Östersunds FK Švédsko - Östersunds FK - Zprávy

Další články

Arsenal po mizerném výkonu prohrál, přesto postupuje

Až nečekaně dramatické střetnutí bylo k vidění na Emirates Stadium, kde se domácí Arsenal protrápil k osmifinálovému postupu přes švédského trpaslíka z Östersundsu. Dva slepené góly hostí zajistily hostům šokující poločasové vedení 2:0, které téměř smazalo třígólovou ztrátu z prvního zápasu. Na úvod druhé půle ovšem Kanonýry přece jen uklidnil zásah Seada Kolašinace, a tak navzdory prohře 1:2 Arsenal v Evropské lize pokračuje i nadále.

Arsenal si chce proti Östersundu pohlídat osmifinálovou účast

Ani jeden z šesti anglických účastníků v evropských pohárech na úvod jarní vyřazovací fáze nepoznal chuť porážky. Jako první se k odvetnému zápasu dostane londýnský Arsenal, který si po výhře 3:0 na půdě švédského Östersundu nepřipouští nic jiného než postup do dalšího kola Evropské ligy. Vzhledem k tomu, že Kanonýry již o víkendu čeká finále ligového poháru proti Manchesteru City, lze očekávat, že manažer Arséne Wenger dopřeje ve čtvrtek šanci i hráčům širšího kádru, ne-li klubové akademie.

Arsenal tříbrankovým vítězstvím ve Švédsku vykročil za postupem

Po vzoru Manchesteru City a Liverpoolu také londýnský Arsenal suverénně opanoval úvodní zápas vyřazovací fáze v pohárové Evropě na půdě soupeře, když přehrál švédský Östersunds v Jamtkraft Areně 3:0. Základ úspěchu položili Kanonýři dvěma góly již v zahajovací půlhodině, poslední trefu pak po změně stran přidal Mesut Özil. V samém závěru si domácí mohli připsat alespoň čestný úspěch, neboť dostali výhodu pokutového kopu, avšak Tom Pettersson si na Davida Ospinu nepřišel, a tak švédský celek čelí příští týden takřka nesplnitelnému úkolu.

Arsenal jede do švédského mrazu vykročit za postupem

Čím více se Arsenalu nedaří plnit předsezonní cíle v domácí Premier League, tím ambice londýnského klubu v Evropské lize narůstají. Právě pohárová soutěž se nyní pro Kanonýry jeví jako ta nejlepší možnost k zajištění účasti v příštím ročníku Ligy mistrů, tedy v případě celkového triumfu. První překážkou bude Arsenalu na této dlouhé cestě švédský zázrak Östersunds a také nezvykle drsné herní podmínky...

Hertha BSC - Östersunds FK 1:1

Švédský Östersunds měl před závěrečným zápasem skupiny J zajištěn postup do jarní fáze Evropské ligy, ovšem v Berlíně s místní Herthou ještě bojoval o první místo na dálku se španělským Bilbaem. Nakonec získal bod, vybojoval tedy stejný počet jedenácti bodů jako konkurenční Athletic. Nicméně kvůli horší bilanci vzájemných duelů nakonec skončil druhý. Přitom stačilo tak málo, dvě minuty před koncem kopal pokutový kop.

Preview: Hertha BSC - Östersunds FK

Hertha zakončí skupinovou fázi v domácím utkání s Östersundem, který si překvapivě s předstihem zajistil postup. Berlínský celek už nemá šanci na postup, ale rád by švédské senzaci oplatil porážku z prvního zápasu.

Östersunds FK - Zarja Luhansk 2:0

Östersunds vyhrál další domácí zápas a s předstihem si překvapivě zajistil postup do jarních bojů. Švédská senzace na umělé trávě porazila Zorju Luhansk 2:0. Ukrajinský celek ještě nemusí smutnit, na závěr skupinové fáze si to o druhé postupové místo rozdá s Bilbaem a bude mít výhodu domácího trávníku.

Preview: Östersunds FK - Zarja Luhansk

Švédský Östersunds si ve skupině J vede poměrně slušně a svými výkony si rozhodně říká o postup do další fáze. V tuto chvíli je považován za jedno z největších překvapení dosavadního průběhu EL a nyní může dosáhnout svého cíle. Pokud totiž v domácím prostředí porazí konkurenční Zarju Luhansk, tak si zajistí dvaatřicítku nejlepších minimálně z druhého místa. Momentálně je první se sedmi body, ukrajinskému klubu patří druhá příčka se šesti body.

Athletic Bilbao - Östersunds FK 1:0

Mnoho nescházelo a senzace letošní Evropské ligy Östersunds se mohla postarat o další překvapení a ze San Mamés si odvézt bod. Athletic nakonec roli favorita zvládl a zvítězil, na tři body se však pořádně nadřel. Vystřelil je až dvacet minut před koncem Aduriz.

Preview: Athletic Bilbao - Östersunds FK

Překvapivý lídr skupiny J čeká další prověrka, která ukáže, jak vážně to švédský celek myslí s postupem. Zatím se Östersunds drží se sedmi body na kontě první příčky, o kterou se ho pokusí připravit baskické Bilbao.

Östersunds FK - Athletic Bilbao 2:2

Bilbao nenavázalo na svou minulou cennou ligovou výhru nad Sevillou a z půdy podceňovaného švédského Östersundsu urvalo jen bod. Ačkoli po půli vedlo, nakonec bylo rádo, že uhrálo alespoň konečnou remízu. Domácí mohli zůstat po třetím kole stále stoprocentní, ovšem o konečné vítězství přišli minutu před koncem.

Preview: Östersunds FK - Athletic Bilbao

Ani Hertha, ani Athletic. Překvapivým lídrem skupiny J je švédský nováček Östersunds FK, který má po dvou zápasech plný počet bodů a navíc ani jednou neinkasoval. Domácí tentokrát přivítají zkušený evropský celek Athleticu.

Östersunds FK - Hertha BSC 1:0

Östersunds se pomalu ale jistě stává pohřebištěm favoritů. Po Galatasarayi, PAOK Soluň odjíždí s nepořízenou i Hertha. Německý celek si na umělé trávě nevěděl rady a domácí o své výhře rozhodli z pokutového kopu.

Östersunds na své umělce přivítá Herthu Berlín.

Daleká cesta a netradiční povrch čeká na Herthu. Östersunds je od hlavního města Spolkové republiky vzdálen 1200 mil. Německý celek je favoritem, ale Östersunds není radno podceňovat. Doma totiž letos třikrát zvítězil a připsal si skalpy zkušených týmů.