Petržalka

Rozhodčí: Havrilla - Laskovský, Kubica
Diváci: 1.118

FC Senec - Artmedia Petržalka 4:5

Artmedia si cestovala po titul do Senca a svoj cieľ Petržalčania pri Slnečných jazerách aj splnili. Klub z pravého brehu Dunaja si tak zapísal druhý slovenský ligový titul a v nasledujúcej sezóne sa hostia budú snažiť zopakovať úspešné ťaženie Ligou Majstrov.

Zápas rozhodol pred viac ako tisíckou divákov český legionár v drese majstra Zbyněk Pospěch. Ten totiž dokázal v zápase, ktorý rozhodol o titule skórovať až trikrát. Hneď prvý gól stretnutia v 12. minúte si zapísal práve Pospěch. Po priamom kope spoza šestnástky sa Novotom vyrazená lopta dostala ku Kozákovi, ktorý ju priťukol strelcovi gólu a ten sa nemýlil. Vo veľmi zlom počasí si po polhodine hry pripísal Pospěch druhý gól stretnutia v 29. minúte a opäť mal v akcií prsty špílmacher Artmedie Ján Kozák. Ten šikovnou prihrávkou poslal dopredu Obžeru, ktorého center do vápna premenil na gól opäť gól český útočník hostí.

Prvopolčasovú domimanciu Artmedie mohol podčiarknuť ešte dvakrát Pospěch, ktorý ale nepremenil jasné tutovky a jednu príležitosť stihol do prestávky zahodiť aj Oravec. Na druhej strane ohrozili svojimi pokusmi Kamenára Knapp a Pinte.

Po prestávke sa však Petržalčania akosi uspokojili a Senčanom sa podarilo vrátiť do zápasu už v 48. minúte. Gaucho strelou spoza šestnástky, ktorá sa ešte odrazila od ľavej žrde do brány nedal Kamenárovi šancu. Hostia ale odpovedali veľmi rýchlo. Už štyri minúty po kontaktnom góle viedla Petržalka opäť o dva góly, pretože Guedé peknou strelou napodobnil Gaucha. Ani tentoraz ale skóre na tabuli nevydržalo dlho nezmenené, pretože v 68. minúte Medveď zblízka prekonal Kamenára a opätovne znížil.

V tomto čase sa ale bláznivý zápas v Senci ešte iba rozbiehal, už o dve minútky totiž hostia opäť viedli rozdielom dvoch gólov. Agilný Pospěch zavŕšil svoj hetrik a keď si hostia už - už mysleli, že žiadny ďaľší zvrat v zápase nemôže nastať, podarilo sa hneď z protiútoku upraviť Sľukovi na 3:4. Jeho gól zavŕšil šialenú štvorminútovku, počas ktorej padli tri góly. Domácemu Sencu sa ale vyrovnať ešte predsalen podarilo. V 84. minúte skóroval po Šlahorovej prihrávke Gaucho.

88. minúta však nakoniec o všetkom rozhodla. Po faule domácej obrany na Piroška zahral Kozák pokutový kop, ktorý dokázal aj premeniť a definitívne tak po bláznivom zápase rozhodol o titule pre Bratislavčanov.

Autor: Ladislav Bičár