Rayo Vallecano Španělsko - Rayo Vallecano - Zprávy

Domácí krizi Raya prohloubila Valencia. Netopýři odletěli z Madridu se všemi body

Valencia si poradila v utkání 18. kola LaLigy s Vallecanem na jeho půdě a i přes nepříliš přesvědčivou první půli zvítězila 1:0. Trápení Raya před vlastními fanoušky, kde nevyhrálo již od půlky září, jen prohloubil rozhodujícím zásahem Sergi Canós, který v 61. minutě zařídil svou premiérovou brankou po letním příchodu tři body pro Netopýry. Ti navázali na povedený výkon z posledního zápasu proti Barceloně, tentokrát se navíc jednalo o jejich první ligový triumf na hřišti Raya od roku 2013.

Valencia chce po remíze s Barcelonou tři body proti Rayu

LaLiga přispěchala s vloženým kolem a jako první se do něj zapojí Rayo Vallecano s Valencií. Tedy dva týmy, kterým se v této sezoně zas tak moc dobře nevede. Jejich vzájemný souboj ale slibuje zajímavou zápletku, protože oba týmy od sebe v tabulce dělí jen skóre.

Osasuna proti Vallecanu ukončila ligové trápení. V závěru ji spasil hlavičkující García

Páteční předehrávka 17. kola LaLigy mezi domácí Osasunou a Vallecanem vyústila ve vítězství týmu z Pamplony 1:0. Ve vyrovnaném utkání kromě dvou nastřelených brankových konstrukcí zářili i oba brankáři. Kouzlo Stoleho Dimitrievskiho ovšem odčaroval v 95. minutě po rohovém kopu Raúl García, čímž zajistil pro Los Rojillos teprve druhou domácí výhru v sezoně. Rayo naopak nezvítězilo již v sedmém ligovém duelu v řadě.

Osasuna doma čelí remízovému specialistovi z Vallecas

Ve Španělsku se rozjíždí už 17. ligové kolo a jako první se do sebe pustí týmy Osasuny a Raya Vallecana. V pátek večer se stadion El Sadar otevře fanouškům obou týmů, které se po několika posledních zaváháních budou chtít vrátit na vítěznou vlnu.

Rayo tuhý odpor soupeře z Viga nezlomilo. Herní převaha domácích ztroskotala na zakončení

Rayo Vallecano nevyužilo skvělé vzájemné bilance nad trápící se Celtou Vigo a v dohrávce 16. kola LaLigy získalo jen bod za remízu 0:0. Výrazněji aktivnější domácí narazili zejména na dva problémy, a to nepohlídaná ofsajdová postavení a důležité zákroky brankáře hostů Vicenta Guaity. Raúl de Tomás, povzbuzen nedávnou pohárovou výhrou a zaznamenaným vítězným gólem, byl několikrát blízko teprve druhé trefě sezony v soutěžních kláních, té se ale nedočkal. Vigo tak i zásluhou nepřesností soupeře získalo cenný bod, čímž udrželo kontakt s týmy nad sestupovým pásmem.

Podnělní večer bude patřit souboji Raya se Celtou

Dohrávka šestnáctého kola španělské nejvyšší soutěže se odehraje na stadionu Vallecas na předměstí Madridu ve Vallecanu. Domácí zde budou proti Celtě usilovat o pátou výhru v sezoně a zároveň o návrat na vítěznou vlnu, vždyť naposledy se ze zisku tří bodů radovali na konci října v utkání s Las Palmas. Jejich soupeř je na tom ale ještě podstatně hůř. S devíti body je osmnáctý, v dosavadním průběhu sezóny porazil v lize pouze Almeríi a pod trenérem Benítezem se tak začíná pomyslná židle povážlivě kymácet.

V Bilbau se zkraje prosince připomněli bratři Williamsové. Athletic své fanoušky opět nezklamal

Athletic vyhrál v 15. kole LaLigy nad Rayem jednoznačně 4:0, a zůstalo tak v tabulce na dostřel gigantům. Vysoké vítězství odstartoval ve 23. minutě rozhodující brankou Gorka Guruzeta, jenž se neuznaným zásahem chvíli předtím nenechal odradit. Domácí si kromě pohodlného tříbodového zisku nadělili také pojistku nadějného odchovance Nica Williamse, jenž se zkraje prosince upsal Baskům až do roku 2027. Ten se navíc stejně jako jeho bratr Iňaki Williams zapsal do kolonky úspěšných střelců. Athletic zároveň potěšil vlastní fanoušky již sedmou domácí neprohrou v řadě, v nichž navíc udržel průměr přes tři vstřelené góly na utkání.

Rayo chce po Barceloně přibrzdit i Athletic Bilbao

Už pět soutěžních duelů po sobě nenašel Athletic přemožitele a tuhle sérii bude chtít protáhnout i v sobotu odpoledne. Tehdy se totiž na San Mamés ukáže Rayo Vallecano, které patří k průměru španělské ligy. Má za sebou ale nečekaně dobrý výsledek.

Vallecano se stává Xaviho noční můrou. Barcelonu od nečekaného krachu zachránil vlastňák

Hráči Vallecana zaskočili ve 14. kole LaLigy Barcelonu, se kterou remizovali 1:1. Domácí se dostali v prvním poločase do vedení, když výstavní šajtlí z dálky skóroval Unai López. Hosté ovšem v závěru utkání srovnali, a to až díky vlastnímu gólu Floriana Lejeuneho.

Barcelona chce na pátý pokus v řadě konečně vyhrát nad Rayem

V případě Raya sice fanoušek nežasne nad jeho výkonností tak moc jako u první Girony, ale pořád se dá říct, že mužstvo z Vallecas hraje vysoko nad očekávání. V sobotu odpoledne každopádně zakusí velký test, protože tentokrát bude na řadě duel s Barcelonou.

Rayo trápilo další klub ze špice tabulky. Girona gólem mladého Brazilce zvýšila náskok na Real

Rozjetá Girona se nezastavila ani ve 13. kole LaLigy na hřišti Vallecana, kde zvítězila 2:1, a pojistila si tak první místo v tabulce. Domácí sice měli lepší vstup do utkání, když se již v páté minutě prosadil Álvaro García, ještě do konce prvního dějství ovšem potvrdil srovnávací trefou skvělou fazonu Arťom Dovbyk. Na ukrajinského útočníka po změně stran navázal teprve 19letý talent Sávio, čímž zajistil svému celku již páté soutěžní vítězství v řadě. Rayo se naopak po cenné remíze s Realem Madrid muselo smířit s první porážkou od začátku září.

Rayo už zastavilo Real Madrid, teď se chystá na lídra z Girony

Rayo Vallecano v poslední době našlo recept na úspěch a porážky se mu začaly vyhýbat. Jenže v sobotu odpoledne bude jeho formu chtít narušit velmi silný soupeř. Přijede totiž Girona, která se překvapivě usadila na samotném čele španělské LaLigy!

"Bílý balet" postihlo bleskové vystřízlivění. Rayo bylo za poctivou práci odměněno bodem

Real Madrid se v zápase 12. kola LaLigy až nečekaně trápil proti Rayu Vallecanu, se kterým pouze remizoval 0:0. Celek z dělnické čtvrti Vallecas přicestoval na stadion o poznání slavnějšího městského rivala s cílem neinkasovat, což se mu i díky obětavosti a troše štěstí nakonec podařilo. Domácí se tak v tabulce nedostali před přízrak sezony z Girony a poprvé v ročníku před vlastním publikem zaváhali.

Malé madridské derby má jasného favorita, Real Madrid hraje s Rayem

Real Madrid přivítá na Santiago Bernabéu Rayo Vallecano a neočekává se nic jiného, než jeho vítězství. Rayo na půdě slavného celku nevyhrálo od roku 1996!

Bebé si znovu vychutnal závěr zápasu, Sociedad vytěžil z převahy jen dělbu bodů

Fotbalisté Vallecana nevyhráli nad Realem Sociedad od roku 2015 a nic na tom nezměnilo ani 11. kolo LaLigy, v němž se mezi těmito kluby zrodila remíza 2:2. Domácí začali více než slibně, když se ve 31. minutě prosadil stoper Abdul Mumin, následně ale dvěma góly otočil vývoj klání Mikel Oyarzabal. Ačkoliv to pak dlouho vypadalo na těsný triumf Basků, pět minut před koncem základní hrací doby naskočil do hry Bebé a stejně jako v minulém utkání skóroval v nastaveném čase, čímž tentokrát zajistil svému celku bod.