MFK Ružomberok

Rozhodčí: Trutz - Balko, Likavský
Diváci: 1.200

ZŤS Dubnica - MFK Ružomberok 1:1

V pondelňajšej dohrávke 24. kola Corgoň ligy sa medzi dubnickým ZŤS a ružomberským MFK zrodila remíza 1:1.

Ružomberok mal od začiatku zápasu jednoznačne viac z hry. Paradoxne, do prvej vážnejšej šance sa dostal domáci tím. Rohový kop zahral Bruško, lopta sa dostala k Ondrášovi, ale jeho hlavička bola nepresná. Hru hostí dirigovalo najmä veľmi aktívne duo zo záložnej formácie Macko - Zošák. Zverenci Ladislava Jurkemika si ale aj napriek svojej prevahe veľa šancí nevypracovali. Perniš musel riešiť iba niekoľko slabších striel hráčov MFK. V 28. minúte sa ale "Ruža" predsa len radovala. Jeden z najlepších hráčov na ihrisku Zošák unikol Špendlovi a zblízka nedal Pernišovi šancu. Ten istý hráč mohol tesne pred koncom prvého polčasu pridať aj druhý, poisťovací gól, keď sa dostal cez Ondráša, v zakončení ale zlyhal a loptu napálil iba do Pernišových nôh.

Domáci tréner poslal na druhý polčas na trávnik Oberta a táto zmena výrazne oživila dubnický herný prejav. Do prvej vážnejšej situácie v druhom polčase sa dostal Ružomberčan Sivčevič, jeho strela však skončila nad. Opraty zápasu prevzal do rúk dubnický tím a neustále sa pokúšal o zakončenie. V 78. minúte mohol pochovať dubnické nádeje na čo i len jeden bod za remízu Macko, ktorý sa rútil sám na Perniša, ten však výborne zasiahol. Platilo povestné nedáš-dostaneš. O minútu nato bolo vyrovnané. Kuzma prihrával Bruškovi a ten nádhernou strelou prekonal Hajdúcha. Liptáci mohli predsa len získať všetky tri body, Perniš pokazil výkop, lopta sa dostala k Bakošovi, jeho strelecký pokus ale dubnický brankár končekmi prstov vyrazil na brvno a napravil tak svoje predchádzajúce zaváhanie.

Autor: Andrej Liška