26.11.2013 20:45 CET
1 : 1
(0:1)

Ostudné. Porto nevyhrálo ani nad outsiderem z Austrie

Až s podivem musíme zmínit, že branka Jacksona Martíneze proti Austrii Vídeň udržela naděje velefavorizovaného Porta na postup do osmifinále. Domácí potvrdili, že směrem dopředu jsou neefektivní, a vídeňský celek, který už nemá šanci ani na zisk třetího místa a byl dosud bez vstřeleného gólu, porazit nedokázali.

Před posledním kolem mohli mít hosté vše ve svých rukách. Zenit totiž v předehrávaném zápase nedokázal obrat o všechny body Atlético, takže ho mohli v tabulce předskočit. Karty jsou nyní rozdány jasně - pokud ruský celek v závěrečném klání skolí Austrii, postupuje na úkor Porta, kterému by ani výhra v Madridu nestačila.

Vídeňský lodivod sestavu oproti ligovému klání s Innsbruckem neměnil. Neměl důvod, vždyť jeho družina tam vyhrála 5:0. A že si i do Portugalska přivezla střelecký apetit, ukázala již 11. minuta. Kienast se zmocnil nepřesné přihrávky, udělal pár metrů směrem dopředu a nádhernou střelou k tyči překonal brankáře Heltona.

Fonsecovi svěřenci vyvíjeli od té chvíli neustále tlak na soupeřovu branku, jenže v první půli nedokázali zužitkovat ani jednu ze svých šancí. Tu nejlepší měl zřejmě Martínez, jehož hlavičku však vytasil nad břevno gólman Linder. Porto se dočkalo až čtyři minuty po obrátce zásluhou svého nejproduktivnějšího hráče.

Ve vápně Austrie se totiž po rohovém kopu odehrála hlavičkovaná, ze které vyšel nejúspěšněji právě kolumbijský forvard. V 64. minutě Martínez dobře zakombinoval s Varelou, jeho následný pokus byl ovšem zablokovaný. Jakmile se blížil konec utkání, docházely hostům síly.

Stále nevalně útočící Porto většinou bušilo do plných, Austria nakonec se štěstím odolala. Asi v největší možnosti se objevil opět Martínez, nejlepší muž na placu, jenže z dobré pozice pálil jen nad. Domácí si tak po ligovém neúspěchu s Nacionalem chuť nespravili a zaznamenali již čtvrtou remízu 1:1 z posledních pěti utkání.

Autor: Patrik Sandev / goal.com