1 : 2
(1:1)

César Azpilicueta (© AFP)

Chelsea nedopustila drama a z Lille přivezla postup

V téhle odvetě rozhodně nepůsobila Chelsea zázračným dojmem, dokázala být každopádně nesmírně efektivní a po dalším vítězství na půdě Lille si zajistila postup do čtvrtfinále Ligy mistrů. Úřadujícímu francouzskému šampiónovi se snaha upřít nedá, celkově však tahal za ten kratší konec. Zřetelně byl jeho rival na finální úspěch určitě daleko více zkonsolidovanější.

Bylo vidět, že se Lille chce dostat k brzké vstřelené brance, která by mu pomohla k získání lepší motivace dohnat nepříznivý stav z prvního klání, Chelsea nicméně působila kompaktně a svého protivníka do zásadnějšího podnikání obecně nepouštěla. Domácí poprvé hrozili v 11. minutě, a to prostřednictvím Yilmazova přímého kopu, avšak turecký forvard poslal merunu z přímého kopu pouze do zámezí. Až ve 38. minutě došlo na klíčový okamžik utkání, penaltu totiž využil právě nestárnoucí Yilmaz, a to prudkou střelou, na níž brankář Mendy jednoduše nemohl dosáhnout. Sudí Massa zprvu na pokutovou značku neukázal, nevšiml si ničeho, co by odporovalo fotbalovým pravidlům, pak ovšem obdržel pokyn do sluchátek, že po Xekově počínání ve vápně přece zahrál nedovoleně rukou Jorginho, a rozhodl se jednoznačně konat.

Zdálo se, že LOSC se může dotáhnout na takový výsledek, který by mu pomohl minimálně k dotáhnutí zápasu do prodloužení, jenže inkasovalo srovnávací gól v asi nejhorší moment. Massa nastavil k úvodnímu dějství hned tři minuty a londýnský celek dokázal této skutečnosti zužitkovat ve svůj prospěch. Akce přitom nevypadala zprvu úplně nebezpečně, možná že ji však Dogy jaksi podcenily, a především domácí gólman Léo Jardim, který jako by nevěřil, že Pulisicovo přízemní zakončení ze složitějšího úhlu dopadne přesně k jeho vzdálenější tyči. Perfektně amerického reprezentanta uvolnil v šestnáctce svou kolmou přihrávkou Jorginho.

Obrázek hry se výrazně nezměnil ani po obrátce, pokud by ale Xeka v 63. minutě nesměroval svou hlavičku jenom do brankové konstrukce a přelstil by Mendyho, přičemž zásadně ho také vystrašil v 51. minutě neustále hladový Yilmaz, mohl by se duel upínat zcela jiným směrem. Na opačné straně naopak v 71. minutě jasně The Blues ukázali, jak produktivní umějí být, a definitivně svého protivníka zlomili svou vítěznou trefou. Mount zleva vyslal centr na zadní tyčku, tam si seběhl Azpilicueta, jenž protečoval balón za záda Léa Jardima, který si opětovně nepočínal nejjistěji. V závěru mohl Marcos Alonso náskok hostů navýšit, zkrátka potvrdit, že spolu se svými spoluhráči byla Chelsea obecně v tomto dvojzápase přece lepší, avšak neuspěl.

Autor: Patrik Sandev / whoscored.com, uefa.com