1 : 2
po prodloužení
(0:1, 1:1)

Spartak zlomil opäť oslabené Dnipro 1 v predĺžení a ide do skupinovej fázy EKL

Dnipro 1 na svojom domácom trávniku v Košiciach privítalo v odvete play off Európskej konferenčnej ligy Spartak Trnava a opäť s ním remizovalo 1:1 (0:1). V predĺžení však skórovali už iba červenočierni a po výsledku 2:1 postupujú do skupinovej fázy súťaže.

Už v tretej minúte po tom, čo odvrátili loptu z rohového kopu Dnipra, zamierili Spartakovci do brejku. Mikovič prihrávkou cez veľkú časť šírky ihriska našiel na pravej strane Daniela, ktorý spracovaním do protipohybu obrancu posadil na zem Rubchynskyiho a k bližšej žrdi prekonal Kinareikina - 0:1.

V 28. minúte Bainovič kopol dlhý pas do pokutového územia Mikovičovi. Ten si to dobre prebral a napálil do gólmana Dnipra. V 44. minúte Ofori operoval na hranici pokutového územia. Prihral Danielovi, ktorého obaľovačka rozozvučala ľavú ukrajinskú žrď. Na polčasovú prestávku schádzali tímy za jednogólového vedenia Trnavy.

V 60. minúte vyvrcholil tlak Dnipra vyrovnávajúcim gólom, ktorému veľmi pomohla Trnava. Center z ľavej strany našiel hlavu Gorosita, ktorý poslal loptu veľmi efektným spôsobom do vlastnej brány - 1:1.

Trnava neskôr ožila. V 76. minúte našiel Mikovič v pokutovom území Daniela a jeho veľmi dobrú strelu vyrazil Kinareikin nad brvno. V riadnom hracom čase skončilo stretnutie nerozhodne rovnakým výsledkom ako v Trnave 1:1, a tak duel išiel do predĺženia. V 98. minúte bol Ofori obeťou nepekného zákroku a hlavný arbiter využil VAR. Červenú kartu následne uvidel Babenko. V 106. minúte center z ľavej strany Paur iba tečoval a Bukata doklepol loptu za ležiaceho Kinareikina - 1:2.

V 108. minúte dostal druhú žltú a následne červenú kartu Horin. V 114. minúte rozhodca opäť využil VAR, keď posudzoval, či Štetina nefauloval v hlavičkovom súboji v pokutovom území. Penalta sa nepískala. Zápas sa nadstavoval o päť minút, ale trnavskú radosť už nič nepokazilo. Spartak Trnava vyhral po predĺžení nad Dniprom 1 pomerom 2:1 a spolu so Slovanom Bratislava si zahrá skupinu Európskej konferenčnej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu