Šachtar Doněck Ukrajina - Šachtar Doněck - Zprávy

Laštůvka přestoupil do Dněpropetrovsku

Přestup gólmana Jana Laštůvky ze Šachtaru Doněck do Dněpru Dněpropetrovsk je hotov. Sedmadvacetiletý český brankář dnes stvrdil přesun mezi dvěma ukrajinskými kluby podpisem tříleté smlouvy. Podle neoficiálních informací za něj Dněpr zaplatil 2,5 milionu eur (64,5 milionu korun).

Gólman Laštůvka zřejmě přestoupí do Dněpropetrovsku

Novým působištěm brankáře Jana Laštůvky by se už brzy mohl stát Dněpr Dněpropetrovsk. Sedmadvacetiletý gólman Šachtaru Doněck, který v minulé sezoně hostoval ve West Hamu, s klubem jedná o podmínkách smlouvy. Dohoda je podle všeho na spadnutí.

Čigrinskij odmítl Barcelonu, chce zůstat v Šachtaru

Ukrajinský fotbalový reprezentant Dmitrij Čigrinskij odmítl nabídku na přestup do týmu vítěze Ligy mistrů Barcelony. Do Španělska nepůjde prý proto, že chce zůstat v Šachtaru Doněck, se kterým triumfoval v posledním ročníku Poháru UEFA.

Hübschman na omluvu z přípravy reprezentace ani nepomyslel

Několik let hraje Tomáš Hübschman pravidelně Ligu mistrů, ale v národním týmu v posledních třech letech chyběl. Paradoxně se do něj vrátil až ve chvíli, kdy se stal vítězem Poháru UEFA. Ani namáhavá a dlouhá sezona ho prý ale nemohla odradit od toho, aby na přípravu s Maltou s potěšením přijel.

Laštůvka ve West Hamu končí

Jan Laštůvka ve West Hamu skončil. Šestadvacetiletý gólman, který se za celou sezonu přes anglického reprezentanta Roberta Greena nedostal v ligovém utkání do branky londýnského klubu, se z hostování vrací zpátky do Šachtaru Doněck.

Hübschman měl po vyrovnání obavy, teď ho čekají oslavy

Šestým a posledním českým vítězem Poháru UEFA v historii se stal ve středu večer sedmadvacetiletý Tomáš Hübschman, aniž by kopnul ve finálovém souboji svého Šachtaru Doněck proti Werderu Brémy do míče.

Šachtar chce po úspěšném finále prorazit i v Lize mistrů

Vítězem posledního ročníku Poháru UEFA se stal Šachtar Doněck. Ukrajinci se poprvé dostali do evropského finále a hned uspěli, když v prodloužení porazili Werder Brémy.

Derniéra Poháru UEFA skončila triumfem Šachtaru

Zápas začal náporem ukrajinského týmu. Vše však korunoval na začátku šesté minuty Ilsinho, který po Jadsonově přihrávce na šestnáctku nikým nebráněný vypálil vedle Wieseho branky. Brémy na šanci Šachtaru odpověděly za dvě minuty, po Boenischově autu se ke střele dostal Baumann, ale vypálil vedle. Po úvodním tlaku Ukrajinců se tak osmělil Werder a převzal iniciativu.

V Istanbulu se dnes rozhodne o vítězi Poháru UEFA

Historicky poslední finále Poháru UEFA hostí Istanbul. Na stadionu Şükrü Saracoğlu budou o evropskou slávu bojovat Šachtar Doněck a Werder Brémy.

Šachtar dostane za "útěk" Matuzalema 12 milionů eur

Mezinárodní sportovní arbitráž (CAS) dnes nařídila Realu Zaragoza zaplatit Šachtaru Doněck dvanáct milionů eur (320 milionů korun) za předloňský přestup brazilského fotbalisty Matuzalema.

Hübschman absolvuje v Istanbulu přípravu, jako kdyby hrál

Ve středečním finále Poháru UEFA bude Tomáš Hübschman držet palce svým spoluhráčům ze Šachtaru Doněck pouze v hledišti, neboť nemůže nastoupit kvůli žlutým kartám. Přesto s týmem do Istanbulu odcestoval a zúčastní se celé přípravy před zápasem, jako kdyby měl do utkání nastoupit. Sám fotbalista si to tak přál.

Hübschman: Jen naplňujeme cíl, kterým bylo vyhrát Pohár UEFA

Ani smolná třetí žlutá karta nezabránila Tomáši Hübschmanovi oslavovat historický postup Šachtaru Doněck do finále Poháru UEFA. A to i přesto, že právě kvůli trestu za karty o rozhodující duel přijde. Zároveň prozradil, že nečekaná účast Šachtaru ve finále není pro ukrajinský celek takovým překvapením.

Šachtar si zahraje finále Poháru UEFA, Hübschman bude chybět

Ve velkém ukrajinském semifinále vítězí Šachtar Doněck. Stav utkání byl na stadionu RSK Olimpijskyj dlouho 1:1, což by znamenalo prodloužení, jenže dvě minuty před koncem o historickém postupu Šachtaru rozhodl Ilsinho.

O prvním finalistovi Poháru UEFA se rozhodne v Doněcku

Odveta velkého ukrajinského souboje mezi Dynamem Kyjev a Šachtarem Doněck je opět po týdnu tady. Oba kluby jsou nesmírně blízko velkému úspěchu a dlouholetá rivalita mezi těmito dvěma celky slibuje bitvu, která letos ještě v Poháru UEFA nebyla.

Hamburk a Šachtar si pochvalují výsledky z úvodních semifinále

Možná až nečekaně příznivé výsledky si přivezli z úvodních semifinálových utkání Poháru UEFA fotbalisté Hamburku a Šachtaru Doněck. Oba týmy cítí, že jsou blízko vysněnému finále, a v domácích odvetách nechtějí o svoji šanci přijít.