Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - zprávy

Jablonečtí v Konferenční lize po výhře nad Kluží nastoupí v Alkmaaru

Jablonečtí ve čtvrtečním druhém utkání skupiny D Evropské konferenční ligy nastoupí v Alkmaaru. Svěřenci trenéra Petra Rady by rádi navázali na úvodní domácí vítězství 1:0 nad Kluží a nizozemskému soupeři částečně oplatili deset let starou porážku v kvalifikaci Evropské ligy.

Slavia zkusí v Rotterdamu proti Feyenoordu navázat na výhru nad Unionem

Slávisté nastoupí ve čtvrtek v Rotterdamu proti slavnému Feyenoordu k druhému utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Český šampion před dvěma týdny na úvod zvítězil doma nad Unionem Berlín 3:1 a případná další výhra by ho zase o něco přiblížila k postupu. Mírným favoritem je nizozemský tým, který v dávné minulosti získal čtyři mezinárodní pohárové trofeje.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (2)

V souboji o atraktivní patnáctou pozici je i Česko. To je hlavní zpráva úvodního kola základních skupin evropských pohárů. Nic není hotovo, ve hře je spousta bodů a řada soupeřů předvedla také dobrý první krok, každopádně české kluby po nevydařeném předkole zaznamenaly solidní vstup.

Bod nebyl daleko, napsal německý tisk po porážce Unionu na Slavii

I přes porážku 1:3 v úvodním zápase Evropské konferenční ligy na hřišti pražské Slavie vyzdvihl německý tisk bojovnost hráčů Unionu Berlín, kteří museli hrát více než poločas v početním oslabení. Výhru českého mistra označili komentátoři za zaslouženou, nicméně rozhodující gól Jana Kuchty šest minut před koncem za šťastný. Média cítila, že bod za remízu nebyl pro Union daleko.

České kluby se přiblížily k elitní patnáctce žebříčku národních koeficientů

České kluby se po čtvrtečních zápasech evropských pohárů přiblížily elitní patnáctce v žebříčku národních koeficientů UEFA. Tuzemské týmy se posunuly o jednu příčku na 17. místo a na klíčovou 15. pozici, která jako poslední znamená pět zástupců na evropské scéně, aktuálně ztrácejí už jen 0,4 bodu. V této sezoně se hraje o nasazení do ročníku 2023/24.

První poločas byl z naší strany výborný, řekl Pilař po vítězství 1:0 nad Kluží

Podle záložníka Václava Pilaře Jablonec při vítězství 1:0 nad Kluží v úvodním kole skupiny Evropské konferenční ligy odehrál výborný první poločas, přestože v něm neproměnil řadu šancí. Bývalý český reprezentant nepochyboval, že domácí budou po ruce Mária Camory zahrávat pokutový kop, ze kterého v 52. minutě rozhodl o triumfu Severočechů.

Traoré oslavil narozeniny výhrou, tři body na úvod označil za moc důležité

Slávista Ibrahim Traoré prožil ideální večer. Záložník z Pobřeží slonoviny v den svých 33. narozenin nastoupil po měsíci v základní sestavě Pražanů a oslavu si zpříjemnil vítězstvím 3:1 nad Unionem Berlín v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Výhru považoval z hlediska postupových ambicí za mimořádně důležitou.

Kačaraba utrpěl zlomeninu v obličeji a mimo hru bude čtyři až šest týdnů

Slávistický fotbalista Taras Kačaraba utrpěl v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy s Unionem Berlín zlomeninu v obličeji. Podle trenéra Pražanů Jindřicha Trpišovského bude ukrajinský obránce mimo hru čtyři až šest týdnů a poté bude muset nosit ochrannou masku.

Tohle jsem já, takové góly dávám, řekl Kuchta k vítězné dorážce proti Unionu

Před necelým měsícem ležel útočník Jan Kuchta s ledvinovým kamenem tři dny v nemocnici, zdravotní potíže už ale překonal a dnes vítězným gólem pomohl fotbalistům Slavie k výhře 3:1 v úvodním utkání skupiny Evropské konferenční ligy. Čtyřiadvacetiletý nejlepší střelec minulé ligové sezony v 84. minutě poslal do sítě míč, který se k němu ve vápně příhodně odrazil.

Jablonečtí na úvod EKL porazili Kluž 1:0, rozhodl Pilař z penalty

Jablonečtí vstoupili do Evropské konferenční ligy domácí výhrou 1:0 nad rumunským mistrem Kluží. Utkání skupiny D rozhodl v 52. minutě Václav Pilař proměněnou penaltou, před níž byl vyloučený hostující Mário Camora.

Konferenční liga - souhrn 1. kola skupinové fáze

Slavia porazila Union Berlín a vede tabulku své skupiny, v jejímž druhém zápase se Maccabi rozešlo smírně s Feyenoordem. Rennes remizovalo s Tottenhamem, Slovan Bratislava nestačil na FC Kodaň. AS Řím večer nedal šanci CSKA Sofia...

Slavia si v přesile zahrávala s ohněm, nakonec však Union zdolala

Ani přes více než 50minutovou přesilovku to Slavia nedostala zadarmo, ale tři body nakonec v kasičce zacinkaly díky dvěma zásahům střídajících Kuchty a Schranze. Slavia tak po loňské zkušenosti s Leverkusenem doma přemohla i dalšího bundesligového soka v Unionu...

Konferenční liga - preview 1. kola skupinové fáze

Se dvěma českými celky startuje premiérový ročník Konferenční ligy. Slavia se utká doma s Unionem Berlín. Jablonec bude hrát na svém stadionu proti rumunské Kluži. Jeden z největších favoritů anglický Tottenham čeká souboj ve francouzském Rennes. AS Řím si to rozdá s přemožitelem Plzně CSKA Sofia. Premiéry v hlavní části evropských pohárů se dočkají třeba gibraltarský Lincoln Red Imps, slovinský NK Mura či estonská Flora Tallin.

Považanec: Když budeme proti Kluži hrát jako se Žilinou, můžeme být úspěšní

Jakub Považanec z Jablonce věří, že pokud Severočeši ve čtvrtečním úvodním duelu skupiny Evropské konferenční ligy s Kluží podají minimálně takové výkony jako proti Žilině ve 4. předkole, mohou uspět. Cílem pro domácí jsou podle slovenského záložníka tři body.

Slavia si vytváří plno šancí, ale měla problémy s koncovkou, řekl trenér Unionu

Podle trenéra Unionu Berlín Urse Fischera je pražská Slavia týmem, který si vytváří hodně šancí, ale má problémy s jejich proměňováním. Za hlavní hvězdu červenobílých označil švýcarský kouč záložníka Nicolaeho Stancia, zaujali ho i další středopolař Ibrahim Traoré a křídelníci Ubong Ekpai se Srdjanem Plavšičem.