Banská Bystrica

Rozhodčí: Smolák - Sluk, Csabay
Diváci: 930

MFK Košice - Dukla Banská Bystrica 1:3

Hneď v prvom zápase 22. kola Corgoň ligy sa zrodilo prekvapenie. Banská Bystrica zaznamenala svoju premiérovú výhru v jarnej časti, keď porazila Košice na ich pôde výsledkom 3:1.

Na košický štadión si našlo cestu iba 930 divákov. Oba tímy sa museli vyrovnať s ťažkým, zasneženým terénom. V úvode MFK zahodil vyloženú gólovú príležitosť. V 8. minúte išiel sám na Boroša domáci Bicák, ale ani na dvakrát nedokázal otvoriť skóre zápasu. Po polhodine hry sa hosťujúci útočník Ďuriš vyhol ofsajdovej pasci, Putnocký však jeho pokus kryl. Už o dve minúty však Ďuriš svoje zaváhanie napravil. Predral sa cez stopérsku dvojicu východniarov v zložení Kaminský - Bašista a brankára Košíc prekonal. Onedlho nato sa do šance dostal domáci Jurčo, keď vystihol Pančíkovu malú domov, mieril však tesne vedľa žrde Borošovej brány. Zanedlho už bol ale stav zápasu vyrovnaný - Kolbas prekonal Boroša strelou do protipohybu. Tesne pred odchodom do šatní mohol streliť gól do šatne košický Majoroš, mieril však iba do žrde.

Hneď z prvej zaujímavejšej akcie v 2. polčase padol gól. Zaslúžil sa o neho v 60. minúte Bystričan Gajdoš. Tesne nato Bystričania skórovali už po tretíkrát, čím prakticky zmarili šance Košičanov na plný bodový zásah. Debnár zahrával priamy kop, jeho tvrdá strela sa odrazila od Putnockéhu, na dorážku si nabehol Šulek, ktorý bol na ihrisku ešte len 4 minúty, a stanovil tak definitívne skóre zápasu. Košice sa ešte snažili niečo s výsledkom spraviť, boli však príliš nervózny a kŕčovitý nato, aby si vypracovali nejakú vyloženejšiu príležitosť. Posledné slovo tak mali hostia, Velického strelu Putnocký zneškodnil.

Bystričania predviedli kvalitný výkon a v Čermeli zaslúžene vyhrali.

Autor: Andrej Liška