1 : 0
(1:0)
Anfield, Liverpool

Kuijt rozhodl o výhře jediným gólem

Liverpool splnil první povinnost a porazil maďarský Debrecen, ovšem výhra se nerodila lehce. Outsider skupiny Liverpoolu vzdoroval, nakonec podlehl pouze 0:1. Výhru na Anfield Road zařídil jedinou trefou Dirk Kuyt.

Maďaři začali v Liverpoolu nebojácně, a v prvních minutách měl brankář Pepe Reina co dělat s ránou Czvitkovicse. Jeho protějšek v brance Debrecenu Poleksic pak likvidoval střelecké pokusy domácích. Nejprve Riera neúspěšně mířil na vzdálenější tyč a poté jeho střelu Poleksic vyrazil před Kuyta a brankáře Debrecenu zastoupil Norbert Meszaros. Španěl Riera pak do třetice vyprášil Poleksicovi rukavice. S nebezpečným pokusem přispěchal i kapitán Steven Gerrard, jenž těsně minul.

Na samotném konci prvního poločasu se už domácí mohli radovat, Benayoun přihrál Torresovi, který vystřelil, brankář Poleksic míč pouze vyrazil a pro dorážejícího Kuyta už nebyl problém vstřelit úvodní branku utkání - 1:0 pro Liverpool.

I ve druhém poločase útočili domácí. Prudká Gerrardova rána z první skončila těsně nad břevnem a sólo Benayouna utnul až brankář Poleksic. Liverpool už překvapivě žádnou branku nepřidal a maďarský Debrecen porazil pouze 1:0.

Autor: Ondřej Linhart