Rio Ave FC Portugalsko - Rio Ave FC - Zprávy

Další články

Braga může na Rio Ave potvrdit zlepšující se formu

Od neslavného vypadnutí z Evropské ligy s ázerbajdžánským Karabachem vyhrála Braga suverénním způsobem dva poslední ligové zápasy a upevnila znovu svou pozici na čtvrtém místě tabulky. Na dobré výkony bude chtít navázat i na půdě Rio Ave, které bojuje o udržení, ale na domácím stadiónu nedávno jednoho favorita zaskočilo.

Sporting v emotivní přestřelce jen remizoval s Rio Ave a propadl se na druhé místo

Pořádné drama se odehrálo v rámci 23. kola Ligy Portugal na Estádio do Rio Ave FC, kam zavítal Sporting CP. Favorit z Lisabonu s o udržení bojujícím domácím týmem jen remizoval 3:3, na trávníku přitom vířily emoce. K vidění byly dva pokutové kopy i červená karta.

Remízový král Rio Ave hostí ve formě hrající Sporting

Zápas s jasně rozdanými kartami se odehraje na Estádio do Rio Ave FC ve Vila do Conde, kde se proti místnímu Rio Ave představí lisabonský Sporting. Zatímco domácí čeká v závěrečné třetině sezony boj o ligovou příslušnost, hosté pomýšlejí na titul.

Proto se proti zodpovědně bránícímu Rio Ave protrápilo k bezbrankové remíze

Série výher je po čtyřech zápasech znovu u konce. FC Porto doma jen remizovalo bez branek s Rio Ave a jeho šance na zisk mistrovského titulu se opět komplikují. Domácí tým sice měl nad soupeřem převahu, ale kvůli ofsajdu dva neuznané góly i zodpovědná obrana hostů nakonec zajistily dělbu bodů.

Porto hodlá potvrdit skvělou formu proti zachraňujícímu se Riu Ave

Porto po nepříliš povedené první polovině sezóny momentálně kosí jednoho protivníka za druhým a k zisku dalšího mistrovského titulu potřebuje, aby mu tato forma co nejdéle vydržela. V tuto chvíli zvítězilo v Primeira Lize třikrát za sebou a v tabulce mu stále patří třetí místo se ziskem čtyřiačtyřiceti bodů, přičemž za druhou Benficou zaostává o čtyři body a za vedoucím Sportingem o bodů pět. Nyní plní úlohu jasného favorita proti nováčkovi Riu Ave.

Benfica otočila průběh utkání a hladce si poradila s Rio Ave

Benfica našla odpověď na výhru svého městského rivala a po domácím triumfu 4:1 nad Rio Ave zůstává o bod na druhém místě za vedoucím Sportingem. Hosté sice šli v úvodní desetiminutovce díky Rodriguesovi do vedení, ale ještě do změny stran vyrovnal Di María a ve druhém poločase přidali další góly domácí Antonio Silva, Marcos Leonardo a João Mário.

V dobré formě hrající Benfica hostí Rio Ave

Benfica začala v posledních týdnech vyhrávat a na Estádio da Luz pomalu zapomínají na nevyrovnaný a nepovedený úvod sezóny. Do druhé poloviny ligové soutěže vstupuje obhájce titulu jen s mírnou ztrátou na vedoucí Sporting a proti Rio Ave, krčícímu se na barážové pozici, je jasným favoritem.

Braga dvěma góly v nastaveném čase obrátila zápas proti Rio Ave

Braga po nepřesvědčivém vstupu do letošního ligového ročníku málem zaznamenala další ztrátu. V domácím utkání proti Rio Ave dostala gól už v 5. minutě zápasu a blamáž nakonec odvrátila až v nastaveném čase, kdy se prosadil Banza a Abel Ruiz.

Braga po vydařeném výkonu v Evropě hostí Rio Ave

Sporting Braga neprožívá zcela povedený vstup do ligové sezóny, ale nedostatky na domácí scéně vyvažuje výkony v Lize mistrů. Nyní budou muset svěřenci Artura Jorgeho přepnout z pohárového na ligový režim, neboť hostí v rámci 8. kola Ligy Portugal Rio Ave.

Sporting po výborném začátku zdolal Rio Ave a vrátil se do čela Primeira Ligy

Lisabonský celek ve čtvrtek dobře vstoupil do základní skupiny Evropské ligy, když v rakouském Štýrském Hradci zdolal místní Sturm po výsledku 2:1, a nyní zvládl i další ligové střetnutí proti Riu Ave, jelikož v dohrávce 6. kola zvítězil na domácí půdě po výsledku 2:0. V nejvyšší portugalské soutěži se tak vrátil do čela tabulky se ziskem šestnácti bodů o skóre před druhé Porto, hosté jsou naopak na dělené čtrnácté příčce se šesti body.

Sporting chce proti Rio Ave udržet čelo ligy

Sporting Lisabon za sebou má nejlepší vstup do sezóny pod vedením Rubéna Amorima a bez zaznamenané porážky se drží na čele ligové soutěže. V domácí pondělní dohrávce 6. kola hostí Rio Ave a výhra by ho bodově dotáhla na první Porto.

Hrdina Marcano gólem v nastavení podruhé v řadě rozhodl a Porto veze z půdy Rio Ave tři body

Třetí zápas ligové sezóny a třetí velké drama za sebou mají fotbalisté Porta, kteří ani proti Rio Ave neměli značnou část utkání ve svých rukou a výhru 2:1 zachraňovali až na poslední chvíli. Domácí Rio Ave poslal do vedení krátce po změně stran z penalty Costinha, o vyrovnání se stejným způsobem postaral v nastaveném čase Galeno a vítěznou tečku dodal o pár minut později právě Marcano.

Rio Ave s Portem udělají tečku za třetím ligovým kolem

Posledním zápasem třetího ligového víkendu bude pondělní dohrávka mezi domácím Rio Ave a hostujícími favority z Porta. Zatímco domácí zaznamenali jednu výhru a jednu prohru, hosté jsou v úvodu sezóny stoprocentní.

Famalicão po vyloučení přišlo o dvoubrankový náskok a na závěr tak remizovalo s Riem Ave

Famalicão skvěle vstoupilo do svého závěrečného zápasu tohoto ročníku a po necelé čtvrthodině hry vedlo o dvě branky, ovšem poté byl vyloučen Zaydou Youssouf a oslabení hosté dvoubrankové manko neudrželi, protože nováček soutěže srovnal stav dvěma trefami v závěrečných dvaceti minutách. Rio Ave tak s největší pravděpodobností zůstane na aktuální dvanácté pozici se čtyřiceti body, Famalicão má na kontě o čtyři body více a bude čekat, jestli mu to stačí na konečnou osmou pozici.