22.10.2019 21:00 CET
5 : 0
(3:0)

Tottenham smetl Crvenu Zvezdu a získal první vítězství v Lize mistrů

Do třetice již dokázali fotbalisté Tottenhamu v letošním ročníku Ligy mistrů uspět a nadělili Crvene Zvezdě pět branek. Anglický favorit dal zapomenout na špatnou formu před bránou a jeho ofenzivní hvězdy se dokázaly prosadit.

Spurs byli od úvodu aktivnější a začali zápas skvěle. Již v 9. minutě si na Lamelův roh na přední tyč nejlépe naběhl Harry Kane a kapitán domácích hlavou nekompromisně a přesně zakončil.

Už v 16. minutě byl rozdíl dvoubrankový. Aurier vyslal po levém křídle Lamelu, který se zaseknutím zbavil Rodiče a naservíroval přesný centr na zadní tyč Sonovi a korejský útočník zakončil zkušeně do protipohybu brankáře Borjana.

Ve 22. minutě dostal dost prostoru na hranici pokutového území Ndombele a jeho prudkou střelu na zadní tyč musel vyrážet až brankář Borjan. Hostující brankář musel zasahovat i o dvě minuty později, kdy nebezpečně střílel Davies.

V závěru první půle domácí dobře napadali a Ndombele dokázal obrat o míč kapitána Marina, zavelet k protiútoku a přesnou přihrávkou vyzvat k zakončení nikým nehlídaného Sona, který úspěšně obstřelil brankáře hostí.

I v druhém poločase to byl lepším týmem Tottenham. V 57. minutě měl Aurier dost prostoru na pravém křídle, zbavil se Rodiče a přesně přihrál na penaltový puntík Lamelovi, který z otočky vymetl šibenici.

Pátou pojistku mohl argentinský fotbalista přidat hned o pár minut později, ale nevyzrál na vyběhnutého Borjana. Úspěšnější byl v 72. minutě Harry Kane, kterého vyslal průnikovou přihrávkou do útoku Ndombele, a ačkoliv to vypadalo, že domácí kapitán bude ještě přihrávat překvapivou střelou z úhlu zaskočil Borjana a stvrdil jednoznačné vítězství Tottenhamu 5:0.

Autor: Martin Jedlička