TSG Hoffenheim Německo - TSG Hoffenheim - Zprávy

Dortmund po výhře nad Hoffenheimem zažije pocit lídra. Hrdinou BVB se stal opět Reus

Hoffenheim bez zraněného Pavla Kadeřábka podlehl v šestém kole Bundesligy Dortmundu 1:3, a ukončil tak působivou sérii čtyř ligových vítězství v řadě. Lepší vstup do zápasu zaznamenali díky první trefě v černo-žlutém dresu Niclase Füllkruga hosté. Na jeho gól sice po chvíli zareagoval proměněnou penaltou Andrej Kramarič, vítěznou branku ovšem zvládl už ve druhém duelu po sobě vstřelit Marco Reus. Klub z Vestfálska se tak minimálně do soboty posunul do čela soutěže.

Souboj sousedů v tabulce, Hoffenheim hostí Dortmund

Šesté kolo německé ligy odstartují Hoffenheim a Dortmund, tedy pátý a šestý tým tabulky. Lépe na tom jsou domácí, kteří vyhráli čtyřikrát za sebou a mají o jeden bod více než jejich vestfálský soupeř.

Hoffenheim nadále prohání špičku Bundesligy. Králova absence Unionu nepomohla

Souboj dvou celků s naprosto odlišnými formami ovládl v pátém kole Bundesligy Hoffenheim, který porazil domácí Union Berlín 2:0. Hosté o svém čtvrtém ligovém vítězství v řadě rozhodli již v prvním poločase, když na úspěšně proměněnou penaltu Andreje Kramariče navázal Maximilian Beier. Teprve 20letý útočník tak svou čtvrtou brankou v letošním ročníku potvrdil střeleckou fazonu. Naopak Berlíňané pokračovali ve svém trápení, jelikož prohráli již čtvrtý soutěžní duel v řadě, přičemž v nich vstřelili pouze jeden gól. Alex Král za domácí nenastoupil, na druhé straně Pavel Kadeřábek opustil hřiště až v nastaveném čase.

Union bude chtít proti Hoffenheimu odvrátit třetí bundesligovu porážku v řadě

Svěřenci Urse Fischera začali sezonu výborně, když po dvou kolech měli skóre 8:2, jenže pak přišly dvě ztráty. Naopak TSG nabírá formu, což bude chtít na stadionu An der Alten Försterei potvrdit pro změnu čtvrtým po sobě jdoucím vítězstvím.

Reprezentační pauza Hoffenheim nepřibrzdila, v Kolíně jej nastartoval bleskový gól Kramariče

Hráči Hoffenheimu vyhráli ve čtvrtém kole Bundesligy na půdě Kolína nad Rýnem 3:1. Skóre utkání se přepisovalo již v první minutě, kdy se z branky radoval na zadní tyči nikým nehlídaný Andrej Kramarič. Skvělý poločas hostů navíc vyšperkoval sváteční střelec Florian Grillitsch, jenž se v ligové soutěži trefil poprvé od sezony 2020/2021. Pavel Kadeřábek nastoupil v základní sestavě a spolehlivým výkonem pomohl Hoffe ke třetí výhře v řadě. Domácí naopak na svůj premiérový tříbodový zisk v letošním ročníku stále čekají.

Kolín velebí stoletý stadion. Oslaví výročí výhrou nad Hoffenheimem?

Stadion v kolínské čtvrti Müngersdorf stojí již 100 let. Toto výročí hodlá tamní FC oslavit premiérovým vítězstvím v sezóně. Domácím se však do cesty postaví Hoffenheim, který už má na kontě dvě výhry.

Matarazzova změna algoritmu přinesla vítězství. Při otočce Hoffenheimu zazářil střídající Skov

Hoffenheim zvítězil ve třetím kole německé Bundesligy v domácím prostředí nad Wolfsburgem 3:1. Softwarovou firmou sponzorovaní modrobílí sice ve 36. minutě prohrávali, avšak do poločasu ještě stihl vyrovnat bývalý člen hostující vlčí smečky John Brooks. Ve druhé půli zazářil střídající Robert Skov, jenž na vítěznou branku nahrál a přidal pojistku v podobě třetího gólu sám. Václav Černý odehrál celé utkání, jeho spoluhráč Lukáš Ambros se do závěrečné nominace nevešel. Pavel Kadeřábek vynechal zápas kvůli zranění.

Zatím stoprocentní Wolfsburg se ve třetím kole střetne s Hoffenheimem

Oba mančafty už mají za sebou duel s nováčkem z Heidenheimu, přičemž pro oba dopadnul vítězně. Vlci však zdolali i Köln, zatímco TSG nestačili na Freiburg. Vzájemný zápas v rámci 3. bundesligového kola slibuje velice kvalitní podívanou.

Nováčkovi protekly první ligové body mezi prsty. Při obratu Hoffenheimu pálil i Kadeřábek

Heidenheim byl ve druhém kole Bundesligy velmi blízko premiérové výhře v nejvyšší německé soutěži, nakonec však v domácím zápase s Hoffenheimem prohrál 2:3. Nováček si sice postupně vypracoval dvougólový náskok a vše hrálo v jeho prospěch, hostům se však nakonec podařilo vrátit do utkání, přičemž jejich snahu proměnil ve vyrovnávací branku 10 minut před koncem český obránce Pavel Kadeřábek. Opařený domácí celek následně obral i o zisk jednoho bodu proměněnou penaltou Andrej Kramarič.

Heidenheim při bundesligovém debutu na domácí půdě přivítá Hoffenheim

Historická bundesligová premiéra Heidenheimu výsledkově nevyšla. A při svém debutu před vlastními fanoušky se rozhodně bude chtít prezentovat v lepším světle. Voith-Arena do svých útrob uvítá Hoffenheim, jistě zkušený celek, který se na nejvyšší úrovni pohybuje po několik let. I hosté by potřebovali napravit úvodní nezdar, doma před týdnem nestačili na Freiburg.

Kadeřábek se na startu ligy ocitl mezi poraženými. O výhře Freiburgu rozhodlo maďarské duo

Freiburgu se vstup do nového ročníku Bundesligy podařil, když v utkání prvního kola vyhrál na hřišti Hoffenheimu 2:1. O osudu duelu rozhodl závěr úvodního dějství, ve kterém hosté odskočili do dvougólového vedení. Na obou trefách měli podíl maďarští hráči, když na vlastní branku Attily Szalaie navázal krátce před odchodem do šaten zásahem do správné sítě jeho reprezentační kolega Roland Sallai. V dresu domácího týmu odehrál většinu zápasu Pavel Kadeřábek, jenž v jedné z největších příležitostí na vyrovnání hlavičkoval jen těsně vedle.

Bitva o Bádensko-Württembersko hned na úvod: Hoffenheim doma narazí na Freiburg

Vlastně už tři roky neplatí, že by se Hoffenheim měl drát minimálně na takové příčky, jež by ho vsunuly do pohárové Evropy. Klub ze Sinsheimu je výsledkově na ústupu, třikrát v řadě se u něj konalo jen umístění ve středu tabulky. Určitě by rád vzhlížel pro letošní ročník k lepší budoucnosti. Doma na úvod přivítá Freiburg, který je naopak neustále a neustále na vzestupu.

Zpátky do ochozů: Preview Bundesligy 2023/24 (2/3)

Nižší německé ligy se již před časem rozjely, uplynulý víkend proběhlo také úvodní kolo DFB-Pokalu. V něm měli účastníci 1. Bundesligy možnost vyladit vše potřebné před výkopem nejvyšší německé soutěže. Ten se již kvapem blíží, proto pokračujeme s představováním jednotlivých bundesligových týmů.

Weghorst se vrací do Německa, na hostování si ho vypůjčil Hoffenheim

Wout Weghorst před rokem a půl přestupoval z Wolfsburgu do Burnley a od té doby se z něho stává specialista na hostování. Letos ho čeká už třetí, tentokráte si ho vypůjčil Hoffenheim.

Potvrzeno: Hoffenheim přišel o Baumgartnera, stal se další posilou Lipska

Nejedná se o žádnou překvapivou zprávu. Tenhle transfer byl dohodnutý před reprezentační přestávkou, ale jak již dříve reportoval německý magazín Kicker, oficiálně byl jeho příchod plánovaný až na teď. Christoph Baumgartner od nové sezóny bude oblékat dres Lipska, k němuž rakouský záložník přestupuje z Hoffenheimu. Saský celek zaplatí 24 miliónů eur.