Rayo Vallecano Španělsko - Rayo Vallecano - Zprávy

Rayo i Granada usilují o první výhru v sezoně

Na první výhru stále čekají týmy Raya Vallecana i Granady, avšak hůře se dýchá domácím, kteří jsou zatím bez bodu. Granada v uplynulých čtrnácti dnech získala dva body, za které se vůbec nemusí stydět.

Oyarzabalova penalta znamenala pro La Real tři body

Realu Sociedad stačila ke třem bodům jediná trefa. Ve druhém poločase se o ni po ruce Ballia postaral Mikel Oyarzabal, který gólem odsoudil Rayo ke smutné cestě domů.

Real Sociedad se představí domácímu publiku v zápase s Vallecanem

Honem rychle zapomenout na nepovedené utkání na Camp Nou bude chtít Real Sociedad. Baskové navzdory dvěma gólům nepředvedli dobrý výkon a doma proti Rayu Vallecano to budou chtít odčinit. "La Real" je favoritem, přestože poslední dva vzájemné duely skončily remízou.

Sevilla snadno vyzrála na Rayo, Lamela oslavil debut dvěma brankami

Sevilla potvrdila roli favorita, zaslouženě skolila Rayo tříbrankovým rozdílem a vyhoupla se průběžně na druhé místo tabulky. Poté, co v první půli proměnil nařízenou penaltu Youssef En-Nesyri, prožíval Erik Lamela ve druhém poločase perfektní okamžiky od svého přestupu z anglického Tottenhamu. Argentinec totiž výhru pojistil při svém debutu hned dvěma góly.

Sevilla čelí na úvod nováčkovi z Vallecas

Trenér Julen Lopetegui dosáhl se Sevillou znovu na čtvrté místo a dlouho pomýšlel i o vyšším umístění. V letošní sezoně cítí další velkou šanci na vylepšení tohoto výsledku a svou pouť začne Sevilla doma. V neděli večer se jejím hostem stane Rayo Vallecano.

Hráči Vallecana kvůli sníženým platům odmítli trénovat

Hráči španělského klubu Rayo Vallecano se na protest proti snížení platů odmítli vrátit do tréninkového centra. Následovali tak hráče jiného druholigového celku Elche, kteří z téhož důvodu bojkotovali trénink už v minulém týdnu.

Zápas přerušený po urážkách Zozulji se dohraje bez diváků

Utkání druhé španělské ligy, které bylo o poločasové přestávce předčasně ukončeno kvůli urážkám ukrajinského fotbalisty Romana Zozulji z hlediště, se dohraje před prázdnými tribunami. Tým Rayo Vallecano, jehož fanoušci na hostujícího hráče Albacete pokřikovali "nácku", dostal pokutu 18.000 eur (460.000 korun) a v dalších dvou domácích duelech bude mít zavřenou část stadionu.

Duel druhé španělské ligy ukončili kvůli urážkám hráče fanoušky

Nedělní utkání druhé španělské ligy mezi týmy Rayo Vallecano a Albacete bylo o poločasové přestávce předčasně ukončeno kvůli tomu, že domácí fanoušci uráželi útočníka hostů Romana Zozulju. Příznivci Vallecana vyvěsili transparent, na němž třicetiletého Ukrajince označili za nacistu, a v podobném tónu na jeho adresu v průběhu prvního poločasu skandovali.

Křížem krážem Evropou: Unikátní, nalomené pouto z Vallecas

Sdílet jedno město s Realem Madrid se samo o sobě zdá postačující k tomu, aby váš fotbalový klub zapadl. To pak platí dvojnásobně, pokud se takový klub musí krčit ještě za Atlétikem Madrid. Přesto si Rayo Vallecano vypracovalo tak silnou identitu, že o něm vyšla celá kniha a desítky článků v cizích jazycích. Nyní je však tato identita ve vážném ohrožení; fanoušci se od klubu z pochopitelných důvodů odvrací...

Celta se rozloučila s letošním ročníkem remízou 2:2 proti sestupujícímu Vallecanu

Oba dva sobotní protivníci hráli v závěrečném zápase této sezóny pouze o čest a nakonec se rozešli smírně. Celta Vigo si zajistila záchranu na poslední chvíli v předchozím kole a nakonec obsadila konečnou šestnáctou pozici s jednačtyřiceti body. Sestupující Vallecano po nerozhodném výsledku kleslo na poslední dvacáté místo s dvaatřiceti body a za devatenáctou Huescou zaostalo o bod, po roce se tak znovu vrací do druhé ligy.

Celta doma bojuje o záchranu proti Rayu

Celta Vigo má poslední příležitost potvrdit prvoligovou příslušnost i pro příští ročník a její výhodou je to, že má svůj osud ve vlastních rukou. Rayo Vallecano, které do Viga v sobotu večer zavítá, je naopak už jistým sestupujícím a nic ho nezachrání.

Valladolid zvítězil na půdě Vallecana 2:1 a španělskou nejvyšší soutěž tak bude hrát i příští sezónu

Fotbalisté Valladolidu zvládli klíčovou bitvu na půdě již sestupujícího Vallecana a po vítězství 2:1 si definitivně zajistili udržení v nejvyšší soutěži, momentálně jim patří šestnácté místo s jednačtyřiceti body a před osmnáctou Gironou si vytvořili nedostižný čtyřbodový náskok. Madridský celek se tak před vlastními fanoušky nerozloučil úspěšně se španělskou ligou a zůstává na devatenácté pozici s jednatřiceti body.

Valladolid cestuje do Madridu a potřebuje porazit Rayo

Letošní ročník španělské nejvyšší soutěže zná už dva sestupující a jedním z nich je domácí Rayo, to pak o patro níže může doprovodit Valladolid. Hostující celek nyní jede do hlavního města a jeho jediným úkolem bude vyhrát...

Vallecano dostalo v Levante čtyři góly a sestupuje

Hráči Levante uštědřili Rayu Vallecano čtyřgólový debakl a zároveň ho definitivně odsoudili k sestupu do nižší soutěže. Vallecanu nepomohlo ani výrazně větší držení balónu, protože góly padaly s jedinou výjimkou jen do jeho sítě.

Rayo se pokusí napodobit duel s Realem i ve Valencii

Dvě nejhorší obrany ligy se střetnou v sobotu odpoledne v Levante, kde si to domácí tým rozdá s Rayem. Maličký tým z Madridu naposledy šokoval veřejnost v minulém kole a ukázal, že s druhou ligou ještě počítat odmítá.