Dva góly Brighiho posunuly AS do čela

Kluž hrála v základní skupině Ligy mistrů až překvapivě dobře, na postup do další fáze soutěže však nedosáhla. Římu podlehla na vlastním hřišti 1:3 a italský klub tak poskočil na první příčku skupiny A.

Kluž nedokázala napodobit výsledek z Říma a její sen o osmifinále je tak nesplněn. Přitom už v prvních minutách hry mohl jít rumunský celek do vedení, Doni ale špičkami prstů vyrazil pokus Koneho. V 11. minutě šel do vedení favorit utkání. Po spolupráci Perrotty s Cassettim se míč dostal k volnému Brighimu, který se bezprostředně před bránou Kluže nemohl mýlit.

Kluž se snažila vrátit do hry, střela Juana Culia však za záda gólmana Doniho nepropadla. O chvíli později Trica nemířil přesně a jeho střela skončila vedle brány Říma. Kluž nedokázala proměňovat své šance, naopak Řím byl v této disciplíně stoprocentní. Francesco Totti dostal příležitost zahrávat volný kop a přesnou střelou poslal Řím už do dvougólového vedení.

Po půlhodině hry byl však zápas znovu otevřen. Doni ještě vyrazil pokus Pereiry, na Koneho dorážku už ovšem nestačil. Kluž si znovu věřila a ve 38. minutě Kone mířil jen pár centimetrů vedle Doniho brány. Řím se ve druhé půli více stáhl do obrany a svého soupeře pouštěl do šancí jen zřídka. Naopak po hodině hry znovu ukázali Italové, jak se dávají góly. Taddei našel před bránou Brighiho a ten se přesným zakončením podruhé zapsal na listinu střelců.

Giallorossi dále bránili a vyráželi do nebezpečných protiútoků. Při jednom z nich byl faulován Baptista, rozhodčí však penaltu neodpískal. Ten samý hráč měl poté další velkou šanci a tentokrát se dostal i ke střele, mířil však těsně mimo. AS Řím si z Kluže odváží výhru 3:1.

Autor: Vít Sedlák / goal.com