Banská Bystrica

Rozhodčí: Vnuk - Sluk, Vindiš
Diváci: 1.500

Artmedia Petržalka - Dukla Banská Bystrica 2:1

Petržalská Armedia si na vlastnom ihrisku poradila s Duklou Banská Bystrica a nachádza sa tak už iba krôčik od zisku majstrovského titulu.

Domáci tím mal zo začiatku zápasu prevahu. Do dvoch šancí sa dostal český legionár hrajúci na poste útočníka Pospěch, avšak ani raz neuspel, najskôr jeho oblúčik skončil nad brvnom Borošovej brány a potom sa nepresadil kvôli svojej nerozhodnosti v šestnástke súpera. Z gólu sa ako prví radovali hostia zo stredného Slovenska. V 13. minúte Poljovka strelou z 25 metrov prekonal Kamenára. Do ďalšej šance sa Petržalka dostala opäť zásluhou Pospěcha, ktorý však ani do tretice neuspel, tentoraz jeho hlavička smerovala iba do Borošových rúk. O dve minúty neskôr sa však Artmedia predsa len radovala. Po súboji Obžera-Pančík prvý menovaný spadol a rozhodca Vnuk ukázal na biely bod. Tradičný exekútor štandardných situácií Kozák nezaváhal a vyrovnal na 1:1. Do konca prvého polčasu sa ešte streleckými pokusmi prezentovali viacerí hráči Dukly - Uškovic, Poljovka, Pančík a Velický – ani jeden však neuspel.

Prvý zaujímavý moment druhého polčasu sa zrodil v 51. minúte, kedy sa opäť kopal pokutový kop, tentokrát mali túto výhodu hostia. Uškovičovu strelu však brankár Kamenár výborným zákrokom vyrazil. Viac z hry mali v druhom polčase Banskobystričania. Zverenci Štefana Horného mohli strhnúť výhru na svoju stranu v 63. minúte, Pečovský však mieril nad. O štyri minúty sa Dukla dostala do ďalšej obrovskej šance, Velický preloboval Kamenára, lopta sa však od brvna neodrazila za bránkovú čiaru. Po niekoľkých príležitostiach Banskej Bystrice udrelo na druhej strane. Po Pospěchovej prihrávke zaistil tri body domácim Piroška. V závere sa ešte hráči Dukly pokúšali niečo spraviť s výsledkom, avšak bezúspešne.

Autor: Andrej Liška