02.05.202416:29

Tchouaméni zřejmě dostane volno

Real Madrid čeká duel proti Cádizu a v nominaci se s velkou pravděpodobností neobjeví Aurélien Tchouaméni. Francouzský záložník si z prvního semifinále Ligy mistrů proti Bayernu odnesl drobné zranění a měl by mít volno.

football-espana.net
02.05.202410:42

Hernández může přijít i o ME

PSG prohrálo v Dortmundu a první poločas nedohrál Lucas Hernández. Francouzský obránce si poranil koleno a dnes ho čekají testy. Už nyní je jisté, že přijde o odvetu semifinále Ligy mistrů, v ohrožení je i jeho start na evropském šampionátu.

lequipe.fr
02.05.202408:21

Dortmund opět s čistým kontem

Borussia Dortmund v úvodním zápase semifinále Ligy mistrů porazila PSG (1:0) a popáté v sezoně milionářské soutěže neinkasovala - žádný tým nehrál tak často s čistým kontem.

twitter.com/OptaFranz
01.05.202423:50

Bundesliga s pěti účastníky v Lize mistrů

Pět týmů do příštího ročníku Ligy mistrů vyšle 1. Bundesliga, která si po změně formátu milionářské soutěže zajistila dodatečnou místenku na základě pozice v žebříčku koeficientů. Kvalifikace do Champions League se nově bude týkat i pátého týmu v tabulce, tím je momentálně Borussia Dortmund, která si stále může zajistit postup i výhrou v letošním finále Champions League ve Wembley, což z německých týmů platí i pro Bayern Mnichov.

mundodeportivo.com
01.05.202423:13

Hummels se stal hráčem zápasu

Borussia Dortmund v úvodním zápase semifinále Ligy mistrů porazila PSG (1:0), k čemuž v zadních řadách pomohl Mats Hummels, který si odnesl cenu pro nejlepšího hráče utkání.

uefa.com
01.05.202422:57

Dortmund těsně zdolal PSG

Výsledek úvodního zápasu semifinále Ligy mistrů: Dortmund - PSG 1:0 (36. Füllkrug).

01.05.202422:10

Zaïre-Emery se zařadil za Draxlera

Pouze Julian Draxler (17 let, 226 dní - se Schalke proti Manchesteru United v květnu 2011) byl mladší jako hráč základní sestavy v semifinále Ligy mistrů než Warren Zaïre-Emery, který dnes nastoupil za PSG proti Dortmundu (18 let, 54 dní).

01.05.202421:51

Poločas: Dortmund - PSG 1:0

Poločasový výsledek úvodního zápasu semifinále Ligy mistrů: Dortmund - PSG 1:0 (36. Füllkrug).

01.05.202421:46

PSG dohrává bez Hernándeze

Lukas Hernández nedohraje za Paris Saint-Germain probíhající semifinále Ligy mistrů s Borussií Dortmund. Francouzský obránce kvůli zranění střídal těsně před koncem prvního poločasu, jeho místo zaujal Lucas Beraldo.

kicker.de
01.05.202419:58

Sestavy: Dortmund - PSG

Základní sestavy pro úvodní zápas semifinále Ligy mistrů:

Dortmund: Kobel - Ryerson, Hummels, N. Schlotterbeck, Maatsen - Can, Sabitzer - Adeyemi, Brandt, Sancho - Füllkrug.

PSG: G. Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, L. Hernández, Nuno Mendes - Zaïre-Emery, Vitinha, Ruiz - Dembélé, Mbappé, B. Barcola.

01.05.202411:12

Nuno Mendes měl volnější program

Nuno Mendes dlouhodobě laboroval se svalovým zraněním a i po svém zotavení dostává často volno. Obránce PSG vynechal část včerejšího tréninku, o dnešní utkání s Dortmundem by ale přijít neměl.

getfootballnewsfrance.com
01.05.202409:25

Modrić překonal rekord Puskáse

Luka Modrić se včera stal nejstarším fotbalistou, který si zahrál Ligu mistrů/PMEZ v dresu Realu Madrid. Chorvatskému záložníkovi v úterý bylo 38 let a 234 dní, o rekord přišel legendární Ferenc Puskás.

Fabrizio Romano
01.05.202409:14

Vinícius Júnior hráčem zápasu

Vinícius Júnior dostal ocenění pro nejlepšího hráče prvního semifinále Ligy mistrů mezi Bayernem Mnichov a Realem Madrid. Bílý balet si domů veze remízu 2:2, brazilský reprezentant dal obě branky svého týmu.

uefa.com
01.05.202408:03

Dortmund a PSG rozehrají semifinále

Fotbalisté Dortmundu a Paris St. Germain dnes rozehrají druhou semifinálovou sérii Ligy mistrů. Soupeři si zopakují souboj ze skupinové fáze, v níž na podzim Pařížané doma zvítězili 2:0 a na hřišti Borussie remizovali 1:1. Čerství francouzští šampioni jsou proti pátému celku bundesligy favoritem i nyní a budou usilovat o druhou účast ve finále Ligy mistrů. Dortmund může do závěrečného duelu o vítěznou trofej v prestižní soutěži postoupit potřetí, v roce 1997 ji vyhrál.

ČTK
30.04.202423:48

Kane překonal osobní maximum

Harry Kane se v úterním semifinálovém zápase Ligy mistrů proti Realu Madrid zapsal do střeleckých statistik, ve druhém poločase proměnil pokutový kop. A ačkoli v Bayernu neprožívá úspěšnou sezónu, lépe řečeno zůstává stále bez trofeje, po individuální stránce se mu daří. Kapitán anglické reprezentace zaznamenal už 43. soutěžní branku a vylepšil si osobní maximum v počtu branek v jednom ročníku.

ČTK
30.04.202423:31

Pavard se byl podívat do Mnichova

Ještě během loňské sezóny působil francouzský obránce Benjamin Pavard v dresu Bayernu, kdyby přitom v Mnichově zůstal, mohl by být přímo na hřišti při úterním semifinále Ligy mistrů proti Realu Madrid. Takhle však sledoval stoper Interu ostře sledované utkání jenom z tribuny, jak poodhalily fotografie pořízené z německé verze televizní stanice Sky Sport.

twitter.com/SkySportDE
30.04.202422:50

Bayern srovnal v prvním utkání účty

Výsledek prvního zápasu semifinále Ligy mistrů: Bayern - Real Madrid 2:2 (53. Sané, 57. Kane z pen. - 24. a 83. z pen. Vinícius Júnior).

30.04.202422:38

Kane nejúspěšnějším Angličanem

Bayernu sice nevyšla první půle duelu Ligy mistrů proti Realu Madrid, po přestávce ale zabral a o jednu trefu německého celku se postaral také Harry Kane. Ten tak v letošní sezóně zkompletoval svou sbírku přesných zásahů a asistencí na číslo 11, konkrétně už zapsal 8 branek a 3 gólové nahrávky. Žádný jiný hráč z Anglie si v rámci jednoho ročníku milionářské soutěže nepočínal v tomto ohledu lépe.

twitter.com/OptaPaolo
30.04.202422:02

Vinícius Júnior klíčovým hráčem Realu

Vinícius Júnior v prvním dějství úvodního semifinálového utkání Ligy mistrů proti Bayernu potvrdil, že je dlouhodobě jedním z hlavních pilířů ofenzivní složky španělského celku. Postaral se o průběžné vedení a zkompletoval zároveň svou statistiku branek a asistencí v Lize mistrů na číslo 30 (15+15) od sezóny 2021/22. Žádný jiný hráč v milionářské soutěži není za toto zmiňované období produktivnější.

twitter.com/OptaJoe
30.04.202421:45

Vinícius Júnior poslal Real do vedení

Poločasový výsledek prvního zápasu semifinále Ligy mistrů: Bayern - Real Madrid 0:1 (24. Vinícius Júnior).