25.11.2008 20:45 CET
0 : 1
(0:1)

Nuda, nuda a postup Realu

Real Madrid má před posledním zápasem skupiny zajištěný postup do další fáze. O rozhodující vítězství se již v 7. minutě postaral Raúl. Fotnalisté Borisova toho moc nepředvedli, totéž se ale dá říct o hostech.

Madridský veterán Raúl se dostal k míči po centru Drentheho a zblízka nekompromisně otevřel skóre střelou pod břevno. Za chvíli mohl přidat i druhý gól, na podruhé však mířil pouze do brankáře. I přes inkasovanou branku se Borisov jen s velkými obtížemi dostával na dostřel Casillasovy branky. Živější Real zase ztroskotával na pozorné obraně běloruského mistra. Zápas postrádal jakoukoliv atraktivitu hodnou Ligy Mistrů, pro diváky tak byl konec poločasu vysvobozením.

Jenže druhá půle změnu nepřinesla. BATE Borisov se ostýchavě pouštěl do útočení. Největší šanci měl po chybě Heinzeho Blyzniuk, jehož jedovatá střele skončila těsně vedle. Madrid toho soupeři moc nedovolil, ale sám také neútočil. Promrzlí diváci možná místy i litovali, že na stadion vůbec zašli. V 72. minutě připravil pro fanoušky alespoň trochu vzruchu Raúl, když jeho tečovaná rána pohladila břevno. Real si profesorskou hrou nakonec vedení pohlídal až do konce, proti bezzubým domácm to zase nebyl takový problém, a zajistil si postup do jarních bojů.

Autor: Josef Gvoždiak / uefa.com, fifa.com