Sevilla FC Španělsko - Sevilla FC - Zprávy

Další články

Las Palmas hostí FC Sevilla

První aprílové zápasy španělské LaLigy jsou vlivem pohárové přestávky naplánovány až v půlce měsíce. Nedělní program jednatřicátého kola otevře souboj na Kanárských ostrovech, kde Las Palmas, které prožívá velmi obtížné období, vyzve jen o dvě místa hůře postavenou Sevillu. Ta se naopak, zdá se, trochu zvedá a postupně se vzdaluje sestupovým příčkám.

Zápas španělské ligy v Getafe byl kvůli rasistickým urážkám přerušen

Sobotní zápas španělské ligy mezi Getafe a Sevillou poznamenaly rasistické útoky domácích fanoušků na Marcose Acuňu, kvůli nimž rozhodčí duel na několik minut přerušil. Na rasově motivované urážky z publika si po utkání stěžoval i trenér Sevilly Quique Sánchez Flores, jenž v minulosti v Getafe několikrát působil.

Nyland po česko-slovenském dvojboji vychytal nulu při vítězství Sevilly v Getafe

Fotbalisté Sevilly porazili ve 30. kole LaLigy Getafe 1:0, a vzdálili se tak sestupovým pozicím. O výhře Andalusanů na předměstí Madridu rozhodl Sergio Ramos, který zúročil své kvality v zakončování standardních situací od rohového praporku. Velký podíl na tříbodovém zisku hostů měl i norský brankář Orjan Nyland, jenž se po zápasech s českou a slovenskou reprezentací vrátil do brány Rojiblancos ve velkém stylu, když nepustil za záda ani jeden ze střeleckých pokusů Azulones.

Getafe hledá střelce, Sevilla dávnou formu

V sobotu odpoledne se dočkají prvoligového fotbalu i návštěvníci Estadio Coliseo del Golfo. Domácí Getafe se pokusí ve 30. kole LaLigy udržet se v první desítce, které by se moc ráda přiblížila Sevilla. Její forma ale moc optimismu nenabízí.

Vyhazov Beníteze nakopl Celtu k vítězství. Pád Sevilly předznamenal výlev En Nesyriho

Sevilla prohrála v domácím utkání 29. kola LaLigy s Celtou Vigo 1:2. Hosté vstupovali do střetnutí pod vedením nového lodivoda Claudia Giráldeze, kterému přidělal na čele vrásky už v 18. minutě Youssef En Nesyri. Marocký útočník po změně stran ukázal i svou stinnou stránku, když po nechtěném vystřídání kopal do bedny s lahvemi a hádal se s vlastním koučem. Chvíli nato Celta vyrovnala zásluhou náramné trefy Carlese Péreze, na kterého ještě v závěru navázal vítěznou patičkou Jörgen Strand Larsen. Trenér Viga tak prožil příjemný debut na lavičce Los Celestes.

Sevilla odehraje důležitý souboj se Celtou

Devětadvacáté kolo španělské LaLigy pokračuje pětizápasovým maratonem v neděli, prvním z duelů bude souboj Sevilly se Celtou Vigo. Týmy, které od sebe dělí pouhé čtyři body a tři příčky v tabulce, svedou jistě velmi zajímavý záchranářský souboj, protože ani jeden z nich rozhodně nemá svou příslušnost mezi elitou pro příští sezónu jistou.

Zběsilý konec odstartovaný Romerem zničil Almeríi sen o prvním ligovém vítězství

Sevilla remizovala ve 28. kole LaLigy s poslední Almeríí 2:2, i když po většinu utkání strádala. Indálicos se dostali před koncem první půle do vedení, které drželi dlouho i díky brankáři Luísi Maximianovi, jenž zde hostuje z Lazia. V závěrečné desetiminutovce ovšem k obratu zavelel Isaac Romero, jehož dvě asistence pomohly otočit utkání ve prospěch Los Hispalenses. Poslední slovo si ale vzali hráči La Uniónu a v nastavení vyrovnali. Přesto nadále čekají na svou první ligovou výhru v letošní sezoně.

V dohrávce se střetne Almeríe se Sevillou

V pondělí večer bude pokračovat snaha Almeríe o první vítězství v LaLize v ročníku 2023-24. Na Power Horse Stadium zavítá Sevilla. Domácí zůstávají na dně tabulky, přičemž v letošní sezoně nasbírali z 27 zápasů pouhých devět bodů, což je 11 zápasů před koncem propastných 15 bodů od záchrany, zatímco Sevilla je na 14. místě, osm bodů od sestupového pásma.

Sociedad po pohárovém zklamání selhal v lize s probouzející se Sevillou

Fotbalisté Sevilly vyhráli ve 27. kole LaLigy nad Realem Sociedad 3:2. Domácí začali utkání velice aktivně a krátce po jeho začátku započali cestu k vítězství dvěma góly Youssefa En Nesyriho. Tři body Andalusanům však zařídil až po změně stran Sergio Ramos. Domácí se tak druhou výhrou před vlastním publikem za sebou posunuli v neúplné tabulce už na 14. místo. Baskové naopak v krátké době zaznamenali druhé zklamání, když po vypadnutí z poháru podlehli Rojiblancos po téměř třech letech.

Trápící se Real Sociedad se potřebuje nastartovat proti Seville

V sobotu odpoledne bude pokračovat již 27. kolo LaLigy zajímavým duelem dvou uchazečů o poháry. Na Estadio Ramón Sánchez Pizjuán do Sevilly přicestuje Real Sociedad, aby se pokusil konečně vzpamatovat ze série porážek.

Nespokojený Modrič rozdával krásnou trefou úsměvy. Ramos opustil Madrid bez bodů

Hráči Realu Madrid porazili ve 26. kole LaLigy Sevillu 1:0 a upevnili si první příčku v tabulce. Výhra se však pro domácí nerodila snadno. Los Blancos sice v 10. minutě rozvlnili soupeřovu síť po ráně Lucase Vázqueze, videorozhodčí ovšem objevil předchozí faul, a tak byl gól odvolán. Bílý balet se poté v útoku trápil, v 81. minutě jej ale vysvobodil parádní střelou k tyči Luka Modrič.

Real Madrid hostí Sevillu, na stadion Bernabéu se vrátí Sergio Ramos

Návrat Sergia Ramose, čeká ho slavný svatostánek Santiago Bernabéu. Real Madrid přivítá v neděli Sevillu a očekává nápravu klopýtnutí z minulého kola. Bílý balet zůstává v čele LaLigy, kde má pětibodový náskok na Barcelonu a šestibodový na jiný katalánský celek Gironu. Pokud jde o hosty, ti se herně zlepšili, ale zůstávají až patnáctí.

Sevilla po úspěšném madridském dvojboji odjela z Valencie s jedinou střelou a bodem

Hráči Valencie nepřetavili výraznou herní převahu ve vstřelený gól a v zápase 25. kola LaLigy si připsali remízu 0:0 se Sevillou. Hosté přicestovali na legendární stadion Mestalla se dvěma triumfy v zádech, proti aspirantovi na postup do pohárové Evropy však tentokrát jen bránili a poprvé vypálili až v nastavení druhé půle. Zřejmě největší příležitost ke skórování měl už v prvním dějství Roman Jaremčuk, kterého vychytal gólman Orjan Nyland.

Potvrdí Sevilla skvělou formu i proti Valencii?

Oživená Sevilla se bude snažit o tři výhry v řadě v LaLize, když v sobotu večer zamíří na Mestallu k zajímavému souboji s Valencií. Hosté nastoupí do zápasu po úspěchu 1:0 nad Atléticem Madrid, zatímco Valencia v posledním utkání v nejvyšší španělské soutěži utrpěla porážku 0:2 s Las Palmas.