28.09.2010 20:45 CET
1 : 2
(1:0)

FC Basilej - Bayern Mnichov 1:2

Basilej svého soupeře zaskočila hodně velkým nasazením a agresivitou. Šla do vedení, ve druhém poločase však dominoval Bayern, vypracoval si několik šancí a nakonec v závěrečných minutách dokázal taky utkání otočit na svou stranu.

Už od prvních minut byl mnohem aktivnější hostující Bayern, který si svou typickou hrou získával územní převahu a prakticky nepustil domácí k míči. Po několika úvodních šancí hostujícího celku se však z ničeho nic k první vážné akci zmohla i Basilej. Nejdříve kolmá přihrávka na Strellera, ten přiťukl patou Freiovi a zkušený kanonýr otevřel skóre - 1:0.

Pro Bayern to byla hodně velká rána, jelikož jeho hráči do tohoto momentu jasně dominovali celému utkání. Basileji vstřelená branka dodala hodně čerstvé energie, byli to totiž právě domácí, kdy poté hry převzali otěže.

Ukazovalo se, že Bayern je opravdu aktuálně v krizi, jelikož od obdržené branky nebyl vůbec schopen pořádně kombinovat, dostat se rychle z vlastní poloviny a k tomu navíc dělali jeho hráči naprosto zbytečné chyby, které dostávaly Basilej do tempa. Ta už první poločas dohrála bez větších komplikací se zasloužením vedením 1:0.

Do druhého poločasu poslal za Altintopa kouč van Gaal druhého útočníka a překvapivě dostal před Ivicou Oličem šanci Mario Gomez. V 54. minutě přišel hodně zbytečný faul Huggela, který nevybíravě ve vápně fauloval Müllera a Bayern měl možnost zahrání penalty. K ní se postavil Schweinsteiger a nedal domácímu brankáři Costanzovi nejmenší šanci - 1:1.

Van Gaal cítil, že jeho mužstvo má nyní šance otočit zápas a poslal do hry také Oliče, který nahradil nevýrazného Toniho Kroose. Šance se po sedmdesáti minutách tvořily na obou stranách. Nejdříve ji měl hostující Olič, po něm na druhé straně Streller. Ani jedna akce však brankou neskončila.

Na obou stranách začalo přibývat na nepřesnostech. Basilej si byla vědoma, že bod by byl opravdu velkým úspěchem, Bayern chtěl až moc a kvůli tomu také jeho hráči tolik ztráceli míč. V 82. minutě měl obrovskou šanci Müller, když obehrál dva obránce Basileje, ale střela levačkou mu sjela po vnějším nártu a nezamířila mezi tři tyče.

Možná trošku krutý trest přišel pro domácí v závěrečných minutách. Badstuber zahrával přímý kop a nikým nehlídaný Schweinsteiger na zadní tyči svou druhou brankou v dnešním zápase vystřelil Bayernu vítězství.

Autor: Michael Künzel