Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Vinícius Júnior byl ve španělské lize v Seville opět terčem rasismu

Útočník Realu Madrid Vinícius Júnior se stal ve španělské fotbalové lize opět terčem projevů rasismu. Brazilský reprezentant to uvedl na instagramu po sobotním zápase v Seville. Domácí klub po utkání oznámil, že nechal vyvést ze stadionu jednoho z diváků kvůli xenofobnímu a rasistickému chování. Čím přesně se fanoušek provinil a koho rasisticky urážel, Sevilla výslovně neuvedla.

Remízový šlágr v Seville si pro sebe uzmuli obránci. Listinu střelců zaplnili hráči Bílého baletu

Real Madrid remizoval v 10. kole LaLigy se Sevillou 1:1. K vůbec první ligové dělbě bodů Bílého baletu na stadionu andaluského soupeře od roku 2005 výrazně přispěla i bývalá opora Sergio Ramos. Španělský stoper totiž zkraje utkání vystavil do ofsajdu Federica Valverdeho, jehož gól tak nemohl být uznán. Na listinu střelců se poté zapsali dva obránci hostů. David Alaba se ale na rozdíl od Daniho Carvajala prosadil do vlastní branky, a tak diváci na bouřlivém stadionu Ramóna Sáncheze Pizjuána spatřili remízu.

Sevilla se s novým koučem pokusí překvapit Real Madrid

Už více než pět let čeká Sevilla na chvíli, kdy konečně porazí Real Madrid. Dočkat by se mohla za jistých okolností v sobotu večer, kdy se Bílý balet na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán ukáže. Jenže by musel mít vyloženě tragický den, aby se Sevilla při své současné formě dočkala aspoň nějakého bodu.

Sevilla trenéra dlouho nehledala, důvěru dostal Alonso

Sevilla bude mít v nadcházejících měsících co napravovat a důležitou roli by měl sehrát Diego Alonso. 48letý Uruguayec byl dnes odpoledne jmenován novým trenérem španělského klubu.

Sevilla reaguje na výsledky, po sedmi měsících odvolala Mendilibara

José Luis Mendilibar po nevydařeném vstupu do sezony končí na lavičce Sevilly. Dvaašedesátiletý kouč byl ve funkci od března a do historie klubu se zapíše triumfem v Evropské lize...

Vallecanu se vidina vítězství rozplynula v závěru. Utrápenou Sevillu opět zachraňoval En Nesyri

Hráči Vallecana remizovali v devátém kole LaLigy na hřišti Sevilly 2:2. Zdánlivě cenný výsledek pro ně měl hořkou pachuť, jelikož je od výhry dělilo několik sekund. Rayu se nadmíru vydařila úvodní půle, během níž v rozmezí pěti minut dvakrát udeřilo včetně povedeného lobu Álvara Garcíi. Po změně stran ale byli jasně lepším celkem Rojiblancos, kteří nejprve v 50. minutě snížili a v závěrečném nastavení srovnali díky Youssefovi En Nesyrimu. Maročan tak úspěšně navázal na svůj výkon proti PSV, kdy rovněž skóroval ke konci duelu.

Rayo jede do Sevilly s cílem protrhnout sérii remíz

Patnáctá Sevilla má před sebou další důležitý zápas. V něm bude sice i díky výhodě domácího prostředí mírným favoritem, přesto ji proti osmému Rayu nečeká vůbec nic jednoduchého. Madridský celek měl parádní vstup do sezóny a na svém kontě má o pět bodů víc než jeho nadcházející soupeř. Diváci tak na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán musí být připraveni na všechno.

Atraktivita duelu v Eindhovenu exponenciálně vzrostla v závěru, remízu pro PSV zachránil Teze

Hráči Sevilly remizovali ve druhém kole základní skupiny B Ligy mistrů na půdě PSV 2:2. Ačkoliv zápas po dlouhou dobu rozhodně nezvedal diváky ze sedadel, tak jeho vyvrcholení nabídlo zápletku vskutku antických rozměrů. Až do 86. minuty totiž jedinou branku duelu obstaral Nemanja Gudelj, jemuž míč sklepnul milionářskou soutěží ostřílený Sergio Ramos. Domácí však dokázali zásluhou proměněné penalty srovnat, avšak ještě před koncem řádné hrací doby vrátil Andalusanům vedení Youssef En Nesyri. Ani jeho trefa se ale vítěznou nestala, neboť v páté minutě závěrečného nastavení zařídil zaslouženou remízu Jordan Teze.

PSV po úvodním výprasku v Londýně bude chtít vyzrát na španělskou Sevillu

Eindhovenský celek může být se svými dosavadními výkony celkem spokojen, jelikož jednu trofej už získal, poté se probojoval do základní skupiny Ligy mistrů a v nizozemské nejvyšší soutěži neztratil v dosavadních sedmi duelech ani jeden bod. Nicméně jednu kaňku přeci jen na kontě má, protože hlavní fázi LM zahájil vysokou prohrou v Anglii s favorizovaným Arsenalem (0:4) a teď proti španělské Seville tak rozhodně má co napravovat.

Ramos byl na půdě životního rivala strůjcem smolné prohry, vlastňákem přihrál Barce tři body

Barcelona potvrdila v osmém kole LaLigy papírové předpoklady a na domácím stadionu skolila Sevillu 1:0. Hosté nastoupili do utkání ve velmi zkušené sestavě, z níž vyčnívalo především jméno Sergia Ramose, jenž se katalánskému velkoklubu postavil po třech letech. I on měl velkou zásluhu na dlouho bezgólovém stavu. Paradoxně to byla ale právě 37letá legenda Realu Madrid, která si v 76. minutě srazila míč do vlastní sítě, a rozhodla tak o dočasném návratu katalánského klubu do čela tabulky.

Blaugranas chtějí odčinit zaváhání, Sevilla naopak našla svůj rytmus

Je to jen pár dní, kdy se hráči Barcelony a Sevilly zapojily do ligového dění, ale v nahuštěném zářijovém programu není času nazbyt. Už v pátek musí do boje opět, aby tentokrát čelili jeden druhému. Páteční předehrávka 8. kola LaLigy slibuje hodně napínavý a dramatický fotbal.

Sevilla drtivým nástupem přikovala Almeríi ke dnu. V Andalusii se rozdávala gólová radost

Fotbalisté Sevilly rozdrtili v sedmém kole LaLigy před vlastními fanoušky poslední Almeríi 5:1. Los Hispalenses skvěle vykročili za ziskem tří bodů už v úvodu, když v rozmezí necelých dvou minut hned dvakrát udeřili. Po gólové dorážce Youssefa En Nesyriho ukázala šikovnost pohlednou individuální akcí i letní posila z Herthy Dodi Lukébakio. Na trefu Belgičana, jenž se prosadil také ve svém druhém domácím utkání za Andalusany v lize, navázali ve zbytku zápasu suverénní červenobílí ještě dalšími třemi zásahy.

Malé andaluské derby nabídne souboj mezi Sevillou a Almeríí

Sevilla chce potvrdit narůstající formu v utkání sedmého kola, na její domácí stadion zavítá poslední Almería. Ta je posledním týmem LaLigy, který na svém kontě ještě nemá ani jedno vítězství. Dokáží Sevillští potvrdit vzrůstající formu, nebo se ode dna odlepí "Rojiblancos"?

Osasuna sebrala mrákotné Seville další body. Andalusané balancují nad sestupovými vodami

Sevilla v šestém kole LaLigy pouze remizovala v Pamploně 0:0 a zůstala těsně nad sestupovými vodami. Andalusané, kteří prožívají hororový start do sezony, nenavázali na svůj tříbodový úspěch z minulého duelu, ke kterému tentokrát neměli vůbec blízko. Prakticky veškeré ofenzivní akce měla v režii Osasuna, ta však své šance také nevyužila. Domácí alespoň prodloužili svou soutěžní neporazitelnost proti Seville, jež trvá od října 2021.

Osasuna chystá comeback proti unavené Seville

Sevilla má za sebou náročné utkání Ligy mistrů, které navíc nezvládla podle představ. Moc ráda by se konečně vrátila na vítěznou vlnu a proto bude chtít vytěžit co nejvíc bodů z výjezdu do Pamplony. Tamní Osasuna by zase ráda ukončila špatnou sérii.