Unionu porazili v 19. kole Bundesligy na vlastní půdě Darmstadt 1:0 a vylepšili si náskok na sestupové příčky již na pět bodů. Na šance skoupé utkání rozhodl po změně stran teprve třetím gólem v německé nejvyšší soutěži Benedict Hollerbach. Dobrý výkon v dresu Die Eisernen podal český záložník Alex Král, který odehrál celou porci minut a ve druhé půli vymyslel hned dvě gólové příležitosti.

Union si proti Darmstadtu věří na pátou výhru v sezoně

V Berlíně jsou přesvědčení, že černá podzimní série, kterou odskákal kouč Urs Fischer, je už minulostí. Ani SV však rozhodně neskládají zbraně a soupeři nebudou chtít dát nic zadarmo, navzdory srpnové porážce 1:4.

Asistenci navrátilce Kalajdžiče zastínilo v derby s Darmstadtem pozdní vyrovnání

Hesenské derby v rámci 18. kola Bundesligy mezi Darmstadtem a Frankfurtem skončilo remízou 2:2. Dlouho byli úspěchu blíže Orli, kteří se zásluhou branek Nielse Nkounkoua a Ansgara Knauffa, jemuž asistoval navrátilec na německé trávníky Saša Kalajdžič, těšili dvougólovému náskoku. Postupně jej však prohospodařili a z duelu si odnesli jen remízu. Ta se zrodila až v páté minutě nastavení, kdy konečnou podobu skóre stanovil teprve 20letý švédský útočník Oscar Vilhelmsson.

Frankfurt vstupuje do duelu s Darmstadtem v roli jasného favorita

Zatímco Orli v tabulce dál stoupají, die Lilien se ne a ne odlepit od samotného dna. Na výhru proti Eintrachtu navíc čekají od roku 2016.

Sancho obnovil kouzelné pouto s Reusem a přispěl k výhře BVB v Darmstadtu

Dortmund zvítězil v 17. kole Bundesligy na půdě Darmstadtu 3:0 a přerušil sérii čtyř utkání bez výhry. Úspěch BVB započal ve 24. minutě chytrým zakončením ke vzdálenější tyči Julian Brandt. Po změně stran se na trávník dostal i Jadon Sancho, jenž rovnou asistoval u branky Marca Reuse, kterého si ještě dobře pamatoval z předchozího povedeného angažmá ve Vestfálsku. Nováček soutěže tak nepoznal chuť vítězství už 10 zápasů v řadě a v tabulce nejvyšší německé soutěže zůstává na posledním místě.

Dortmund chce co nejrychleji do top čtyřky, roli favorita bude plnit v Darmstadtu

S minimálně dvěma novými posilami vstoupí Dortmund do nového roku 2024. Jeho cesta k lepším bundesligovým výsledkům započne na půdě nováčka z Darmstadtu, pro něhož bude cílem vymanit se ve druhé polovině sezóny ze sestupového pásma. Zatím jsou domácí úplně poslední, nemusejí však panikařit. Dohnat tříbodovou ztrátu na bezpečnou příčku se jistě dá.