Rozhodčí: Micheľ - Brendza, Cuninka
Diváci: 5.298

FC Nitra - Artmedia Petržalka 0:3

Petržalka s prehľadom zvíťazila rozdielom triedy na pôde Nitry a vďaka zaváhaniu Žiliny v Banskej Bystrici zvýšila svoj náskok na čele tabuľky o ďalšie dva body.

O prvé zaujímavé momenty v zápase sa postarali domáci Grajciar a hosťujúci Čišovský. Strelecký pokus ani jedného z nich sa však neujal. Do vážnejšej šance sa ako prvá dostala Nitra, Kolár však svojimi nožničkami Kamenára neprekonal. O niekoľko minút sa k zakončeniu dostal Semeník, jeho hlavička ale letela nad petržalskú bránu. Po zhruba polhodine hry pohrozili aj hostia. K centru do nitrianskej šestnástky sa dostal Pospěch, Hroššo bol ale pozorný. Nitriansky brankár si s Pospěchovým pokusom poradil aj o štyri minúty neskôr, kedy zneškodnil jeho hlavičkový pokus. Domáci tréner Pavel Hapal bol v prvom polčase nútený urobiť dve zmeny v zostave, zranených Baču a Kolára nahradili Babic a Sloboda. 6 minút pred koncom prvého polčasu si neporozumeli domáci brankár Hroššo a stopér Tóth, čo využil Obžera a otvoril skóre.

Po zmene strán sa Nitrania pokúšali o vyrovnanie, k streleckým pokusom sa dostali obaja striedajúci hráči, avšak ani jeden z dvojice Babic – Sloboda neuspel. Dvakrát sa hlavou o prekonanie Kamenára pokúšal Karlík, ani on však nebol úspešný. Naopak, gól padol na druhej strane. Český útočník Pospěch najskôr trafil tyčku Hroššovej bránky, ale z následnej dorážky už nitrianskeho brankára prekonal a zvýšil tak náskok Petržalky. Artmedia pridala ešte jeden gól, minútu pred koncom riadnej hracej doby Hroššo vyrazil loptu mimo nitriansku šestnástku, zmocnil sa jej však Urbánek a lobom spečatil konečný stav 3:0 pre Petržalku. Zverenci Vladimíra Weissa tak majú 4 kolá pred koncom sezóny na prvom mieste už 8bodový náskok. Nitra o svoju tretiu pozíciu neprišla, keďže Trnava doma iba remizovala s Dubnicou 1:1.

Autor: Andrej Liška