Spartak Trnava Slovensko - Spartak Trnava - Expres Zprávy

20.05.202318:44

Twardzik zahájil obrat

Filip Twardzik se trefil ve druhém utkání skupiny o titul v řadě a Trnavě tím dnes velmi pomohl, český obránce po brzké inkasované trefě započal obrat na průběžných 2:1 pro Spartak.

19.05.202315:46

Do brány Trnavy se vrátí Rusov

Poprvé od loňského dubna by se měl v brance Spartaku Trnava objevit Dobrivoj Rusov. Někdejší jednička třetího týmu slovenské Fortuna ligy dlouhodobě trpěla na opakované problémy s kolenem, které ho vyřadily už z téměř celé sezony 2021/22. Informaci pro Trnavský hlas přinesl trenér Michal Gašparík.

Trnavský hlas
01.05.202317:49

Trnava obhájila Slovenský pohár

Trnava obhájila loňské vítězství ve Slovenském poháru a celkově tuto trofej získali po osmé. Stejně jako minulý rok Spartak ve finále porazil svého největšího rivala Slovan Bratislava, na domácím stadionu dnes vyhrál 3:1 po prodloužení. Vítězství Trnavy pečetil gólem z penalty český obránce Filip Twardzik.

Finále rozehrál lépe se 17 triumfy rekordman soutěže Slovan, který poslal do vedení v 57. minutě bývalý anglický mládežnický reprezentant Andre Jay Green. Spartak zachránil zápas pět minut před koncem řádné hrací doby, kdy vyrovnal někdejší hráč Karviné Abdulrahman Taiwo.

Utkání rozhodl ve 110. minutě hlavičkou Jakub Paur, pojistku pak v páté nastavené minutě přidal Twardzik z pokutového kopu. Slovan přišel o šanci získat double, tři kola před koncem nadstavby vede ligovou tabulku o dva body před Dunajskou Stredou.

Výsledek finále Slovenského poháru: Trnava - Slovan Bratislava 3:1 (86. Taiwo, 110. Paur, 120+4. z penalty F Twardzik - 57. Green).
25.02.202315:32

Twardzik zařídil rychlé vedení Trnavy

Trnava měla raketový nástup do utkání s Trenčínem, už v šesté minutě vedla 2:0 a zásluhu na tom měl i Filip Twardzik. Český obránce nastoupil v základní sestavě, ve třetí minutě pak otevřel skóre.

03.02.202317:11

Trnava oznámila příchod Oforiho

Kelvin Ofori po odchodu z Paderbornu zamířil na Slovensko. Jednadvacetiletý ofenzivní záložník se na dva a půl roku upsal Spartaku Trnava.

kicker.de
02.02.202311:55

Boateng na hostování do Karviné

Karviná si ze Spartaku Trnava pro zbytek sezony vypůjčila Kelvina Boatenga. Druholigový český klub, jenž chce bojovat o návrat do FORTUNA:LIGY, nemá ve smlouvě opci.

Branky: 50. Hlinka - 13. De Azevedo.

Sestava Zlína: Rakovan (46. Dostál) - Cedidla (46. Reiter), Procházka (64. Simerský), Jeřábek (64. Kolář), Bartošák - Fillo (64. Dramé), Hlinka, Hrubý (46. Didiba), Janetzký (64. Slončík) - Vukadinović, Fantiš (46. Silný). Trenér: Vrba.

ČTK
30.12.202212:48

Twardzik se vrátil z Lince hostovat do Trnavy

Český obránce Filip Twardzik se po roce vrátil do Trnavy. Devětadvacetiletý stoper bude ve Spartaku na jaře hostovat z Lince, kam před rokem ze slovenského celku přestoupil a podepsal tam smlouvu do roku 2025.

Bývalý mládežnický reprezentant Twardzik stihl za LASK odehrát jen pět soutěžních zápasů. V březnu si přetrhl vaz v kotníku a po nucené pauze a změně trenéra se už do sestavy neprosadil.

"Na začátku se mi dařilo, ale potom jsem se zranil a těžko jsem se dostával do sestavy. Uzdravil jsem se, ale přišel nový trenér, sezona se rozběhla a bylo to těžké. Jsem rád, že jsem zpět na Slovensku ve Spartaku," uvedl Twardzik na klubovém webu.

Poprvé Twardzik působil v Trnavě v kalendářním roce 2021. Předtím hrál půl roku českou ligu za Karvinou, kam přišel z Ružomberku. Na začátku kariéry působil v Celticu Glasgow a v anglickém Boltonu.

ČTK
05.12.202210:59

Slavia si vyhlédla obránce Kóšu

Sebastián Kóša ve svých 19 letech patří k největším talentům slovenského fotbalu, brzy by se však mohl přesunout do Česka. Obránce Spartaku Trnava zaujal Slavii, kde by začal ve druholigové rezervě.

Sestava Zlína:

I. poločas: Šiška - Reiter, Kolář, Didiba, Bartošák - Dramé, Kulíšek, Slončík, Janetzký, Čanturišvili - Kovinič.

II. poločas: Bachůrek - Kolář, Simerský, Jura - Polášek, Bužek, Slončík, Švach, Číž - Hamalčík, Silný. Trenér: Vrba.

ČTK
25.11.202212:38

TL: Zbrojovka Brno - Trnava 3:1

Tipsport liga:
Zbrojovka Brno - Trnava 3:1 (1:0).
Branky:
44. Hladík, 48. Přichystal, 74. Nečas - 82. Ikugar.
Sestava Brna: Berkovec (46. Hrubý) - Koželuh, Endl (63. Štěrba), Šural (63. Hlavica), Divíšek - Souček, Blecha - Nečas, Přichystal (75. Holásek), Alli (46. Granečný) - Hladík (63. Texl). Trenér: Dostálek.

ČTK
02.09.202209:58

Yusuf Bamidele do Estorilu

O jednoho ze svých klíčových hráčů přišla Trnava. Slovenský klub opustil Yusuf Bamidele, křídelník přestoupil do portugalského Estorilu.

transfermarkt.de
20.06.202216:26

Trnava podepsala Štefánika

Samuel Štefánik se vrací z Polska na Slovensko. Třicetiletý záložník se po odchodu z BB Termalica Nieciecza upsal Spartaku Trnava.

fcspartaktrnava.com
20.06.202211:31

Štetina novou akvizicí Trnavy

Spartak Trnava podepsal smlouvu s Lukášem Štetinou. Bývalý slovenský reprezentant byl volným hráčem po odchodu ze Sparty Praha.

18.06.202220:55

Vlasko končí v Trnavě

Spartak Trnava se po uplynulé sezoně loučí s 32letým Jánem Vlaskem, kterému nebude nabídnuta nová smlouva. Ex-liberecký záložník se do Trnavy vrátil před dvěma roky z Maďarska.

sme.sk
13.06.202217:17

Koštrna prodloužil s Trnavou

Spartak Trnava si pojistil Kristiána Koštrnu. Obě strany se dohodly na dvouletém prodloužení končící smlouvy.

13.06.202215:48

Trnava potvrdila návrat Vantruby

Martin Vantruba vyměnil Dunajskou Stredu za Trnavu. Čtyřiadvacetiletý brankář se do mateřského klubu vrací po čtyřech letech.

22.05.202215:02

Škrtel by měl pokračovat v Trnavě

Martin Škrtel sice po sezoně pověsí kopačky na hřebík, ve strukturách Spartaku Trnava by však měl působit i nadále coby součást širšího vedení. Očekává to trenér Michal Gašparík.

sme.sk
08.05.202220:12

Slovnaft Cup pro Trnavu

Výsledek finále slovenského poháru: Slovan Bratislava - Trnava 1:2 po prodloužení (50. Mustafić - 52. vlastní De Marco, 114. De Azevedo). Slovan tak čistý hattrick vítězství v poháru neposkládá.

08.05.202219:31

Finále Slovnaft Cupu se prodlužuje

Průběžný výsledek finále slovenského poháru: Slovan Bratislava - Trnava 1:1 (50. Mustafić - 52. vlastní De Marco).