Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Švédský uragán potvrdil gólový apetit, vybojovaná remíza byla pro Young Boys málo

Sporting remizoval v domácí odvetě prvního kola vyřazovací fáze Evropské ligy s Young Boys 1:1, což mu v součtu obou duelů stačilo k postupu. Portugalci si sice dovezli z prvního měření sil dvoubrankový náskok, ještě větší klid jim však na kopačky dodal už ve 13. minutě rozjetý kanonýr Viktor Gyökeres, pro kterého se jednalo již o 26. trefu v letošní sezoně. Po změně stran sice 25letý Švéd neproměnil penaltu, mrzet jej to však nemuselo. I přesto, že hosté v 83. minutě vyrovnali.

Sporting v první půli dvakrát překonal obranný val Moreirense a veze do Lisabonu další cennou výhru

Pouhý den ztrácel lisabonský Sporting tři body na první místo v ligové tabulce. Vyhrál totiž 2:0 na půdě houževnatého Moreirense a srovnal se bodově se svým úhlavním rivalem Benficou. Oba góly padly už v prvním poločase. Skóre otevřel otevřel krátkce po začátku Morita a následně na něj navázal Gonçalves.

Young Boys se bez několika opor pokusí v Lisabonu o zázrak

Sebevědomě hrající Sporting vstoupil do vyřazovací fáze evropských pohárů naprosto skvělým způsobem a svého švýcarského vyzyvatele z Bernu udolal na jeho vlastní půdě po výsledku 3:1, čímž udělal výrazný krok do osmifinále Evropské ligy. Nyní tedy bude hájit dvougólový náskok na vlastní půdě a muselo by se stát něco naprosto nečekaného, aby o nejlepší šestnáctku ještě přišel.

Sporting čeká výzva na půdě houževnatého Moreirense

Program 22. kola Ligy Portugal míří v rámci pondělní dohrávky do Moreiry de Cónegos, kde se na půdě místního Moreirense představí lisabonský Sporting. Ten se momentálně těší ze střelecké fazóny, ale nováček bude houževnatým soupeřem.

Sporting i za přispění produktivního obránce přivedl Young Boys na hranu vyřazení

Hráči Sportingu Lisabon zvítězili v úvodním duelu prvního vyřazovacího kola Evropské ligy na půdě Young Boys Bern 3:1. Oba celky půlhodinu vyčkávaly a následně začaly padat góly. Nejprve si hosté vypracovali dvoubrankový náskok, který těsně před odchodem do šaten snížil Filip Ugrinič. Po změně stran se ale trefil Goncalo Inácio, na jehož trefu už hráči ve žlutém reagovat nedokázali. Mladý stoper navíc potvrdil, že se mu v evropských pohárech nebývale daří. Při sedmém letošním startu zaznamenal už třetí přesnou trefu.

Young Boys zahájí vyřazovací fázi evropských pohárů proti silnému Sportingu

Portugalský fotbal má ve vyřazovací fázi evropských pohárů hned čtyři zástupce, kromě Porta v osmifinále Ligy mistrů se další dva představí v play-off o Evropskou ligu, Bragu navíc čeká bitva o osmifinále v Konferenční lize. V tomto čtvrtečním utkání na švýcarské půdě je považován za favorita lisabonský Sporting, který v tuto chvíli vládne Primeira Lize a v posledních týdnech se navíc dostal do excelentní formy.

Sporting se pomstil Braze se vším všudy a potřetí v řadě jí doma porazil 5:0

Kuriozní trend zavedli hráči Sportingu a Bragy v zápasech konaných v Lisabonu. Sporting totiž v rámci 21. kola Ligy Portugal porazil svého soupeře ze severu potupně 5:0. Tento výsledek na Estádio José Alvalade zopakovali domácí proti Braze už potřetí v řadě a sami si nejspíš nemohli představit lepší pomstu za nedávné vyřazení v semifinále Ligového poháru.

Sporting ve šlágru vyzve Bragu

Souboj tradičních rivalů z posledních let má na svém programu 21. kolo Ligy Portugal. Sporting v něm hostí čerstvé vítěze Ligového poháru z Bragy a motivaci k úspěchu mají oba týmy velkou. Sporting může svému soupeři oplatit vyřazení v semifinále již zmíněného poháru a navíc je ve hře o mistrovský titul, Braga je zase na čtvrtém místě pod tlakem stíhajícího rivala Vitórie.

Sporting proti druholigovému outsiderovi nezaváhal a postoupil do semifinále Taça de Portugal

Lisabonský gigant naplnil papírové předpoklady ve čtvrtfinále národního poháru na půdě podceňovaného týmu UD Leiria a druholigového nováčka letošního ročníku zdolal hladce po výsledku 3:0. V úvodní půlhodině se sice dlouho nemohl prosadit, avšak poté vsítil dva rychlé góly a svůj náskok definitivně pojistil zhruba dvacet minut před závěrečným hvizdem. Sporting tedy po kolapsu v předcházející sezóně proklouzl po dvou letech mezi čtyřku nejlepších.

Sporting bude potvrzovat úlohu jasného favorita s druholigovou Leiriou

Sporting se v tomto ročníku prezentuje velmi solidními výkony, a i když se mu nepodařilo získat první trofej sezóny z Taça da Liga, tak ještě může dosáhnout na velké úspěchy. Nyní se představí ve čtvrtfinále Taça de Portugal a jeho vyřazení by se považovalo za obrovskou senzaci, neboť se představí na půdě až třináctého celku druholigové tabulky UD Leiria, jehož postup mezi osmičku nejlepších je obrovské překvapení.

Sporting po minulém galapředstavení zkusí vyzrát i na trápící se Famalicão

Sporting v letošním ročníku Ligy Portugal předvádí konstantní výkony a po třech letech by rád znovu usedl na portugalský trůn, nicméně stále ho ještě čeká pořádný kus práce. Lisabonský celek sice momentálně vévodí portugalské lize se ziskem devětačtyřiceti bodů, jenomže před druhým městským rivalem Benficou je o jediný bod a příliš zaváhání si tedy dovolit nemůže. Nyní ho čeká nevyzpytatelné Famalicão.

Sporting osmi góly zdemoloval Casa Pia a zůstává v čele ligy

Kompletní demolicí skončilo malé lisabonské derby mezi domácím Sportingem a hostujícím Casa Pia. Domácí tým už v prvním poločase nasázel svému soupeři nepopulárního bůra a po změně stran pokračoval. Výsledková tabule na konci zápasu tak ukazovala neuvěřitelné skóre 8:0.

Sporting po neúspěchu v Ligovém poháru hostí Casa Pia

Sporting přišel minulý týden v semifinále Ligového poháru o šňůru osmi vítězství v řadě a má před svými fanoušky co napravovat. Hostí v malém derby Casa Pia AC, se kterým ještě v lize neprohrál a i nyní je favoritem.

Sporting finále Taçy da Liga neobhájí, díky gólu Abela Ruize si ho zahraje Braga

Braga v semifinále ligového poháru na neutrální půdě v Leiře nakonec zlomila odpor favorizovaného Sportingu a díky zásahu španělského forvarda Abela Ruize zhruba v polovině druhého poločasu postoupila do vytouženého sobotního finále, ve kterém na ni čeká vítěz středečního utkání mezi Benficou a Estorilem. CP tak po triumfech z roku 2021, 2022 a loňské účasti ve finále o cennou trofej tentokráte bojovat nebude.

Sporting se chce podruhé v řadě probojovat do finále Taça da Liga přes nebezpečnou Bragu

Do semifinále letošního ročníku Taça da Liga nepostoupil z tradiční čtyřky jen obhájce vítězství z Porta a dá se tedy znovu očekávat nesmírně napínavá bitva o první cennou trofej nového kalendářního roku. Úvodní duel bude pikantní hned z několika ohledů, jelikož v současnosti tápající Braga se utká s minulým finalistou Sportingem. Za mírného favorita je považován lisabonský tým, jenž se nachází ve vynikající formě.