Sporting CP Portugalsko - Sporting CP - Zprávy

Sporting splnil roli favorita a z Chavesu veze tři body

Lisabonský Sporting potvrdil přezápasové předpoklady a odvezl si z půdy posledního Chavesu očekávané tři body. Hosté od úvodu převzali otěže deštivého zápasu, ale prvně divákům předvedli jen hromadu neproměněných šancí. Úvodní gól nakonec vstřelil v závěru první půle Paulinho, další přidali po změně stran Trincão a Gonçalves.

Sporting se jako lídr ligy představí na půdě posledního Chavesu

Souboj Davida s Goliášem minimálně v kontextu současné sezóny uvidí publikum na Estádio Municipal de Chaves v rámci 17. kola Ligy Portugal. Proti místnímu GD Chaves, které se momentálně krčí na posledním místě ligové tabulky nastoupí její lídr Sporting CP.

Sporting doma převálcoval Estoril a zůstává na prvním místě

Lídr Ligy Portugal Sporting zvládl roli favorita a doma hladce porazil Estoril 5:1. Už v první půli se domácí dostali díky Edwardsovým gólům do dvougólového náskoku, další tři přidali po změně stran a za hosty v závěrečné desetiminutovce jen korigoval skóre Cassiano.

Sporting bude hájit první místo doma proti Estorilu

Lisabonský Sporting po dramatickém průběhu minulého kola na půdě Portimonense udržel vedoucí pozici v Lize Portugal a byl by rád, kdyby tento stav vydržel nadále. K tomu potřebuje s podporou domácího publika na Estádio José Alvalade porazit nedaleký Estoril, jehož výkony i výsledky šly poslední dobou nahoru.

Sporting se na jihu trápil, trn z paty mu proti Portimonense vytáhl Paulinho

Dominantní výkon s míčem na kopačkách a vysokým počtem střel stačil Sportingu k nakonec tvrdě vydřeným třem bodům z půdy houževnatého Portimonense. Hosté proti domácí taktice zaparkovaného autobusu dlouho bojovali, ale do vedení je v druhé půli poslal Gyökeres, za domácí pak zvládl srovnat Relvas, ale o vítězný gól se postaral deset minut před koncem základní hrací doby Paulinho.

Sporting se na půdě Portimonense hodlá vrátit do čela tabulky

Sporting v dohrávce 15. kola portugalské nejvyšší soutěže zakončí letošní kalendářní rok a do toho nového určitě chce vstupovat z první pozice, k tomu potřebuje vyhrát na stadionu zachraňujícího se Portimonense. Lisabonský klub získal v dosavadních čtrnácti duelech čtyřiatřicet bodů a vzhledem k páteční výhře Benficy nad Famalicãem (3:0) je druhý o dva body právě za obhájcem mistrovského titulu.

Sporting po více než pěti letech porazil v lize Porto a osamostatnil se na čele ligy

Sporting CP prolomil prokletí posledních let a porazil v důležitém ligovém utkání FC Porto 2:0. Výhru domácích nastartoval v úvodu zápasu švédský kanonýr Gyökeres, po změně stran a vyloučení hostujícího kapitána Pepeho přidal druhou trefu Pedro Gonçalves.

Sporting si doma s Portem zabojuje o první místo

To nejlepší na konec. Pondělní dohrávku atraktivního 14. kola Ligy Portugal obstará na Estádio José Alvalade domácí Sporting s hostujícím Portem. Jde o jednoznačný šlágr kola, neboť před jeho začátkem byly oba týmy se shodným počtem bodů na čele tabulky.

Švédský kanonýr Sportingu si zvedá cenovku. Sturm si přes porážku zahraje Konferenční ligu

Sporting porazil v závěrečném kole skupiny D Evropské ligy na domácí půdě rakouský Sturm 3:0. O triumfu portugalského celku, který už měl před utkáním jistou druhou postupovou pozici, rozhodl 16. trefou ve všech soutěžích letošní sezony v závěru první půle Viktor Gyökeres, jehož jméno je spojováno s potenciálním lednovým přestupem do nejednoho evropského velkoklubu. Po změně stran pak přidal dva góly Goncalo Inácio. Graz však porážka nemusí mrzet, jelikož z nepřímého souboje s Rakówem vyšel vítězně a díky lepšímu skóre si zahraje ve vyřazovací fázi Konferenční ligy.

Sporting se soustředí na ligu, Sturm Graz hraje o všechno

Sporting se představí v posledním hracím dni na domácí půdě a prakticky mu půjde jen o to, aby ušetřil nějaké síly na nadcházející víkendový šlágr s Portem. Postup mu už uniknout nemůže, zatímco Sturm Graz bude muset přidat, protože v sázce je třetí příčka.

Sporting selhal v Guimarãesi, i přesto se udržel na čele Primeira Ligy

Lisabonský Sporting před tímto sobotním zápasem vyhrál v portugalské nejvyšší soutěži hned sedmkrát z osmi případů, ovšem před posledním vystoupením v základní skupině Evropské ligy s rakouským Sturmem Graz nezvládl přestřelku s houževnatou Viórií a prohrál 2:3. V probíhajícím ročníku utrpěl na ligové scéně teprve svou druhou prohru, ale díky zaváhání ostatních soupeřů je stále první s jednatřiceti body o skóre před druhým Portem.

Sporting může na půdě Vitórie navýšit svůj náskok na čele ligy

Od minulého kola staronový lídr ligové tabulky Sporting CP se představí v rámci 13. kola Ligy Portugal na půdě silné Vitórie Guimarães. Zatímco hosté si mohou v případě výhry vybudovat čtyřbodový náskok na čele, domácím by se výhra pro udržení bodového kontaktu s prvními čtyřmi týmy ligy.

Sporting otočil duel proti Gil Vicente a vrací se do čela ligy

Fotbalisté Sportingu CP splnili v pondělní dohrávce 12. kola Ligy Portugal roli favorita a porazili na vlastním stadiónu Gil Vicente. Hosté sice v prvním poločase šli díky gólu Rubéna Fernandese do vedení, ale ještě před odchodech do kabin vyrovnal střelou do vlastní brány Pedro Tiba. Po změně strak pak přidal dva góly domácí kanonýr Viktor Gyökeres a rozhodl o výhře svého celku.

Sporting se proti Gil Vicente může vrátit do čela ligy

Pondělní dohrávku 12. kola Ligy Portugal, na které fanoušci museli čekat tři týdny, obstará Sporting s Gil Vicente. Domácí lisabonský celek se díky čerstvé ztrátě Benficy může vrátit do čela soutěže, Gil Vicente by se zase rádo vzdálilo sestupovým pozicím.

Bergamo si zajistilo postup z první příčky. Sporting do další fáze posunul výsledek z Rakouska

Sporting remizoval v pátém kole skupiny D Evropské ligy na hřišti Atalanty 1:1. Domácí se dostali do vedení již ve 23. minutě, kdy se prosadil Gianluca Scamacca, pro nějž šlo o první zásah v dresu Lombarďanů na evropské půdě. Urostlý útočník ale po změně stran trestuhodně spálil obrovskou tutovku, což vzápětí potrestal žolík Marcus Edwards. Týmu z Bergama však remíza stačila k jistotě postupu z první pozice. Z výsledku se radovali také Portugalci, jelikož výhra Rakówa v současně hraném duelu proti Sturmu Graz je posunula do další fáze ze druhé příčky.