19.07.2023 20:00 CET
0 : 2
(0:0)

Slovan proti luxemburskému Hesperange zachránili penalty

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil v odvete prvého predkola Ligy majstrov na pôde luxemburského FC Swift Hesperange 2:0 (0:0), keď sa v zápase zahrávali až tri penalty. Belasí neodohrali dobrý duel, ale skórovali.

Väčšinu prvého polčasu sa Slovan iba bránil na vlastnej polovici, mohol prehrávať aj viacgólovým rozdielom a na bránu súpera nemal žiadne strelecké pokusy. Navyše už vo ôsmej minúte sa vrátil Weiss a vo vlastnej 16-ke bolestivo pristúpil nohu Sinanimu. Hlavný rozhodca bez váhania ukázal na biely bod. Pokutový kop však Stolz nepremenil; Borjan vystihol smer jeho strely po zemi k ľavej žrdi.

V 14. minúte Swift rýchlo zaútočil. Stolzova strela bola ešte zblokovaná, no po pokuse Ayonga musel Borjan vyrážať. V 27. minúte Weiss veľmi dobre našiel Barseghjana, ten však neprihral a jeho strela mierila napokon mimo brány.

V nadstavenom čase prvého polčasu Lovatov center prešiel na Toliča, ktorý si dobre zasekol hráča a vystrelil po zemi. Gólmanovi Dupiremu pomohol Prempeh, ktorý loptu vo veľkej šanci Slovinca odkopol. Do kabín schádzali tímy za bezgólového stavu, no v prvom polčase mali jasnú prevahu domáci Luxemburčania.

V 48. minúte Weiss neprešiel cez Ekofa. Nasledoval protiútok Hesperange. Borjan dobre vybehol a v 16-ke čisto odohral loptu. Ani v 50. minúte to pre Slovan nevyzeralo dobre. Akciu potiahol Ekofo a odcentroval na Sacrasa. Jeho tvrdú strelu Borjan vyrazil a pokryl tiež hlavičkovú dorážku Stolza.

V 53. minúte Sacras vo veľkom vápne skopol Barseghjana a bol nariadený pokutový kop. Weiss zvolil panenkovský prístup a otvoril skóre duelu - 0:1.

V 62. minúte bol v 16-ke Barseghjan faulovaný opäť a aj tentoraz bol exekútorom penalty Weiss. Tentoraz to napálil pod brvno. Domáci sa naďalej snažili a bojovali, no Slováci v druhom polčase zlepšili hru a skóre udržali.

Bratislava zvíťazila na pôde FC Swift Hesperange 2:0 a jej súperom v druhom predkole Ligy majstrov bude bosniansky Zrinjski Mostar.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu