FC Senec

Rozhodčí: Hracho - Sluk, Mikulaj
Diváci: 1.845

Dukla Banská Bystrica - FC Senec 2:0

Dukla Banská Bystrica si na domácej pôde poradila so seneckým FC a po výsledku 2:0 si upevnila svoje ôsme miesto v tabuľke. Senec zostáva na predposlednej pozícii.

Na Štiavničkách sa od začiatku hral pre oko diváka nudný medzišestnástkový futbal. Prvý gól stretnutia padol už v 11. minúte. Domáci záložník Pečovský potiahol loptu po pravej strane až k rohovej zastávke, odcentroval nabiehajúcemu Kotrysovi, ktorý bez problémov prekonal brankára Novotu. V 20. minúte zahrávala Dukla priamy kop. K lopte sa postavil Gajdoš, ktorý iba priťukol Debnárovi, jeho strela však skončila v múre. Senčania si prvé príležitosti vypracovali až po vyše polhodine. Ani jeden z trojice Füzik, Bubenko a Konečný sa ale nedokázali presadiť. V závere prvého polčasu mal obrovskú šancu domáci Gajdoš, jeho hlavičku k pravej žrdi ale dokázal Novota vyraziť.

Oba tímy pokračovali v nezáživnej hre aj v druhom polčase. Veľká šanca Senca z jeho úvodu bola na dlhú dobu jediným oživením. Füzikov center nedokázal zužitkovať Botelho Gaucho, ktorý hlavičkoval iba do Boroša. Senčania boli v druhej polovici zápasu aktívnejším tímom, ale ďalšie vyložené šance si proti pozorne brániacej Dukle nedokázali vypracovať. V 84. minúte tak udrelo na druhej strane. Domácu akciu rovnako ako pri prvom góle založil Pečovský, ktorý potiahol loptu od polovice ihriska až k šestnástke, prihral Hučkovi, a ten po vniknutí do pokutového územia prestrelil Novotu. Senčania sa v závere zápasu ešte pokúsili niečo spraviť s výsledkom. Šance ale stále neprichádzali. Naopak, boli to domáci Bystričania, ktorí mohli pridať ďalšie góly.

Autor: Andrej Liška