BK Häcken Švédsko - BK Häcken - Zprávy

Další články

Historický postup Karabachu nepřekazilo ani vyloučení. Jezdci rozhodli do poločasu

Fotbalisté Karabachu porazili v závěrečném kole skupiny H Evropské ligy bezradný Häcken 2:1, díky čemuž poprvé v klubové historii postoupili do jarní fáze tohoto kontinentálního poháru. Domácí k triumfu nakročili hned v úvodní minutě, kdy obrovskou chybu v rozehrávce hostů potrestal Leandro Andrade. Na něj v závěru první půle navázal krásnou trefou Yassine Benzia a definitivně zlomil odpor Seveřanů. Ti po změně stran dostatečně nevyužili déle než půlhodiny trvající početní převahu a ani na šestý pokus se nedočkali prvního bodu.

Karabach je blízko historického úspěchu. Pokazí Häckenu rozlučku s trenérem?

Už jen krůček schází Karabachu k historicky první účastí v jarní vyřazovací fázi libovolné evropské soutěže. Ázerbájdžánskému celku stačí doma porazit Häcken, jenž i po pěti zápasech zůstává bez bodu na dně tabulky skupiny H.

Häcken nebyl při spanilé jízdě Bayeru překážkou, gólovou radost prožil uzdravený Schick

Fotbalisté Leverkusenu nezaváhali v pátém kole Evropské ligy na hřišti Häckenu a výhrou 2:0 si udrželi neuvěřitelnou sérii vítězství, která se natáhla již na 14 soutěžních klání v řadě. Domácí sice byli poměrně překvapivě v první půli střelecky aktivnější, německý celek se však opět mohl spolehnout na svého kanonýra Victora Boniface, jenž už ve 14. minutě vsítil rozhodující branku. V základní sestavě hostů scházel z českých fotbalistů jen Patrik Schick, který se dostal na hřiště v průběhu druhé půle a svůj další návrat po zranění rovnou ozdobil pojišťujícím gólem.

Leverkusen si chce na hřišti Häckenu pojistit první místo. Vrátí se Schick do sestavy Werkself?

Do zasněženého Göteborgu dorazil ve středu Leverkusen, aby se zde o den později utkal s Häckenem. Hosté si ve Švédsku mohou pojistit prvenství ve skupině, domácí pak budou bojovat o první body a udržení naděje na postup. Na straně německého výběru by do utkání mohl po zranění zasáhnout útočník Patrik Schick.

Postupové šance Häckenu klesly k bodu mrazu, i druhou severskou bitvu ovládlo Molde

Molde zvítězilo ve čtvrtém utkání skupiny H Evropské ligy nad Häckenem v jeho göteborském azylu 3:1. Skandinávský souboj rozhodlo mužstvo z Norska už v první půli, ve které na trefu Fredrika Gulbrandsena ze 16. minuty navázal přesným zásahem Kristian Eriksen. Hosté se díky tomu v tabulce bodově dotáhli na druhý Karabach, jenž vyzvou v příštím kole na přímý souboj o postup. Naopak švédský celek počtvrté ve skupině prohrál a do jarní fáze evropských pohárů se s největší pravděpodobností nepodívá.

Beznadějně poslední Häcken chce Molde oplatit úvodní debakl na norské půdě

Häcken se jako jediný švédský celek ve skupinové fázi evropských pohárů snaží držet prapor své země, jenže po polovině skupiny H je na tom hrůzostrašně a teď už nutně potřebuje uspět. V dosavadních třech duelech totiž ještě ani jednou nebodoval a s hrozivým skóre 1:10 je beznadějně poslední. Nyní se pokusí zlomit svou tristní bilanci proti norskému Molde, které získalo své první body právě před čtrnácti dny.

Severský duel zahřál u srdce fanoušky ofenzivního fotbalu. Molde prohloubilo krizi Häckenu

Fotbalisté Molde vyhráli ve třetím kole skupiny H Evropské ligy na domácím hřišti nad Häckenem 5:1. Severský souboj nabídl atraktivní fotbal již v první půli. Ještě před úderem 30. minuty totiž o tříbodovém zisku norského celku rozhodla hned trojice různých střelců, přičemž třetí z přesných tref zaznamenal Emil Breivik, jenž zároveň oslavil 10. gól v kalendářním roce. Důvod k radosti naopak neměli po závěrečném hvizdu hráči Häckenu, neboť se nachází i po třetím kole bez jediného bodu na chvostu tabulky.

Häcken usiluje v Molde o první body i gól

Aker stadion v Molde se stane dějištěm souboje dvou severských mužstev, která mají jednu věc společnou. Häcken i domácí Molde jsou bodově na nule a usilují o první body. Švédský Häcken dokonce ani jednou neskóroval.

Häcken si z historického večera neodnesl ani bod. Střelecký prach Karabachu zažehl Juninho

Hráči Karabachu si ve druhém kole Evropské ligy připsali další výhru, když v základní skupině H přehráli domácí Häcken 1:0. Švédové ve svém domácím debutu na evropské scéně dlouho odolávali střeleckému tlaku Ázerbájdžánců, kteří v úvodní hodině hry zamířili mezi tři tyče jen jednou. Střeleckou impotenci nakonec dokázala vyléčit brazilská posila Juninho, který vzal v 70. minutě zápas do vlastních rukou a individuální akcí rozhodl.

Qarabağ Ağdam cestuje do Švédska pro tři body

Häcken zažil náročný start do nového ročníku Evropské ligy a ještě dlouho se z debaklu od Bayeru léčil. A ani teď se nedá říct, že by dorazil slabý soupeř, protože Häcken na své půdě uvítá Qarabağ Ağdam, který je ve skvělé formě.

Debutující Kovář se na nulu s Häckenem nenadřel. Bayer zničil obranu vedenou slávistou

Švédský Häcken se nedokázal vzepřít prognózám a v prvním kole skupiny H Evropské ligy prohrál na hřišti Leverkusenu 0:4. Obrana hostů, v jejímž srdci nastoupil kmenový hráč Slavie Aiham Ousou, nezachytila start zápasu a v úvodních 16 minutách hned dvakrát inkasovala. Rychlým zásahům přes celé hřiště přihlížel i Matěj Kovář, jenž se mezi třemi tyčemi Bayeru objevil poprvé a svůj debut oslavil takřka bezproblémovým čistým kontem. Adam Hložek se na trávník dostal v 73. minutě v čase čtyřgólového vedení domácích a k jeho dalšímu navýšení nepřispěl.

Rozjetý Bayer nehodlá zpomalit ani proti švédskému Häckenu

Bayer Leverkusen vstoupil do sezony fantasticky a svou formu z bundesligových trávníků bude chtít napodobit i v Evropské lize. Využít může domácího prostředí a role favorita, protože BayArenu navštíví švédský BK Häcken.

Slavia uvolnila Ousoua, ve zbytku roku bude hostovat v Häckenu

Aiham Ousou nebude ve zbytku roku hrát za Slavii, formou hostování bez opce se vrací do mateřského BK Häcken. Třiadvacetiletý stoper si ve vlasti zahraje také Evropskou ligu...

Allsvenskan 2020 - souhrn sezóny první švédské ligy (1/2)

Ve Švédsku je již kompletně dohraná fotbalová sezóna 2020 v první lize. Zatímco v předešlých sezónách se hrálo od dubna do listopadu, tak ta letošní se posunula až na druhou polovinu června s koncem v prosinci. V lize stále není zaveden VAR a vypadá to, že ani nebude v roce 2021, jelikož vedení ligy zatím VARu nevěří a hodlá čekat na lepší používání této technologie, přitom kvalita sudích není kdovíjaká.