SL Benfica Portugalsko - SL Benfica - Zprávy

Další články

Benfica hraje proti Farense o malou šanci na mistrovský titul

Boje v ročníku 2023/2024 v Lize Portugal se pomalu chýlí ke konci a nový mistr začíná mít stále reálnější obrysy. Je již jasné, že bude z Lisabonu, ale Benfica má k obhajobě velmi daleko. Pět zápasů před koncem ztrácí na vedoucí Sporting, který má zápas 30. kola už za sebou, deset bodů. A jakákoliv další ztráta by pro ni byla kritická.

Čtveřici vyvolených v Evropské lize doplnila po penaltovém dramatu Marseille

Marseille porazila v odvetném utkání čtvrtfinále Evropské ligy Benfiku 2:0 po penaltách a postoupila do semifinále. I přes velkou herní převahu se Olympionici dočkali přesné trefy až v 79. minutě, kdy se hlavou prosadil Faris Moumbagna a poslal duel do prodloužení. V tom byli blíže gólu hosté, výborný výkon však několika spolehlivými zákroky podtrhl Pau López, jenž následně zazářil rovněž v penaltovém rozstřelu, když zneškodnil pokus Antónia Silvy.

Pocítí hráči Benfiky hněv Gassetovy ekipy? Marseille bude v odvetě dohánět těsné manko

Svých starostí má Marseille v Ligue 1 dost. Bojuje tam o to, aby se takových zápasů, jakým je tento, vůbec účastnila v další sezóně. První utkání na půdě Benfiky pro ni dopadlo prohrou, ostatně takové výsledky sbírala v minulých týdnech pravidelně. Manko nicméně není takové, aby se nedalo stáhnout. Napevno pak nemá v plánu za tohoto stavu skládat zbraně předčasně.

Benfica si i s náhradníky v sestavě hladce poradila s Moreirense

Fotbalisté Benficy porazili v rámci 29. kola před vlastními diváky 3:0 Moreirense a udržují alespoň malou naději na zvrat v boji o mistrovský titul. Improvizovanou sestavu Rogera Schmidta poslal do vedení Kokcü a druhý gól před koncem první půle přidal Araújo. Po změně stran se poprvé prosadila zimní posila Rollheiser.

Benfica po výhře v Evropské lize vyzve doma Moreireinse

S náročným zápasovým programem bojuje ve vrcholu sezóny lisabonská Benfica, který po vítězství doma proti Marseille sehraje utkání opět před vlastními diváky proti Moreirense. Domácí jsou jasným favoritem, ale proti šestému týmu tabulky na nich bude ležet velký tlak. Jakákoliv další ztráta znamená odevzdání titulu do rukou Sportingu.

Benfica v režii zkušených reprezentantů dokráčela k výhře nad Marseille

Fotbalisté Benfiky zvládli úvodní čtvrtfinále Evropské ligy a po výhře 2:1 nad Marseille nakročili mezi nejlepší čtyři celky soutěže. Domácí tým nasměroval k výhře už po čtvrthodině hry portugalský mistr Evropy Rafa Silva, na nějž po změně stran navázal nakonec rozhodující trefou argentinský světový šampion Ángel Di María. Hostujícímu celku následně o něco vylepšil pozici do odvety už svým 34. přesným zásahem ve druhé nejprestižnější klubové kontinentální soutěži Pierre-Emerick Aubameyang.

Vzchopí se Benfica po dvou nezvládnutých derby? Doma uvítá skomírající Marseille

Benfica se na tenhle dvojduel v Evropské lize rozhodně nenaladila nejlépe. Během několika dnů podstoupila dvě lisabonské derby se Sportingem, pokaždé se jednalo o jedny z klíčových položek této sezóny. Ani v jednom případě však nemohla být spokojena s finálními výsledky. Na truchlení ovšem nemá čas, na evropské scéně si může spravit náladu v klání s Marseille.

Sporting po postupu v poháru porazil Benficu i v lize a udělal velký krok k titulu

Třetí lisabonské derby za necelý měsíc a půl a potřetí ze hřiště odcházeli hráči Sportingu jako šťastnější. Po postupu v semifinále poháru porazili svého největšího rivala také v důležitém ligovém zápase a mají nyní na čele tabulky čtyřbodový náskok a zápas k dobru. Do vedení je poslal v první minutě Geny Catamo, aby v nastaveném čase první půle srovnal Bah, v nastaveném čase druhého poločasu však opět udeřil Geny.

Zasloužili jsme si lepší výsledek, láteřil Bah po dalším nezdaru v derby

Uplynulých pět týdnů nabídlo hned tři velká lisabonská derby a ta přinesla zklamání do řad hráčů a fanoušků Benfiky. Té se po výsledkové stránce nepovedl ani včerejší ligový souboj, Sportingu podlehla 1:2 a odmítla možnost zdramatizovat boj o mistrovský titul.

Sporting s Benficou čeká klíčový souboj o první místo

Do finálního rozhodnutí letošního ročníku Ligy Portugal zbývá posledních sedm kol a okruh favoritů na zisk titulu se zúžil na dva týmy z Lisabonu - Sporting a Benficu. Oba velcí soupeři se nyní v rámci 28. kola střetnou na Estádio José Alvalade. Půjde už o druhý vzájemný zápas tento týden a třetí za poslední měsíc.

Sporting sice hned dvakrát neudržel jednogólový náskok s Benficou, po remíze 2:2 ale přeci jen postoupil do finále Taça de Portugal

Sporting po úvodním vítězství nad Benficou (2:1) nakonec zvládl i dubnovou odvetu semifinále národního poháru, když s městským rivalem remizoval 2:2 a po pěti letech si tedy zahraje finále Taça de Portugal, ve kterém narazí na vítěze dvojzápasu mezi Portem a Vitórií. "Orli" naopak do finálového boje o cennou trofej nepostoupili již potřetí za sebou, v tuto chvíli se tak mohou soustředit na závěrečnou fáze portugalské nejvyšší soutěže a Evropské ligy.

Sporting bude hájit v odvetě semifinále Taça de Portugal jednobrankový náskok proti Benfice

Lisabonské velikány čeká nadcházející týden možná nejdůležitější pasáž na portugalské scéně, jelikož nejprve mají na programu vzájemný souboj v semifinálové fázi národního poháru a pak se spolu utkají také v lize. Vzhledem k tomu, že momentálně soupeří o mistrovský titul a chtějí pravidelně sbírat velké trofeje, tak se v obou případech dá očekávat nesmírně napínavá a vyrovnaná bitva od začátku až do samotného konce.

Dvě neproměněné penalty nakonec nevadily, Benficu spasil šťastnou hlavičkou mladík Neves

Měl to být jednoznačný zápas, bylo z toho velké drama. Benfica splnila roli favorita a porazila na domácím stadiónu poslední Chaves 1:0, ale na tříbodový zisk se pořádně nadřela. V zápase, ve kterém dobývala pokutové území soupeře, neproměnila dvě penalty a zachránila jí až šťastná hlavička mladíka Joãa Nevese.

Benfica vyzve před domácím publikem poslední Chaves

Poslední reprezentační okno prolínající letošní sezónu je u konce a do Lisabonu se vrátila řada reprezentantů z Benficy, které by měl po návratu čekat zdánlivě jednoduchý úkol. Na Estádio da Luz přijede poslední Chaves a domácí jsou jasnými favority.