Konferenční liga UEFA - Konferenční liga - zprávy

Jablonečtí si přáli zvučnější soupeře, věří ale, že mohou postoupit

Zástupci jabloneckého fotbalového klubu se shodli, že si přáli ve skupině Evropské konferenční ligy dostat atraktivnější soupeře, jako je třeba Tottenham. Zároveň ale věří, že v konkurenci Alkmaaru, Kluže a dánského celku Randers mají šanci na to zabojovat o postup.

Skupina srovnatelná s Evropskou ligou, řekl po losu Trpišovský

Slavisté se shodli, že jim los hlavní fáze Evropské konferenční ligy přisoudil skupinu, která svou obtížností připomíná spíše kvalitnější pohárovou soutěž Evropskou ligu. Pražané se utkají s Feyenoordem Rotterdam, Unionem Berlín a Maccabi Haifa. Čeští mistři očekávají vyrovnaný boj o první místo.

Evropské koeficienty po pohárovém týdnu (1)

Na rozdíl od loňského covidového scénáře odstartovala pohárová sezona 2021/2022 v tradičním letním období. Kvalifikační fáze však přeci jen probíhá jinak, než jsme byli poslední roky zvyklí. Po bezmála čtvrtstoletí se totiž na scénu vrací třetí soutěž, což má dopady nejen na formát předkol, ale i na výpočet národních koeficientů.

Slavia narazí v EKL na Feyenoord, Union a Haifu, Jablonec mimo jiné na Alkmaar

Slávisté si v papírově silné skupině Evropské konferenční ligy zahrají s Feyenoordem Rotterdam, Unionem Berlín a Maccabi Haifa. Jablonec, druhý český zástupce v hlavní fázi nové pohárové soutěže, narazí na Alkmaar, Kluž a Randers. Rozhodl o tom dnešní los v Istanbulu.

Sparta bude při losování EL v třetím koši, Slavia v Konferenční lize v prvním

Pražská Sparta bude při dnešním losování základních skupin Evropské ligy zařazena do třetího ze čtyř košů. Při losování Konferenční ligy bude mistrovská Slavia díky klubovému koeficientu v prvním koši a vyhne se tak papírově nejsilnějším soupeřům. Jablonec bude v třetím koši.

Všichni jsme strašně zklamaní, řekl Bílek po konci Plzně v Konferenční lize

Trenér Plzně Michal Bílek po odvetě závěrečného 4. předkola Evropské konferenční ligy s CSKA Sofia prožíval velké zklamání. Jeho svěřenci na hřišti bulharského týmu ztratili domácí dvoubrankový náskok a ve 119. minutě prodloužení inkasovali rozhodující gól na 3:0. Kouč nechce spekulovat, jaký bude mít neúspěch dopad na Viktorii, která třetí rok po sobě neprošla do skupiny evropských pohárů.

Trpišovský: V kvalifikaci jsme dávali málo gólů, účast v EKL nás neovlivní

Podle trenéra Jindřicha Trpišovského odehrála Slavia dvojzápas 4. předkola Evropské ligy s Legií Varšava dobře, ale doplatila na horší produktivitu, než měl soupeř. Pražané se na podzim představí pouze ve skupině nově vzniklé Evropské konferenční ligy, jejich kouč se ale domnívá, že to na klub nebude mít ekonomický dopad.

Zlomila to moje neproměněná šance na 2:0, týmu jsem nepomohl, litoval Tecl

Slávistický Stanislav Tecl považoval svoji neproměněnou šanci na začátku druhé půle za zlomový moment odvety 4. předkola Evropské ligy ve Varšavě proti Legii. Třicetiletý útočník byl přesvědčený, že pokud by poslal svůj tým do dvoubrankového vedení, soupeř by už navzdory přesilovce nesrovnal. Polský šampion poté dvěma góly otočil stav, zvítězil 2:1 a postoupil.

Rada: Poslední tři dny jsem toho moc nenaspal, z odvety jsem měl velké obavy

Přestože fotbalisté Jablonce vstupovali do odvety 4. předkola Evropské konferenční ligy v Žilině s náskokem 5:1 z úvodního duelu, trenér Petr Rada měl z utkání velké obavy. Přiznal, že kvůli tomu v posledních třech dnech moc nespal. Severočeši na hřišti slovenského celku vedli od 30. minuty, z Rady ale spadla tíha až v samotném závěru, v němž jeho tým přidal další dvě branky na konečných 3:0.

Ta nejhorší facka, řekl Pernica o vypadnutí Plzně s CSKA Sofia

Plzeňský fotbalista Luděk Pernica byl po vyřazení od CSKA Sofia ve 4. předkole Evropské konferenční ligy hodně zklamaný a naštvaný. Porážku 0:3 po prodloužení v odvetě na hřišti bulharského soupeře zkušený obránce označil za nejhorší facku v nejdůležitějším zápase sezony.

Jednoznačně můj nejdůležitější gól v kariéře, prohlásil Pleštil

Za nejdůležitější gól v kariéře označil záložník fotbalistů Jablonce Dominik Pleštil svou úvodní branku v odvetném duelu 4. předkola Evropské konferenční ligy na hřišti Žiliny. Severočechy díky ní nasměroval k výhře 3:0, která jim v součtu s úvodním triumfem 5:1 vynesla účast v základní skupině. Pleštil si přeje, aby z ní jeho mužstvo postoupilo.

Plzeň v Sofii dohrávala v přesile, přesto vybouchla a v Evropě končí

Ani slibný dvougólový náskok po domácím utkání Plzni v Sofii k postupu do hlavní fáze Konferenční ligy nestačil. Viktoria si po přestávce prakticky nebyla schopna vytvořit jakékoliv šance, a přestože osm minut před koncem prodloužení CSKA přišlo o vyloučeného Caiceda, nakonec ze zbytečného volného kopu závěrem prodlužovaného utkání inkasovala i osudovou třetí ránu...

Jablonečtí vyhráli i v Žilině a postoupili do Evropské konferenční ligy

Jablonečtí zvítězili v odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy v Žilině 3:0 a po dpmácím triumfu 5:1 si podruhé v historii a poprvé po třech letech zahrají základní skupinu evropských pohárů. Vítěznou trefu na hřišti slovenského celku zaznamenal po půlhodině hry Dominik Pleštil, v rozmezí 86. až 88. minuty se prosadili střídající Antonín Vaníček a Tomáš Čvančara.

Dlouho jsem v Žilině nebyl, vzpomínky jsou pěkné, řekl záložník Považanec

Jakožto bývalý hráč rodné Banské Bystrice má záložník Jakub Považanec spoustu pěkných vzpomínek na Žilinu, kterou ve čtvrtek s Jabloncem vyzve v odvetě 4. předkola Evropské konferenční ligy. Především se ale soustředí na samotný duel, do něhož Severočeši vstoupí s náskokem 5:1 z prvního zápasu.

Výsledek 5:1 je trošku zavádějící, na náskok nesmíme myslet, řekl trenér Rada

Ačkoliv Jablonec půjde do čtvrteční odvety 4. předkola Evropské konferenční ligy v Žilině s náskokem 5:1 z úvodního duelu, jeho trenér Petr Rada považuje výsledek za lehce zavádějící. Podle něj Severočeši nesmějí na náskok myslet, jinak by je to mohlo mrzet. Soustředění pouze na obranu zase považuje za cestu do zkázy.