22.10.2013 20:45 CET
1 : 1
(0:0)

Steaua Bukurešť - FC Basilej 1:1

Steaua Bukurešť se dočkala svého prvního bodu v Lize mistrů, ukončila své trápení v ofenzívě a s Basilejí se rozešla smírně 1:1. Hosté mohli přidat ke svému vítězství ze hřiště Chelsea další, v Rumunsku vedli zásluhou Díaze, jenže soupeři zařídil premiérový gól Tatu, a tak se museli spokojit pouze s remízou.

Trenér Murat Yakin nasadil do základní sestavy Díaze, Salaha a Safariho, oproti předpokladům si tak od prvních minut nezahráli Xhaka, Ajeti ani Delgado. I v tomhle složení si Basilej vytvořila první vážnější možnost utkání, Strellerovu střelu z levé strany z 10. minuty musel likvidovat gólman Tatarusanu.

O chvilku později mohl zacílit Ivanov, jenž si dobře naskakoval na centr z rohového kopu, dobře však zasáhl obránce Georgievski. Steaua mohla zahrozit Stanciuem, ten si našel prostor ve středu pole, nicméně jeho rána skončila jen nad. Ani Safari se pak neprosadil, po kombinaci se Strellerem pálil jen do boční sítě.

Basilej navýšila tlak před přestávkou, Stockerův nepříjemný pokus tečoval dost neopatrně stoper Szukala, nakonec po velké skrumáži zasáhl Tatarusanu a míč skončil v zámezí. Gólu se diváci v Bukurešti dočkali ve 48. minutě. Latovlevici nalevo chyboval v rozehrávce, takže Streller píchl balón Díazovi a ten nádhernou střelou zacílil.

Latovlevici chtěl svou chybu záhy napravit, byl blízko brance na sklonku hodiny hry, jenže v koncovce mu chyběla větší přesnost i díky teči jednoho ze spoluhráčů. Domácí se stále nemohli směrem dopředu prosadit, kouč Reghecampf tak velmi brzy vystřídal a vše rozhýbat se snažily nové tváře Tatu s Filipem.

Hostující celek v závěrečných minutách jen bránil těsně vedení, brankář Sommer musel krýt dalekonosnou střelu Filipa, Tatu následně mířil nad jeho břevno. Steaua dokázala udeřit jen dvě minuty před koncem. Popa nacentroval zprava na Brazilce Tatua, který na hranici malého vápna usměrnil míč přesně do šibenice.

Autor: Patrik Sandev / goal.com