předkola - 3. předkolo - nemistrovská část - odvety
17.08.2023 20:00 CET
3 : 1
(1:0)

Trnava ide ďalej, obranca Štetina proti Poznani s ďalším dôležitým a parádnym gólom

Spartak Trnava predviedol v odvete tretieho predkola Európskej konferenčnej ligy v "malom Ríme" heroický výkon a veľmi zdatného poľského súpera z Poznane vyradil zo súťaže po výsledku 3:1 (1:0). Postupový gól strelil efektnými nožničkami obranca Štetina.

Hostia však boli v prvých minútach, a nielen vtedy, veľmi aktívni. V celom stretnutí výrazne dominovali takisto v držaní lopty. V šiestej minúte Djuričinovmu pokusu chýbala presnosť a razancia. V jedenástej minúte chyboval Kóša a hostia sa takmer dostali do šance. Hotič našťastie pre slovenských hráčov vypálil nad domácu bránu. V dvanástej minúte hlavou tesne minul bránu Trnavy Ishak. Poznaň diktovala tempo zápasu. Držala loptu na útočnej polovici a kombinovala.

V 27. minúte Daniel z pravého krídla našiel vo vápne Djuričina, ktorý vypálil z prvej, avšak vedľa priestoru troch žrdí. V 37. minúte Spartak premenil na gól hneď svoju prvú strelu do priestoru brány. Ofori prebral prihrávku v pokutovom území a loptu z pravej strany po zemi pekne zakrútil k vzdialenejšej žrdi - 1:0.

V 42. minúte Miličova hlavička skončila tesne vedľa. V 45. minúte chytil Takáč Marchwińského pokus spoza pokutového územia. Prvý polčas sa nadstavoval o päť minút. Postupový tromf nemal v tejto chvíli v rukách ani jeden tím.

V 50. minúte vyrobil gólovú prihrávku v 16-ke Ofori. Lopta sa vygúľala pred voľného Daniela, ktorý to zblízka napálil k žrdi - 2:0. Za takéhoto stavu postupovali červenočierni. V 64. minúte si Poliaci vytvorili veľký tlak a Trnavčania sa nemali k odkopnutiu lopty. Doslova ju prenechali hosťom a veľmi pekne trafil Velde - 2:1.

V 74. minúte Koštrna v sklze poslal centrovanú loptu z pravej strany do pokutového územia, kde bol voľný Štetina. Stopér, ktorý sa v poslednom období nevšedne rozstrieľal, nasadil parádne nožničky a zvýšil na 3:1.

V deviatej nadstavenej minúte Takáč vytiahol veľmi dôležitý zákrok. Hlavný arbiter nadstavil zápas až o desať minút. Trnava prestála nápor súpera a po domácom víťazstve 3:1 nad Lechom Poznaň si zahrá play off Konferenčnej ligy.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu