06.11.2013 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

FC Basilej - Steaua Bukurešť 1:1

Téměř na chlup stejný průběh zápasu měla i odveta mezi Basilejí a Steauou. Hosté se ujali vedení a dlouho drželi tříbodový výsledek, jenže domácí v samotném závěru dokázali nakonec vyrovnat. Švýcarský celek ztratil důležité dva body v boji o postup do osmifinále, soupeř naopak drží naději na zisk alespoň třetí pozice.

V Bukurešti vedli RotBlau na začátku druhého poločasu, radost jim ale dvě minuty před koncem zkazil Leandro Tatu, jenž srovnal na konečných 1:1. Ve Švýcarsku naopak útočník Federico Piovaccari potvrdil roli nejlepšího střelce a poslal svůj tým do vedení, v nastavení se však podařilo korigovat Giovannimu Siovi.

První šanci měl na kopačce Delgado, jeho technickou střelu z přímého kopu přes zeď ale zlikvidoval gólman Tatarusanu. O chvilku později si Piovaccari stěžoval u sudího Benquerency, že jeho souboj se Schärem byl penaltový, v 17. minutě si ale dokázal poradit i bez jeho pomoci.

Szukala poslal dlouhý pas na Itala, který se vřítil mezi dva obránce soupeře a tvrdou ránou nedal gólmanovi Sommerovi žádnou možnost na polapení jeho pokusu. O sedm minut později mohl srovnat stav Salah, který si naběhl na centr Strellera, jenže ve vápně byl celkem osamocený, a Tatarusanu si tak poradil.

V závěru půle měly oba týmy ještě po jedné tutovce. Nicméně na straně domácích se neprosadil Salah, i když se skvěle uvolnil od beka Gardose, ztroskotal na fantastickém Tatarusanovi, o chvilku později se vytasil s perfektním zákrokem Sommer proti hlavičce stopera Szukaly, jenž stejnou částí těla z následného rohu zamířil mimo.

Steaua ve druhém poločase hrála ze zabezpečené defenzívy a spoléhala pouze na brejky, Basilej naopak byla tím, kdo držela míč více na kopačkách, ale dlouho se nemohla prosadit. Po hodině hry mohl navýšit náskok Piovaccari z brejku, avšak tentokráte si útočník špatně zpracoval míč, který následně odkopl do bezpečí Salah.

O dvě minuty později zahodil velkou příležitost Ivanov, jenž mířil po Delgadově pobídce jen vedle, v 73. minutě Streller prováhal nejlepší moment ke střelbě, a tak mu Gardos na poslední chvíli balón odkopl. Hosté inkasovali v první minutě nastavení, Stockerův parádní pas se dostal do vápna, odkud nabíhající Sio zamířil přesně k tyči.

Autor: Patrik Sandev / goal.com